کرمان| اطلاعات وزارت رفاه از وضعیت اقتصادی خانوارها دقیق نیست

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی‌صبح امروز و در آخرین روز از هفته بیمه سلامت در همایش بیمه سلامت استان کرمان که با حضور علی‌اکبر حقدوست مشاور عالی سازمان بیمه سلامت کشور رگزار شد اظهار داشت: استان کرمان در حوزه بیمه سلامت در بسیاری از طرح‌ها پایلوت است و موفقیت‌های خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات نظام اسلامی‌اهمیت دادن به خدمات درمانی و پوشش بیمه است گفت: امروز عموم مردم از بیمه استفاده می‌کنند و در حوزه سلامت مشکلی وجود ندارد اما باید با شناسایی نقاط ضعف به کیفیت مطلوب‌تر رسید.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه در استان کرمان در سال ۹۷ حدود ۷۲۰ میلیارد تومان تعهدات بیمه سلامت انجام شده است افزود: از این میزان بدهی‌های بیمه سلامت به دستگاههای مختلف حوزه سلامت یک چالش است.

وی با بیان اینکه اگر بخش‌های بیمارستانی کوچک و خصوصی را نبینیم استمرار فعالیت‌های آنها با مشکل روبه‌رو خواهد شد گفت: درخواست داریم که بدهی‌های سال ۹۷ بیمه سلامت که حدود ۱۰۰ میلیارد تومان است به سرعت پرداخت شود.

پورابراهیمی‌با اشاره به اینکه اگر داروخانه‌ها و بیمارستان‌های خصوصی تقویت نشوند خدمات آنها متوقف می‌شود افزود: همپوشانی خدمات بیمه‌ای یک چالش است و البته در سال‌های اخیر برای رفع این مشکل اقداماتی انجام شده اما کامل نیست.

وی با بیان اینکه در غربالگری خدمات بیمه‌ای اخیرا اقداماتی در حال انجام است گفت: در اجرای این طرح باید افراد دهک‌های پایین جامعه را دید و با اطلاعات دقیق این کار انجام شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه وزارت رفاه اطلاعات افراد را دسته‌بندی می‌کند یادآورشد: در روز اول قرار بود یارانه به افراد دهک پایین جامعه پرداخت شود اما دولت اول بحث یارانه‌ها را اشتباه اجرایی کرد و دولت بعد هم همین روند اشتباه را ادامه داده است.

وی با بیان اینکه اشتباهات فاحشی در پرداخت یارانه‌ها صورت گرفته است تصریح کرد: در بحث حذف یارانه‌ها نیز افرادی حذف شدند که مشکلات اقتصادی زیادی دارند و دلیل آن عدم وجود اطلاعات دقیق از خانوارهاست.

پورابراهیمی‌با اشاره به اینکه خبرهایی وجود دارد که اطلاعات وزارت رفاه از خانوارها دقیق نیست گفت: اجرای طرح خدمات بیمه سلامت بر اساس وسع مردم با مشکل روبه‌رو می‌شود.

وی اجرای طرح خدمات بیمه سلامت بر اساس وسع بیماران را به صلاح کشور ندانست و افزود: اجرای این طرح با این اطلاعات نامشخص و غیردقیق وزارت رفاه به صلاح نیست.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه تصادفات جاده‌ای هزینه بسیار سنگینی به جامعه وارد می‌کند و کشته‌ها و معلولیت‌های زیادی بر اثر تصادفات دادیم گفت: پیشگیری از بروز حوادث بسیار اهمیت دارد و بیمه سلامت در زمینه پیشگیری باید ورود کرده و برنامه ارائه بدهد.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند