کرمان| تامین اجتماعی پوشش بیمه‌ای قالیبافان را در اولویت قرار دهد

دسامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از راور، محمدرضا پورابراهیمی‌امروز عصر در نخستین جشنواره فرش دستباف راور با اشاره به اینکه جشنواره فرش دستباف راور آغاز راه است و باید این جشنواره در سال‌های بعد باشکوه‌تر برگزار شود اظهار داشت: فرش یک هنر ایرانی و یک کالای باارزش صادراتی است.

وی با بیان اینکه شوک ارزی سال گذشته آثار تورمی‌بر اقتصاد ایران داشت گفت: شوک ارزی تبعات سنگینی داشت که یکی از آنها کاهش ارزش پول ملی کشور بود اما از ظرفیت کاهش ارزش پول ملی می‌شود به‌عنوان نقطه اتکا برای صادرات محصولات داخلی استفاده کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه در این شرایط واردات کالا برای واردکنندگان صرفه اقتصادی ندارد افزود: صنعت فرش ما می‌تواند از این ظرفیت استفاده کرده و صادرات فرش را افزایش داد.

وی با بیان اینکه فرش یک کالای صادراتی است و باید برنامه‌ریزی برای صادرات تخصصی آن داشته باشیم خاطر‌نشان کرد: خوشبختانه فرش راور به‌عنوان یک فرش با‌کیفیت در کشور و در دنیا معرفی شده است.

پورابراهیمی‌با اشاره به اینکه کارگاه‌های کوچک و بزرگ زیادی در راور وجود دارد و تقریبا توسعه کمی‌فرش در راور ایجاد شده است گفت: حلقه‌های نیاز تولید فرش در راور را هم باید ایجاد کرد و مرکز ملی فرش وظیفه حمایت از تولید‌کنندگان فرش را دارد که یکی از وظایف اصلی آن توسعه صنعت فرش در کشور است.

وی با بیان اینکه بخش قبل از تولید فرش و مواد اولیه بسیار اهمیت دارد و باید این زمینه توسط مرکز ملی فرش فراهم شود افزود: اشتغال در صنعت فرش کم هزینه است و در نهایت یک اثر هنری با ارزش تولید می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه در راور یک نمایشگاه دایمی‌فرش نیاز است و فرمانداری راور باید در این زمینه برنامه داشته باشد تصریح کرد: نمایشگاه دایمی‌عرضه تولیدات فرش راور باید در این شهرستان راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه شهر راور در مسیر زائران امام رضا‌(ع) قرار دارد و روزانه هزاران نفر از این مسیر به سمت مشهد مقدس در حرکت هستند گفت: از یان ظرفیت میشود برای معرفی و عرضه فرش راور استفاده کرد.

پورابراهیمی‌با اشاره به اینکه عرضه بورس در فرش را پیگیری می‌کنیم و فرش باید بدون واسطه به خریداران برسد افزود: پذیرش فرش راور در تالار بورس امکان‌پذیر است، تجارت سنتی را باید کنار گذاشت و با استانداردسازی امکان عرضه فرش راور در بورس وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه برای دوری از اقتصاد بدون نفت باید صنعت فرش و حمایت از این صنعت را مورد توجه قرار داد اظهار داشت: دو میلیون نفر در کشور و ۲۰۰ هزار نفر در استان کرمان در صنعت فرش فعالیت دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه دانشگاه فرش در راور راه‌اندازی شده و یک ظرفیت بزرگ در حوزه فعالیتهای علمی‌در حوزه فرش است گفت: تولیدکنندگان فرش در راور مظلوم واقع شدند و سازمان تامین اجتماعی پوشش بیمه‌ای قالیبافان را در اولویت قرار دهد.

انتهای پیام/ u

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند