چرا با وجود وعده قبلی هزینه بیمه تکمیلی فرهنگیان افزایش یافت؟

دسامبر 31, 2019اخبار روز بیمه

گودرز کریمی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره چرایی افزایش هزینه بیمه تکمیلی فرهنگیان آن هم در شرایطی که پیش از این عدم افزایش و باقی ماندن نرخ هزینه‌ها همانند سال گذشته اعلام شده بود، اظهار‌کرد: در مقایسه با ادوار گذشته پایین‌ترین افزایش قیمت را داشتیم آن هم در شرایطی که هزینه‌های بخش درمان و سلامت با تورم همراه بوده است.

وی افزود: هزینه بیمه تکمیلی فرهنگیان برای طرح “ب” ۴۶ هزار تومان است در حالیکه این رقم سال گذشته ۳۹ هزار تومان بود یعنی حدود هفت هزار تومان افزایش داشته است، این افزایش قیمت حداقلی در حالی است که افزایش خدمات بیمه‌ای را شاهد هستیم.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره دلایل افزایش هزینه بیمه تکمیلی گفت: در قرارداد جدید، ۵۰۰ بیمارستان به مراکز طرف قرار داد بیمه تکمیلی فرهنگیان اضافه شده است که در نوع خود یک اقدام بی نظیر است و این افزایش مراکز طرف قرار‌داد  همگی از مراکز درمانی با تراز است.

کریمی‌فر بیان‌کرد: در قرارداد جدید تعهدات زایمان ۱۰۰ درصد افزایش یافته است یعنی پرداخت هزینه زایمان از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۳ میلیون تومان افرایش یافته است.

وی افزود: نکته دوم، پرداخت هزینه آمبولانس است که از ۲۰۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان (معادل ۱۰۰ درصد ) افرایش یافته، نکته سوم هزینه عیوب انکساری چشم است که از ۴۰۰ هزار تومان به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته و نکته چهارم این است که پرداخت خسارت در قرار داد جدید بصورت آنلاین و بدون تاخیر انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مطرح‌کرد: سال‌های گذشته افزایش هزینه‌ها بدون افزایش آپشن خدمات انجام می‌شد.

به گزارش تسنیم، پیش از این کریمی‌فر گفته بود، امسال قرارداد جدید با همان تعهدات بدون سقف برای فرهنگیان شاغل انجام می‌شود و یک ریال افزایش تعرفه و سرانه نخواهیم داشت و قیمت همانند سال گذشته است. سال گذشته تعرفه بیمه تکمیلی فرهنگیان ۳۹هزار تومان بود، امسال نیز با همین رقم قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان را با شرکت آتیه‌سازان تمدید کردیم.

اما هم‌اکنون با انتشار جزییات قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان مشخص شد که هزینه‌ها با افزایش همراه است، در قرار‌داد جدید بیمه تکمیلی برای سال ۹۹، همچنان دو طرح “الف” و “ب” پیش بینی شده است اما حق بیمه طرح “الف”  برای هر نفر از کارکنان رسمی، پیمانی، قراردادی و افراد تحت تکفل آنها ۷۵ هزار تومان است.

حق بیمه ماهیانه طرح “ب”  برای کارکنان رسمی‌و پیمانی ۴۶ هزار تومان و حق بیمه طرح “ب” برای هر نفر از کارکنان قراردادی ۴۹ هزار تومان است؛ البته مدیرکل تعاون و پشتیبانی علت این افزایش قیمت را افزایش خدمات‌دهی اعلام کرد.

قابل ذکر است، بیمه تکمیلی فرهنگیان سال گذشته دارای دو طرح الف و ب بود.نرخ حق بیمه در طرح اول ۶۸۵هزار و ۹۰۲ ریال و نرخ حق بیمه در طرح دوم نیز برای کارمندان رسمی‌مبلغ ۳۹۰هزار ریال و برای کارمندان قراردادی مبلغ ۴۹۰هزار ریال و برای افراد تحت تکفل از جمله والدین و همسران ۵۹۰هزار ریال به ازای هر نفر  بود.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند