چه مقدار بودجه کشور صرف بیمه می شود؟

اکتبر 8, 2019اخبار روز بیمه

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه این سازمان بنا بر وظایف ذاتی خود موظف به تأمین امور درمانی بیماران تحت پوشش است، گفت: رقمی‌که سالیانه در این زمینه برای بیمه شدگان هزینه می‌شود حدود یک چهارم بودجه کل کشور است.

به گزارش گروه اخبار اجتماعی“ پایگاه خبری رخ، دکتر مهدی درخشان در مراسم افتتاح بیمارستان تامین اجتماعی ملایر با بیان اینکه طی چند سال گذشته معاونت سازمان تأمین اجتماعی روی تأمین زیرساخت‌ها تمرکز کرده است، افزود: طی ۴ سال اخیر معادل ۱۵ سال قبل زیرساخت انجام شده است. طی این مدت به اندازه ۲۰ سال گذشته در زمینه تأمین تجهیزات مراکز درمانی و گسترش و ارتقای آنها تلاش و کار کردیم، علاوه بر این توجه به زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و IT برای ما بسیار مهم بوده است.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور با اشاره به تلاش مضاعف انجام شده طی سال‌های گذشته در این راستا، ادامه داد: در حوزه درمان نخستین گامی‌انجام شده بحث سرمایه گذاری در زمینه  HIS یا سیستم اطلاعات بیمارستان بود.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته، مراکز بهداشتی و درمانی کشورمان به ویژه بیمارستان‌ها در صدد مکانیزه کردن سیستم‌های اطلاعاتی خود برآمده اند، اظهارکرد: در ابتدا مقصود از چنین فعالیت‌هایی کاهش هزینه‌ها ناشی از کاغذ بازی‌های موجود در سیستم‌های دستی و اداری بوده است، اما اکنون به مرحله ای رسیده ایم که بهبود کیفیت ارائه خدمات درمانی اهمیتی روز افزون می‌یابد.

این مقام مسول بیان کرد: هدف پیاده شدن سیستم HIS  این است که کلیه اطلاعات بهداشتی و درمانی هر فرد در طول عمرش در قالب یک پرونده الکترونیکی ذخیره می‌شود که در هر نقطه ای از کشور از طریق یک شبکه سراسری کامپیوتری قابل دسترسی باشد.

درخشان خاطرنشان کرد: این سیستم پشتیبانی از فعالیت‌های بیمارستان در سطوح کاربردی، تاکتیکی و استراتژیک  را برای بیمارستان فراهم می‌کند و به معنای پیاده‌سازی یکپارچه تولید اطلاعات لازم برای مدیریت تمامی‌فعالیت‌های مربوط به سلامت، از قبیل  برنامه‌ریزی ، نظارت، هماهنگی و تصمیم‌گیری است.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه اجرائی شدن نسخه‌های الکترنیکی در درمان مستقیم را در تمامی‌مراکز درمانی سطح کشور آغاز کردیم، ادامه داد: در درمان غیرمستقیم به صورت نسخ الکترونیکی نیازمند همکاری وزارت بهداشت و درمان هستیم و امیدواریم تا پایان سال این امر محقق شود.

وی با بیان اینکه در بحث زیرساخت‌ها، تجهیزات درمانی و فناوری اطلاعات و مباحث سخت افزاری رشد داشته‌ایم، اظهارکرد: اکنون به نیروهای ورزیده و کار آزموده با دانش و مهارت بالا نیازمندیم.

درخشان با اشاره به اینکه با وجود این همه زیرساخت اگر پزشکان متخصص و فوق تخصص نباشند در عمل راه به جائی نبرده ایم، گفت: متأسفانه تأمین پزشک متخصص کار و وظیفه ما نیست.

وی یادآورشد: از سال ۹۴ مقرر شده وزارت بهداشت و درمان به سازمان تأمین اجتماعی سهمیه پزشک ندهد و تأمین نیروهای درمانی را برعهده دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های مختلف بگذارد.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور به وجود ۸۱ بیمارستان و ۲۹۰ درمانگاه تأمین اجتماعی در سطح کشور اشاره کرد و افزود: انتظار داریم وزارت بهداشت و درمان  و دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه نیروهای مورد نیاز ما، همکاری بیشتری داشته باشند.

درخشان با تأکید بر اینکه بیمارستان‌های تأمین اجتماعی باری را از روی دوش بحث درمان کشور برمی‌دارند، پس باید نگاه ملی به آنها داشت، ادامه داد: نیمی‌از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه هر ساله طی نامه ای نیازمندی‌ها و درخواست‌های همکاری خود را به وزرات بهداشت و درمان ارسال می‌کنیم، اظهارکرد: متأسفانه امسال همچون سال‌های گذشته در خصوص تأمین نیروی متخصص با ما همکاری نشد و پاسخ داده بودند که ما به نیروهای خود نیازمندیم.

درخشان با تأکید بر اینکه درباره نیازمندی‌های بیمارستان‌های تأمین اجتماعی کشور با وزارتخانه بهداشت و درمان مذاکره می‌کنیم تا به نتیجه برسیم، در مورد احداث کلینیک ویژه تأمین اجتماعی در ملایر نیز گفت: اگر اداره اوقاف هزینه‌های احداث این پروژه را تأمین می‌کند، ما پای کار هستیم.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور با اشاره به اینکه پروژه‌های درمانی ابتدا باید در معاونت درمان تأیید شود، افزود: در صورت تأمین اعتبار و همکاری خیرین، واقفین، اداره اوقاف و شهردرای‌ها اگر هزینه ساخت تقبل شود، ما در سازمان تأمین اجتماعی کشور در اسرع وقت مجوز احداث کلینیک‌ها را از هیأت مدیره أخذ می‌کنیم.

محمد کاظمی، نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی‌نیز به دیدار اخیر خود با دکتر نمکی وزیر بهداشت و درمان و دعوت از وی برای حضور در ملایر برای افتتاح ۲۲ میلیارد تومان پروژه بهداشتی و درمانی خبر داد.

وی با بیان اینکه در بیمارستان غرضی ساخت و ساز خوبی صورت گرفته اما همچنان در بحث تأمین پزشکان متخصص و فوق تخصص مشکلات عدیده ای داریم و بیماران در مضیقه هستند، افزود: باید از این امکانات موجود در بیمارستان به نحوه مطلوب استفاده شود.

حجت الاسلام احد آزادیخواه، دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس و دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس نیز احداث کلینیک تخصصی تأمین اجتماعی را یکی از ضرورت‌های شهرستان عنوان کرد و گفت: انتظار داریم با توجه به حضور معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور، این موضوع امروز تعیین تکلیف شود.

وی به نیاز بیمارستان غرضی و بیمه شدگان ملایری به تأمین پزشکان متخصص و فوق تخصص در این مرکز اشاره کرد و گفت: با رفع این مشکلات، میزان خدمات دهی به بیماران افزایش می‌یابد و سفر معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز منتج به نتیجه می‌شود.

امروز با حضور معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور بخش‌های جدید بیمارستان تامین اجتماعی ملایر افتتاح شد و رسماً مورد بهره‌برداری قرار گرفت، همچنین نخستین نشست منطقه ای مدیران سازمان تأمین اجتماعی در غرب کشور به میزبانی غرضی ملایر برگزار شد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند