کاهش ۲۰ درصدی هزینه‌های بیمه سلامت/سلامت مردان مغفول‌مانده است

نوامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان علی‌بن ابیطالب(ع) رفسنجان اظهار داشت: در این منطقه تقریبا بالای ۹۵ درصد طرح بسیج ملی کنترل فشارخون اجرا شده که قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه در طول این چند سال گذشته زیرساخت‌های زیادی برای درمان در نظام سلامت مهیا شده و باید ذهن مدیران به سمت پیشگیری برود، افزود: تقدم پیشگیری بر درمان و تقدم درمان سرپایی بر بستری است.

وی با اشاره به اینکه در کشور امید به زندگی بالا رفته اما کیفیت زندگی مطلوب نیست باید به سمت ورزش منظم، حفظ بهداشت و روان مردم برویم، یادآور شد: بهداشت روان پریشان مردم را چگونه مدیریت کرد که به سمت اعتیاد نروند، اعتیاد یک نشانه است و عامل اصلی نیست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه معاونت‌ها نباید موازی‌کاری و جزیره‌ای کار کنند که نتیجه‌ای نخواهد داشت، اضافه کرد: با آموزش می‌توان خیلی از مسائل مردم را برطرف کرد، معاونت‌های آموزش، پژوهش، درمان و پشتیبانی برنامه مدون توسعه پنج‌ساله تدوین کنند تا زیرساخت‌ها برای این مدت فراهم شود.

نمکی عنوان کرد: استان کرمان پراکندگی جمعیت ۱۰ تا ۱۵ در یک کیلومتر مربع دارد و مردم باید حداقل دسترسی‌ها را داشته باشند و برنامه توسعه بر مبنای پراکندگی جمعیت نوشته شود.

وزیر بهداشت به افزایش آمار سالمندان اشاره و بیان کرد: بحث سالمندان بسیار پرمسأله است سالمندان ما افسرده هستند که از مشکلات آینده می‌تواند باشد و نیز بحث سلامت مردان موضوع مغفول‌مانده از پیشگیری است. مردی که نان‌آور خانواده است هیچوقت برای چکاب نرفته، همچنین حاشیه شهرها بحث بسیار جدی است برای این جمعیت چه برنامه‌ای داریم مهم است.

نمکی با بیان این مطلب که جاذبه‌های شاد در مسائل اعتقادی ما وجود دارد که باید پررنگ‌تر شود تا جامعه شادی داشته باشیم، افزود: جامعه‌محور نبودن آموزش یک اشکال است، دانشجوی ما هنوز امضای پزشکی عمومی‌خشک نشده به فکر تخصص است و هنوز تخصص نگرفته به فکر فوق‌تخصص است ما در حال تربیت ژنرال هستیم و سرباز تربیت نکردیم که این آفت است. البته فوق‌تخصص لازم داریم اما توزیع هرم آموزشی کشور باید منطقی باشد.

با مقاله نمی‌شود مملکت را اداره کرد

وزیر بهداشت اظهار کرد: در آموزش پزشکی باید پزشک خانواده جزء لاینفک آن باشد، باید این کارها در بحث آموزش شروع شود و در بحث پژوهش هم باید راهکار جدیدی برای حل مشکلات نظام ارائه خدمت پیدا کنیم.

نمکی تاکید کرد: مشکل مملکت را مقاله برطرف نمی‌کند بلکه مقاله یک راهکاری است که به نتیجه عملی برسد اگرچه مقاله رتبه را در رنکینگ جهانی ارتقا می‌دهد اما با مقاله نمی‌شود مملکت را اداره کرد.

وی ادامه داد: ما خدمات را به رسمیت شناختیم اما گاهی یک پتو به همراه بیمار ندادیم این همه زحمت با یک عدم نظارت موجب می‌شود مردم ناراضی بروند که یک جا پیش خدا ما را شرمسار می‌کند یک جا عملکرد ما را زیر سوال می‌برد بنابراین سیستم پویای نظارت باید انجام شود.

وی تصریح کرد: سرکشی‌های شبانه و سرزده هم موجب دلگرمی‌پرسنل می‌شود هم نارسایی را از نزدیک مشاهده می‌کنید و رسیدگی می‌کنید.

وی افزود: در بخش درمان برنامه‌هایی در حوزه سطح‌بندی داریم، توسعه بخش دولتی نباید بخش خصوصی را به حاشیه ببرد ما هم کاری می‌کنیم گروه‌های آسیب‌پذیر با حمایت دولت کمترین آسیب را ببینند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه به دنبال تسویه حساب‌های تأمین‌اجتماعی هستیم و اعتباری به دانشگاه‌ها توزیع می‌شود که بتوانند هزینه کنند، ابراز داشت: در بیمه سلامت امسال جلوی هزینه‌ها را گرفتیم و معتقدیم امسال ۲۰ درصد هزینه‌های بیمه سلامت کاهش پیدا خواهد کرد از طرفی پراخت‌ها بیش از سه ماه طول نخواهد کشید.

نمکی تصریح کرد: امسال یکی از سخت‌ترین سال‌های اقتصادی بعد از انقلاب بود کاهش قیمت نفت موجب شد بدهی‌های نفت ۱۲۰ دلاری را هم بپردازیم لذا راهی جز مدیریت منابع و صرفه‌جویی نداریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: الان دو راه داریم یکی تسلیم‌شدن در برابر یک آدم بی‌منطق مانند ترامپ و یک راه ایستادگی است که تا به‌حال جواب داده و مردم اگرچه سختی را تحمل کردند اما کشور اداره می‌شود.

نمکی اضافه کرد: بحث خوابگاه و مسائل رفاهی دانشجویان اولین اولویت باشد اگر کمبودی باشد وزارتخانه کمک می‌کند و مشکلات تخت‌های بیمارستانی را مطرح کنید تا از منابع ملی و استانی و خیران تأمین شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند