پوشش بیمه برای آحاد مردم اجباری می‌شود/کمبود انسولین نداریم

اکتبر 20, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حریرچی پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود ۹ درصد از مردم ایران هنوز بیمه نیستند، اظهار داشت: با توجه به مصوبه مجلس در برنامه ششم توسعه و تصویب دولت تمامی‌آحاد مردم باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

وی با اشاره به فراخوان دولت در آبان ماه و در هفته سلامت افزود: اگر فردی توانایی مالی نداشته باشد یا درآمد آن از ۴۰ درصد حداقل حقوق قانون کار کمتر باشد دولت ۱۰۰ درصد حق بیمه وی را پرداخت می‌کند.

معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: افرادی که درآمد آنها معادل ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حداقل حقوق قانون کار است، ۵۰ درصد حق بیمه آنها توسط دولت و مابقی توسط بیمه شده پرداخت و افرادی که درآمد آن‌ها از حداقل حقوق قانون کار بیشتر است باید تمامی‌حق بیمه توسط بیمه شده پرداخت شود.

حدود ۹۷ درصد داروهای مصرفی تولید داخل هستند

وی با بیان اینکه در سال۹۷، مجموع مبادلات بازار دارویی کشور بیش از ۲۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: حدود ۹۷درصد داروهای بازار کشور تولید داخل است.

حریرچی با اشاره به تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار بر علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی‌ایران اظهار داشت: ایران در تولید مواد اولیه تولید داخل نیز به خودکفایی حدود ۶۹ درصدی رسیده است.

حدود ۴۱هزار تخت بیمارستانی در دست ساخت است

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴۱ هزار تخت بیمارستانی در دست ساخت داریم، ابراز داشت: با توجه به اینکه برای هر تخت بیمارستانی به طور متوسط ۷۵ تا ۱۰۰ متر مربع فضای جانبی لازم است، برای ساخت و تجهیز هر تخت بیمارستانی اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال نیاز است.

هیچگونه کمبود انسولین در داروخانه‌های کشور وجود ندارد

معاون مدیر کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبود انسولین برای بیماران دیابتی گزارش نشده است، تصریح کرد: هر قلم انسولین در داروخانه‌ها با قیمتی معادل ۳۰ تا ۵۰ هزار ریال به بیماران دیابتی عرضه می‌شود در حالی که این مبلغ در کشورهای همسایه بین یک میلیون و  ۷۰۰ هزار ریال تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است و این باعث قاچاق آن می‌شود.

وی بیان داشت: هر بیمار دیابتی با توجه به وزن خود معادل یک ماه مصرف انسولین را می‌تواند از داروخانه‌ها تامین کند.

داروخانه‌ها داروهای تاریخ مصرف گذشته را تحویل نمی‌گیرند

حریرچی افزود: بعضی از هم وطنان سال گذشته و همزمان با افزایش قیمت ارز مبادرت به خرید دارو بیش از حد مصرف از داروخانه‌ها کردند که مطلب باعث شد تاریخ مصرف برخی از این داروها گذشته باشد و چون داروخانه‌ها اطلاعی از نحوه نگهداری و ذخیره این داروها نداشته اند از تحویل گرفتن آنها خودداری می‌کنند.

وی بیان داشت: هم اکنون بیش از ۸۰ درصد اتباع دیگر کشورها که به صورت قانونی در کشور حضور دارند تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند