چرا خرید بیمه حوادث ضروری است؟

ژوئن 25, 2020بیمه حوادث , بیمه عمر

بیمه حوادث چیست؟ بیمه حوادث مانند سپری است که در برابر تمامی‌اتفاقاتی که منشا خارجی دارد از شما دفاع می‌کند.

ایران؛ در فهرست ده تایی کشورهای حادثه خیز

اواخر سال گذشته بود که دکتر سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی، کشور ایران را جزو ده کشور پر حادثه دنیا معرفی کرد و از ضرورت تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی سخن گفت. پیشتر تحریریه بیمدان در مورد بیمه حوادث به طور مفصل صحبت کرده است .

به طور تیتروار می‌توان در این مورد گفت که بیمه حوادث به دو صورت انفرادی و گروهی تقسیم می‌شود که شما را در برابر حوادثی نظیر خطر غرق شدن، مسمومیت، تأثیر گاز، بخار و یا موارد اسیدی، بیماری‌هایی نظیر‌هاری، کزاز و سیاه‌زخم، کرونا، سوانح رانندگی، برق‌گرفتگی، سوختگی، سقوط از ارتفاع و حمله حیوانات، بیمه می‌کند.

غرامت‌های اصلی بیمه حوادث انفرادی

غرامت‌های اصلی عبارتند از:

۱- غرامت فوت: در غرامت فوت، شرکت بیمه در صورت فوت بیمه شده، سرمایه فوت را در اختیار ذی نفعان متوفی قرار می‌دهد. سرمایه فوت در هنگام عقد قرارداد مشخص می‌شود.

۲- غرامت نقص عضو یا از کارافتادگی دائم کلی

۳- غرامت نقص عضو یا از کارافتادگی دائم جزئی

تفاوت این دو غرامت در دو قید کلی یا جزئی است. به این معنا که در نوع کلی یک بخش از اعضای بدن مثل دو چشم یا دو دست یا دو پا به طور کامل دچار حادثه و ازکارافتادگی شود اما در نوع جزئی تنها یک بخش از اعضای بدن مانند یک چشم یا یک دست دچار ازکارافتادگی می‌شود.

در مجموع می‌توان گفت خرید این بیمه از ضروریات زندگی فرد فرد ما محسوب می‌شود و با توجه به ایجاد زیرساختهای بیمه آنلاین و وجود شرکتهای بیمه معتبری نظیر بیمه ایران و بیمه پاسارگاد، لحظه ای درنگ برای تهیه این بیمه کاربردی جایز نیست.


پست های مرتبط

بیمه سوانح
مختصر و مفید درباره بیمه حوادث

جولای 8, 20200پسندیدنبیمه حوادث , بیمه عمر

بیمه حوادث یکی از انواع بیمه‌های اشخاص است. این بیمه برای بسیاری از افراد ناشناخته مانده است. در این مطلب برآنیم به معرفی بیمه حوادث و تفاوتهای بیمه عمر و حوادث با یکدیگر بپردازیم.

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند