کاهش ۳درصدی مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در مهر ماه

نوامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری گفت: تعداد کل مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در شهریور ماه حدود ۲۶۳ هزار نفر بوده که این تعداد در مهر ماه ۹۸ به حدود ۲۵۵ هزار نفر کاهش یافته است.

یاوری اعلام کرد: کارگرانی که بدون میل و اراده از کار بیکار شوند با رعایت سایر شرایط قانون بیمه بیکاری ماهانه بر حسب میزان سابقه بیمه‌پردازی به مجردان حداقل ۶ ماه و حداکثر ۳۶ ماه و به متأهلین حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۵۰ ماه مقرری بیمه بیکاری پرداخت می‌شود.

کریم یاوری گفت: مقرری بیمه بیکاری به کارگران مشمول قانون کار که مشمول قانون تأمین اجتماعی نیز باشند پرداخت می‌گردد.

کریم یاوری گفت: میزان مقرری بیمه بیکاری مطابق با بند ب ماده ۷ قانون ۵۵% متوسط مزد و یا حقوق یا کارمزد روزانه بیمه‌شده می‌باشد به مقرری افراد متأهل یا متکفل تا حداکثر چهار نفر از افراد تحت تکفل به‌ازای هریک از آنها به‌میزان ۱۰% حداقل دستمزد افزوده خواهد شد، و در هر حال مبلغ بیمه بیکاری نباید از حداقل مزد مصوب شورای‌عالی کار در هر سال کمتر باشد و از ۸۰% متوسط مزد یا حقوق وی بیشتر باشد.

کریم یاوری اعلام کرد: مقرری‌بگیران بیمه بیکاری بهتری فرصت را در ایام مقرری‌بگیری نباید از دست بدهند و آن‌هم مهارت‌آموزی است، هم کسب مهارت جدید، هم ارتقای مهارت. و اگر کارگر مقرری‌بگیر بیمه بیکاری مهارت داشته باشد می‌تواند در دوره‌های تکمیل مهارت و یا کسب مهارتهای فنی و حرفه‌ای پیشرفته به‌صورت صد در صد رایگان شرکت نماید.

کریم یاوری گفت: هزینه مهارت‌آموزی مقرری‌بگیران بیمه بیکاری از محل منابع بیمه بیکاری به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای پرداخت می‌گردد.

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مطابق تبصره ۳ ماده ۹ قانون مکلف است آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار و نیز بازآموزی و تجدید مهارت کارگران مقرری‌بگیر بیمه بیکاری را در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و یا جوار کارخانجات فراهم نماید.

انتهای پیام/+

 

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند