پوشش ۹ میلیون ایرانی فاقد بیمه در مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی بامداد پنجشنبه در جلسه بررسی وضعیت حوزه بهداشت و درمان گیلان در سالن اجتماعات استانداری، اظهار کرد: وزارت بهداشت را با مجموعه ای از چالش‌ها همانند مطالبات ۵ هزار میلیارد تومانی از بیمه سلامت تحویل گرفتم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری از پرونده الکترونیکی سلامت نیز اشاره کرد و گفت: پرونده الکترونیکی سلامت تا پایان بهار بدون دریافت ریالی از دولت و با حفظ اطلاعات ۸۰ میلیون ایرانی به بهره برداری رسید.

علت ۱۰۰ هزار مرگ در سال فشار خون بالاست

وی با اشاره به بیماری‌های فشارخون و دیابت و با بیان اینکه از ۳۸۰ هزار مرگ در سال علت ۱۰۰ هزار مرگ فشار خون بالا است، تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری مردم و بسیج نیروها امسال ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار ایرانی در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون شرکت کردند.

نمکی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۱۰ میلیون نفر که در معرض فشارخون بالا بودند شناسایی شدند، ادامه داد: وضعیت دارو در گذشته نه چندان دور بسیار وخیم بود اما امروز با وجود تمام مشکلات ارزی هیچ کارخانه داروسازی نیست که تا پایان سال در تامین مواد اولیه خود دچار مشکل باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه از این پس هیچ فردی فاقد دفترچه بیمه نخواهد بود، بیان کرد: از ۱۳ آبان ماه امسال ۹ میلیون ایرانی فاقد بیمه در گام دوم طرح نظام تحول سلامت بیمه می‌شوند.

وی با بیان اینکه تابلوی مناسبی از عملکرد در گیلان وجود ندارد و با مجموعه‌ای درهم تنیده از مشکل مواجه هستیم، افزود: در روزهای سخت و پر از مشکل امروز باید مدیریت را از کمیت به کیفیت سوق دهیم.

طرح‌های بهداشتی با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد تا سال آینده بهره برداری می‌شوند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: امروز روز نظارت و خرج کردن مبتنی بر شرایط خاص است و باید با سیاست و از پراکنده کاری دوری کنیم.

نمکی با بیان اینکه به ازای یک‌ تخت بیمارستان می‌توانیم یک‌کلینیک، راه اندازی و باید پیشگیری محور عمل کنیم، افزود: باید با ساختار اقتصادی و منطقی عمل کرده و به حداقل‌ها دست یابیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری بیمارستان ۴۰۰ تختخوابه در دهه فجر سال آینده با کمک دستگاه‌های مربوطه و خیرین بیان کرد: هر بیمارستان و مرکز بهداشتی درمانی که تا ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد تا سال اینده به بهره برداری می‌رسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر حمایت از بخش خصوصی، گفت: دولت باید جور فرودستان را بکشد و هیچ‌ طرحی قبل از اینکه پیوست زیست محیطی و سلامت داشته باشد اجرا نمی‌شود مگر اینکه پیوست حمایت از فقرا داشته باشد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند