کرمان| بیمه سلامت برای ۳ دهک پایین جامعه رایگان می‌شود

اکتبر 22, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد جعفری به امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه بیشتر از ۶۰ درصد جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه سلامت هستند اظهار داشت: تعهدات بیمه سلامت برای این جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری ماهانه بیش از۵۰ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه نسخه‌نویسی الکترونیک از سال گذشته آغاز شد و کرمان نخستین استانی بود که این طرح را اجرا کرد افزود: تا امروز بیش از ۳۰ درصد شهرستان‌های ‌کشور این روند را اجرا کرده‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان ۲۳ شهرستان داریم که این روند را در پیش گرفته‌اند و از نسخه‌نویسی الکترونیک استفاده می‌کنند گفت: از ابتدای آبان امسال نسخه‌نویسی الکترونیک در مراکز دولتی نیز اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه در هفته دولت امسال روند الکترونیکی شدن پرونده‌های بستری بیماران در بیمارستان‌های دولتی آغاز شده و به زودی تمام روند به صورت الکترونیک درخواهد ‌آمد عنوان کرد: از آذر ماه این طرح در بیمارستان‌های خصوصی نیز اجرا خواهد شد.

جعفری با اشاره به اینکه از ابتدای آبان ماه اجرای طرح گسترش چتر بیمه درمان همراه با عدالت اجتماعی را در دستور کار داریم بیان کرد: در این طرح بیمه اجباری درمان با در نظر گرفتن وسع خانواده‌ها را اجرایی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از این به بعد سه دهک جامعه که جز محروم‌ترین افراد جامعه هستند بیمه رایگان می‌شوند عنوان کرد: اما دهک‌های قوی باید کل مبلغ حق بیمه را پرداخت کنند و دهک‌های متوسط بخشی از حق بیمه را خود و بخشی را دولت پرداخت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه این کار به صورت الکترونیک در سامانه انجام می‌شود گفت: جلوی اسم هر کس دهکش معلوم است و سامانه مشخص می‌کند که به چه صورت باید حق بیمه ‌پرداخت کند.

وی با بیان اینکه تمامی‌کسانی که کدملی آنها در سامانه بیمه سلامت ثبت شده باشد دهک آنها از سمت وزارت رفاه مشخص و به بیمه سلامت اعلام می‌شود افزود: بیمه‌شدگان در زمان تمدید دفترچه بیمه سلامت آنها براساس وسعشان بیمه شده و حق بیمه از آنها دریافت می‌شود.

جعفری از فرصت شش ماهه برای مراجعه بیمه‌شدگان خبر داد و گفت: تاکید ما بر‌ این است که در مقطع شش ماهه اعلام‌ شده مردم برای وسع‌سنجی مراجعه کنند.

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند