کرمان| بیمه سلامت برای ۳ دهک پایین جامعه رایگان می‌شود

اکتبر 22, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد جعفری به امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه بیشتر از ۶۰ درصد جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه سلامت هستند اظهار داشت: تعهدات بیمه سلامت برای این جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری ماهانه بیش از۵۰ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه نسخه‌نویسی الکترونیک از سال گذشته آغاز شد و کرمان نخستین استانی بود که این طرح را اجرا کرد افزود: تا امروز بیش از ۳۰ درصد شهرستان‌های ‌کشور این روند را اجرا کرده‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان ۲۳ شهرستان داریم که این روند را در پیش گرفته‌اند و از نسخه‌نویسی الکترونیک استفاده می‌کنند گفت: از ابتدای آبان امسال نسخه‌نویسی الکترونیک در مراکز دولتی نیز اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه در هفته دولت امسال روند الکترونیکی شدن پرونده‌های بستری بیماران در بیمارستان‌های دولتی آغاز شده و به زودی تمام روند به صورت الکترونیک درخواهد ‌آمد عنوان کرد: از آذر ماه این طرح در بیمارستان‌های خصوصی نیز اجرا خواهد شد.

جعفری با اشاره به اینکه از ابتدای آبان ماه اجرای طرح گسترش چتر بیمه درمان همراه با عدالت اجتماعی را در دستور کار داریم بیان کرد: در این طرح بیمه اجباری درمان با در نظر گرفتن وسع خانواده‌ها را اجرایی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از این به بعد سه دهک جامعه که جز محروم‌ترین افراد جامعه هستند بیمه رایگان می‌شوند عنوان کرد: اما دهک‌های قوی باید کل مبلغ حق بیمه را پرداخت کنند و دهک‌های متوسط بخشی از حق بیمه را خود و بخشی را دولت پرداخت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه این کار به صورت الکترونیک در سامانه انجام می‌شود گفت: جلوی اسم هر کس دهکش معلوم است و سامانه مشخص می‌کند که به چه صورت باید حق بیمه ‌پرداخت کند.

وی با بیان اینکه تمامی‌کسانی که کدملی آنها در سامانه بیمه سلامت ثبت شده باشد دهک آنها از سمت وزارت رفاه مشخص و به بیمه سلامت اعلام می‌شود افزود: بیمه‌شدگان در زمان تمدید دفترچه بیمه سلامت آنها براساس وسعشان بیمه شده و حق بیمه از آنها دریافت می‌شود.

جعفری از فرصت شش ماهه برای مراجعه بیمه‌شدگان خبر داد و گفت: تاکید ما بر‌ این است که در مقطع شش ماهه اعلام‌ شده مردم برای وسع‌سنجی مراجعه کنند.

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند