پوشش ۱۵۰ محصول توسط صندوق بیمه کشاورزی

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/لرستان مسئول صندوق بیمه محصولات کشاورزی لرستان با اشاره به این‌که در حال حاضر بیش‌از ۱۵۰ محصول کشاورزی تحت پوشش این صندوق هستند، گفت: کتاب آشنایی دهیاران با بیمه کشاورزی در سال گذشته تدوین و چاپ و در اختیار دهیاران قرار گرفته است.

حجت‌اله رفیعی  امروز در گردهمایی تخصصی بررسی نقش و جایگاه دهیاران در حفاظت از اراضی کشاورزی و توسعه فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی شهرستان خرم‌آباد  که در سالن همایش‌های جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: آنچه بخش کشاورزی را از سایر بخش‌های اقتصادی جدا می‌کند وجود ریسک بالاست.

وی با اشاره به این‌که در کل ۴۰ بلای طبیعی داریم که ۳۱ مورد آن در استان و کشور اتفاق می‌افتد، عنوان کرد: همه دولت‌ها برای جبران خسارت‌ها در بخش‌های اقتصادی برنامه‌هایی دارند اما تا سال‌های گذشته هیچ صندوق بیمه‌ای در بخش کشاورزی وجود نداشت، تا این‌که در سال ۷۴ صندوق بیمه محصولات کشاورزی فعالیت رسمی‌خود را با بیمه کردن دام‌های سبک آغاز کرد.

 رفیعی با اشاره به این‌که در حال حاضر بیش‌از ۱۵۰ محصول کشاورزی تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار دارد، بیان کرد: کتاب آشنایی دهیاران با بیمه کشاورزی در سال گذشته تدوین و چاپ و در اختیار دهیاران قرار گرفته است.

مسئول صندوق بیمه محصولات کشاورزی لرستان با اشاره به این‌که بخشی‌از فعالیت‌های دولت در روستاها به دهیاران و شورای اسلامی‌واگذار شده، ادامه داد: مهم‌ترین عوامل تولید در کشاورزی زمین، آب، خاک و نیروی انسانی بیان می‌شود که اگر کشاورز همه آن‌ها را در اختیار داشته باشد بدون سرمایه نمی‌تواند کار کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دولت برنامه‌ای برای جبران خسارت کشاورزان به‌جز صندوق بیمه محصولات کشاورزی ندارد که این صندوق  ۱۰ دفتر در سراسر شهرستان‌های استان دارد.

رفیعی با اشاره به عامل‌های تشویقی برای ترغیب کشاورزان به بیمه محصولات خود، عنوان کرد: اگر دهیاران و شوراهای اسلامی‌هرکدام بتوانند ۱۰۰ هکتار زارعان یا ۲۰ هکتار باغ یا ۲۰۰ راس دام را به کارگزاران بیمه معرفی کنند ۸۰ درصد کارمزد به دهیاری و شورای اسلامی‌پرداخت می‌شود و اگر کشاورز یا باغداری از طریق دهیار یا شورا به صندوق بیمه معرفی شود دو هکتار زراعت و یک هکتار باغ آن‌ها به‌ صورت رایگان بیمه می‌شود.

مسئول صندوق بیمه محصولات کشاورزی لرستان با اشاره به این‌که صندوق دنبال خالی کردن جیب کشاورزان نیست، بیان کرد: هرساله تا ۷ برابر مبلغی که از کشاورزان دریاتف می‌شود خسارت به آن‌ها پرداخت می‌کنیم، امسال نیز بیش‌از ۷.۵ میلیارد تومان به سیل زدگان و سال گذشته به ۷۲۰۰ کشاورز بیش از ۱۱ میلیارد تومان خسارت پرداخت کردیم.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزپیات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند