کردستان| اجرای طرح هم‌پوشانی به صرفه‌جویی ۵ هزار میلیارد تومانی در حوزه منابع منجر شد

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سید محمود تارا ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان عرصه سلامت که در سالن اجتماعات اداره‌‌‌کل بیمه سلامت استان در این شهر برگزار شد, اظهار داشت: زمانی که حجم کار در واحد زمان از حدی فراتر می‌رود، نقطه شکت انسان رخ داده و الزاما باید سراغ فرآیند الکترونیک رفته که در حوزه سلامت با عنوان “سلامت الکترونیک” از آن نام برده می‌شود.

وی افزود: برخلاف تصور بسیاری از مردم که سلامت الکترونیک را منوط به وجود چند سامانه می‌دانند، این بحث به معنی الکترونیکی شدن تمام چرخه‌های سازمان است.

مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در حوزه الکترونیک با بیان اینکه الکترونیکی بودن سازمان از صفر تا صددرصد است, گفت: تاکنون خدمات هیچ کشوری در دنیا صددرصد الکترونیکی نشده و کشورهای خاورمیانه در این زمینه پیشرفت زیادی نداشتند.

وی با بیان اینکه بیمه الکترونیک در حوزه سلامت الکترونیک یکی از امور بسیار پیچیده است, خاطرنشان کرد: حرکت سلامت الکترونیک از سازمان بیمه سلامت و موازی با آن در وزارت بهداشت آغاز شده است.

تارا عدم وجود سقف مالی و تعداد داروهای تجویزی را یکی از مشکلات تجویز دارو به‌صورت عادی دانست و تصریح کرد: با ایجاد سلامت الکترونیک و از طریق سامانه‌های آن, این قبیل مشکلات حل می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای کنترل تجویز دارو و اجرای سیستم الکترونیک تاکنون به ۵ هزار قاعده رسیده‌ایم, عنوان کرد: با اجرای سامانه الکترونیکی اقداماتی از قبیل مدیریت منابع، سلامت بیمار و اصلاح رفتار تجویزکننده و ارائهدهنده خدمات انجام می‌شود.

مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در حوزه الکترونیک بیان کرد: بیمه سلامت و در کنار آن تامین اجتماعی، بنیان‌گذار بسیاری از حرکت‌های جدید در حوزه نظام سلامت بوده اما حرکت‌های اولیه آن مانند پزشک خانواده توسط بیمه سلامت در سراسر کشور انجام شده است.

وی از رفع همپوشانی بیمه‌ها خبر داد و گفت: با استفاده از سرویس حذف دفترچه در بیمارستان‌های کشور، وضعیت بیمه پایه و تکمیلی شخص مشخص بوده و از همپوشانی جلوگیری می‌‌‌‌‌‌شود.

مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در حوزه الکترونیک تصریح کرد: تاکنون با حذف همپوشانی حداقل ۵ هزار میلیارد تومان در حوزه منابع ایجادشده صرفه‌جویی شده است.

وی ابراز داشت: سازمان الکترونیک قصد انجام چند لایه را داشته که حذف دفترچه پایین لایه سازمان الکترونیک بوده هدف اصلی سازمان نیست.

تارا افزود: ورود قبل از هزینه یکی دیگر از لایه‌های سازمان بوده که با استفاده از خدمات مورد تقبل بیمه مشخص شده و بیمار در ابتدا هزینه پرداخت نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ حرکت ورود قبل از هزینه در سراسر کشور اجرا شود گفت: قریب به ۱۵۰ میلیون فرآیند الکترونیکی در سازمان بیمه وجود دارد که الکترونیکی شدن آنها همت ملی و همگانی اقشار مختلف جامعه را می‌طلبد چراکه این حرکتی فرهنگی-اجتماعی با استفاده از ابزار آی‌تی است.

تارا با اشاره به عملکرد موفق کردستان در حوزه‌های مختلف سلامت الکترونیک اظهار داشت: کردستان در حوزه‌های اجرا شده سلامت الکترونیک بسیار متفاوت از سایر استان‌ها عمل کرده و جای تحسین دارد به‌ طوری‌که کرمان با وجود اینکه پایلوت کشوری بود از این حرکت بزرگ متعجب شده است.

انتهای پیام/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند