کرمانشاه| یارانه‌‌های دولتی در حوزه سلامت به اقشار آسیب پذیر اختصاص می‌یابد

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

کیومرث مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: بر اساس بند الف ماده ۷۰ برنامه  ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی وفرهنگی کشور و با هدف پوشش بیمه‌ای آحاد جامعه، پس از آزمون وسع، افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، بیمه اجباری می‌شوند.

وی افزود:در این برنامه، کلیه افراد فاقد پوشش بیمه بامراجعه به ادارات بیمه سلامت، دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد یا سایت بیمه سلامت ایران ثبت نام و پس از استعلام از سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مشخص شدن سطح درآمدی متقاضیان در یکی از گروههای سه گانه، میزان حق بیمه آنها تعیین و سپس تحت پوشش بیمه سلامت قرارمی‌گیرند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه با بیان اینکه ازاول آبان قانون بیمه اجباری براساس آیین‌نامه مصوب هیئت دولت اجرا میشود عنوان کرد: گروه اول شامل دهکهای یک، دو وسه خانوارهای دارای درآمد کمتر از ۴۰درصد حداقل حقوق و دستمزد مشمول قانون کار که حق بیمه  آنها رایگان و از طرف دولت پرداخت می‌شود.

مظفری خاطرنشان کرد: گروه  دو که شامل دهک چهار درآمدی است، چهل  تا صددرصد حقوق و دستمزد را دارند گه با پرداخت ۵۰درصد حق بیمه معادل ماهیانه ۲۴هزار و ۲۰۰ تومان برای هر نفر دفترچه بیمه سلامت صادر و تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه افزود: گروه سه شامل دهک ۵ و به بالا که ماهیانه ۴۸هزار و۴۰۰تومان و ۱۰۰ درصد حق سرانه  برای هر نفر حق بیمه را پرداخت می‌کنند و از خدمات درمانی در تعهد بیمه سلامت بهره مند خواهند شد.

وی تأکید کرد: با اجرای این قانون، در واقع یارانه‎های دولتی در حوزه سلامت به اقشار آسیب پذیر تخصیص خواهد یافت و یکی از شاخص‌های عدالت در سلامت تحقق پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند