پیش بینی افزایش بودجه سال آتی بنیاد شهید به ۲۰ هزار میلیارد تومان

دسامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ایزدی روز شنبه در نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: در خصوص مسایل مربوط به ایثارگران که در دستگاه‌های اجرایی اجرا نمی‌شود، قرار بود در بنیاد شهید یک نماینده این امور را بر عهده گیرد تا رسیدگی به مسایل ایثارگران شاغل در دستگاه‌ها و پیگیری در تسریع امور آن‌ها را انجام دهد در این صورت قوانین درست اجرا می‌شود.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: در سال‌های اخیر پس از قانون برنامه پنجم با خلا در حوزه قانون گذاری مواجه شدیم. در تنقیح قوانین بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ حکم قانونی در ارتباط با ایثارگران وضع شده و بالغ بر ۹۳۰ مقرری نیز در حکم قانون آمده است.

وی عنوان کرد: همچنین چند ماده از قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران اجرا نشده‌، اما بالغ بر ۹۰ درصد آن اجرایی شده است.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: در طی ۱۵ ماه گذشته توانستیم کمک کنیم قانون جدیدی در این حوزه وضع نشود.

ایزدی در خصوص موضوع بیمه درمانی ایثارگران گفت: وضعیت بیمه مکمل بسیاری از دستگاه‌های اجرایی مانند بیمه‌ها، بانک‌ها، نفت، دستگاه قضایی و… بهتر از بنیاد شهید است.

وی با اشاره به بدهکاری بنیاد شهید به یکی از شرکت‌های بیمه ای کشور اظهار کرد: بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد تومان به آن بیمه بدهکار بودیم به طوری که در طول سه سال گذشته از مناقصه انصراف داد و اخیرا نیز در مناقصه شرکت نکرده است. قانون گذار علی رغم اطلاع از بدهکاری بنیاد شهید به این شرکت بیمه ای، در یک طرح دو فوریتی ۴۴۰ هزار مشمول بیمه مکمل ایثارگران را مجددا به بنیاد بازگرداند.

ایزدی بیان داشت: سال گذشته رقم بیمه مکمل بنیاد شهید سه هزار میلیارد تومان بود که امسال در مناقصه جدید به سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

وی اظهارکرد: از ۱۲ هزار مرکز درمانی و داروخانه ای طرف قرار داد با یکی از شرکت‌های بیمه ای، تنها ۵ هزار مورد با بنیاد قرار داد بستند و ۷ هزار مورد آن را لغو کردند.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید یک هزار میلیارد تومان بدهی به دانشگاه‌ها دارد که امروز با قانون شکنی دستگاه‌ها در این حوزه مواجه هستیم.

ایزدی بیان کرد: سال گذشته به دولت برای انجام تکالیف قانونی در حوزه امور ایثارگران رقم ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۹۸ را پیشنهاد دادیم اما آنچه که در بودجه ۹۸ در این خصوص مصوب شد، ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی گفت: در حال حاضر سازمان برنامه و بودجه رقم ۲۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان را برای بنیاد شهید و امور ایثارگران پذیرفته است تا در مجلس به تصویب برسد، در این صورت با پیش بینی افزایش بودجه سال آینده، این نهاد قادر به انجام تکالیف قانونی خود به ایثارگران خواهد بود.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: در دهه فجر سال گذشته برای اولین بار ۸۰ درصد از زندانیان این حوزه شامل عفو موضوعی شدند. سال گذشته به بیش از سه هزار پرونده قضایی مربوط به ایثارگران رسیدگی شده است.

وی بیان کرد: در صورت موافقت مجلس و دولت، سهام شرکت‌ها مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی در بودجه ۹۹ به بنیاد شهید برای بحث مطالبات ایثارگری سپرده شود تا با فروش آن مشکلات این حوزه برطرف شود.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مشکل واردات واگذاری خودرو هیبریدی و برقی به ایثارگران در حال پیگیری است تا مشکلات افراد در این حوزه برطرف شود.

وی گفت: امسال سهمیه استخدامی‌دولت برای عموم ۶۰ هزار نفر است که ۲۵ درصد آن مربوط به ایثارگران است که با این سهمیه همچنان پاسخگوی نیاز شغلی نیستیم.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: بنیاد شهید در حوزه خوداشتغالی و کارآفرینی تسهیلاتی تا سقف ۵۰ میلیون تومان ارایه می‌دهد و برای طرح‌های بزرگ نیز با محدودیتی مواجه نیستیم.

ایزدی بیان داشت: پیگیری مسایل مربوط به امور ایثارگران استان مستلزم هماهنگی بین بخشی و شناسایی مسایل درون استان و خلاهای قانونی نیز می‌باشد.

وی با اشاره به بازدید از مرکز جامع ورزشی و توانبخشی ایثارگران استان مرکزی اظهار داشت: مرحله ساخت مرکز جامع ورزشی و توانبخشی ایثارگران استان مرکزی با تامین اعتبار ۲۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی رو به اتمام است و ظرف دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد که کمک بزرگی به توانبخشی، نشاط و سرگرمی‌جامعه ایثار گری استان خواهد بود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند