کارفرمایان حق اخراج یا خاتمه یک‌طرفه قرارداد کارگران را ندارند

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با اشاره به اینکه کارفرمایان حق اخراج و یا خاتمه قرارداد کار کارگران به‌صورت یکطرفه را ندارند گفت: قرارداد کار مابین کارگر و کارفرما ملاک تصمیم‌گیری است.

وی در خصوص وظایف اعضاء شوراهای اسلامی‌کار موضوع فصل دوم قانون شوراها اظهار داشت: بالا بردن آگاهی کارکنان در زمینه اقتصادی، فنی و حرفه‌ای و نظایر آن و نیز نظارت بر امور واحد به‌منظور اطلاع از انجام صحیح کار و ارائه پیشنهاد سازنده به مدیران و مسئولان مربوطه در بنگاه اقتصادی است.

 یاوری اعلام کرد: یکی دیگر از وظایف شورا همکاری و کوشش در بهبود شرایط کار و دستیابی به میزان تولید پیش‌بینی‌شده در برنامه‌های تولیدی بنگاه اقتصادی است. شورای اسلامی‌کار در حدود وظائف و اختیارات خود در برابر هیئت موضوع ۲۲ و مجمع کارکنان مسئول است.

کریم یاوری گفت: یک نفر از اعضاء شورای اسلامی‌کار به‌انتخاب اعضاء به‌عنوان عضو رابط شورا در جلسات هیئت  مدیره واحد برای ارائه نظریات و پیشنهادات شورا شرکت می‌کند، همچنین یک نفر نماینده مدیریت بنگاه اقتصادی در جلسات شورای اسلامی‌کار برای ارائه گزارشات مورد نیاز به شورا شرکت می‌کند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: وظیفه شورای اسلامی‌کار همراهی و هماهنگی با کارگران و کارکنان و مدیران برای بهبود رونق تولیدات است. هر چقدر همدلی و هماهنگی بین اعضای شورا و مدیران بنگاه بیشتر باشد بهبود امور و رونق تولید حاصل می‌گردد.

انتهای پیام/+

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند