پرداخت ۱۴۶ میلیارد تومان تسهیلات برای نوسازی بنگاه ها طی ۸ ماه

دسامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

کریم یاوری مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره اصلاح ساختار اقتصادی بنگاه مورد حمایت گفت: هرگونه تغییر یا بازسازی خط تولید، جابجایی کارگاه و ماشین آلات به‌منظور کاهش وابستگی و بهینه کردن تولید در راستای سیاست اقتصادی و اجتماعی دولت صورت گیرد، تغییر ساختار اقتصادی تلقی می‌گردد؛ در ضمن تصمیم‌گیری در مورد کارکنان این قبیل بنگاهها که موقتاً بیکار شناخته می‌شوند و در چهارچوب بند الف تبصره ۷ قانون بیمه بیکاری از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌‌کنند، به‌عهده شورایعالی کار است.

وی ادامه داد: مدیران و کارفرمایان این بنگاه‌ها موظفند طرح تغییر ساختار اقتصادی واحد خود را به تصویب وزارتخانه ذیر‌بط (واحدهای تابعه در استانها) برسانند و به همراه تقاضای کتبی و فهرست اسامی‌کارکنان مشمول که موقتاً بیکار می‌شوند با  ذکر مدت زمان استفاده از مقرری بیمه بیکاری به واحدهای تعاون، کارورفاه اجتماعی محل تسلیم نمایند و پس از تأیید و تصویب شورایعالی کار نسبت به اجرا اقدام نمایند.

یاوری با بیان اینکه مقرری بیمه بیکاری به کارگرانی که بدون میل و اراده از کار بیکار شوند، تعلق می‌گیرد، بیان کرد: تشخیص بیکاری بدون میل و اراده و تاریخ وقوع بیکاری به‌عهده واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. حدود ۲۶۰‌هزار کارگر در کشور با دریافت مقرری ماهانه بیمه بکیاری تحت حمایت قرار دارند و کمترین تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری متعلق به استانهای ایلام، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با بیان اینکه  بیشترین تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری متعلق به استانهای تهران، اصفهان و خراسان رضوی است، گفت: از مجموع تسهیلات پرداختی به بخش تولید تا پایان آبانماه که به حدود بیش از نه‌هزار میلیارد تومان می‌رسد فقط یکصد و چهل و شش میلیارد برای بازسازی و نوسازی بنگاه‌ها بوده است.

وی بیان کرد: توجه بانک‌ها برای اعطای تسهیلات جهت بازسازی و نوسازی و اصلاح ساختار اقتصادی بنگاهها ضروری است و در بنگاههای اقتصادی پرداخت مزد و حقوق کارگران از محل کار کارگران و تولید محصول و فروش تولیدات صورت می‌پذیرد؛ بنابراین توجه ویژه به تولید کمی‌و کیفی برای کارگران حائز اهمیت و توجه ویژه است.

یاوری اظهار داشت: هرگونه وقفه در کار تولید و چرخ فعالیت بنگاه‌های اقتصادی به‌هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست و کارگران زیر بار توقف در تولید که معیشت آنها را دستخوش مشکلات می‌کند، نمی‌روند. پرداخت مزد و حقوق کارگران حاصل دسترنج آنان در امر تولید است؛‌ بنابراین تحت هیچ شرایطی نباید در کار و تولید صدمه یا وقفه وارد شود.

 انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند