پرداخت ۱۴۶ میلیارد تومان تسهیلات برای بازسازی بنگاه‌ها

دسامبر 6, 2019اخبار روز بیمه

کریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اقدامات وزارت کار در راستای صیانت از نیروی کار با وجود ۱۲۸۱ بنگاه مشکل دار در کشور، اظهار داشت: از مجموع تسهیلات پرداختی به بخش تولید تا پایان آبانماه که به حدود بیش از ۹ هزار میلیارد تومان می‌رسد فقط ۱۴۶ میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی بنگاه‌ها بوده است.

وی افزود: هرگونه تغییر یا بازسازی خط تولید، جابجائی کارگاه و ماشین آلات به منظور کاهش وابستگی و بهینه کردن تولید در راستای سیاست اقتصادی و اجتماعی دولت صورت گیرد، تغییر ساختار اقتصادی تلقی می‌شود و تصمیم گیری در مورد کارکنان این قبیل بنگاه‌ها که موقتاً بیکار شناخته می‌شوند، در چهارچوب بند الف تبصره ۷ قانون بیمه بیکاری از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌نمایند، توسط شورایعالی کار مصوب  می‌شود.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با بیان اینکه مدیران و کارفرمایان این بنگاه‌ها موظفند طرح تغییر ساختار اقتصادی واحد خود را به تصویب وزارتخانه ذیربط یا واحدهای تابعه در استانها برسانند گفت: سپس به همراه تقاضای کتبی و فهرست اسامی‌کارکنان مشمول که موقتاً بیکار می‌شوند با  ذکر مدت زمان استفاده از مقرری بیمه بیکاری به واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل تسلیم کنند و پس از تأیید و تصویب شورایعالی کار نسبت به اجرا اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه توجه بانک‌ها برای اعطای تسهیلات جهت بازسازی و نوسازی و اصلاح ساختار اقتصادی بنگاه‌ها ضروری است، گفت: در بنگاه‌های اقتصادی پرداخت مزد و حقوق کارگران از محل کار کارگران و تولید محصول و فروش تولیدات صورت می‌پذیرد. بنابراین توجه ویژه به تولید کمی‌و کیفی برای کارگران حائز اهمیت و توجه ویژه است.

یاوری با تاکید بر اینکه، پرادخت مقرری بیمه بیکاری به کارگراینکه بدون میل و اراده از کار بیکار شوند تعلق می‌گیرد، افزود: تشخیص بیکاری بدون میل و اراده و تاریخ وقوع بیکاری به عهده واحدهای تعاون، کارورفاه اجتماعی است.

وی با یادآوری اینکه حدود ۲۶۰ هزار نفر کارگر در کشور با دریافت مقرری ماهانه بیمه بکیاری تحت حمایت قرار دارند، گفت: کمترین تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری متعلق به استانهای ایلام، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد است.

این مقام مسئول ادامه داد: بیشترین تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری متعلق به استانهای تهران، اصفهان و خراسان رضوی است.

یاوری با بیان اینکه هرگونه وقفه در کار تولید و چرخ فعالیت بنگاه‌های اقتصادی به هیچ عنوان پذیرفته نیست و کارگران عزیز و زحمت کش زیر بار توقف در تولید که معیشت آنها را دستخوش مشکلات می‌کند نمی‌روند.

وی تاکید کرد: پرداخت مزد و حقوق کارگران حاصل دسترنج آنان در امر تولید است، بنابراین تحت هیچ شرایطی نباید در کار و تولید صدمه یا وقفه وارد شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند