پرداخت ماهانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی

نوامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

 به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی سالاری در جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: نیمی‌از جمعیت کشور مخاطب خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی به صورت مستقیم و غیرمستقیم هستند.

وی ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی و سایر اقشار جامعه را دارای مزایای فراوان ارزیابی کرد و گفت: اجرای موفق راهنماهای بالینی و مدیریت بهینه منابع مالی از مهمترین نتایج پرونده الکترونیک سلامت است.

سالاری با بیان اینکه براساس تفاهم صورت گرفته با وزارت بهداشت ماهیانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات جاری مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود، افزود: برای پرداخت مطالبات معوق نیز درحال چاره اندیشی هستیم و در آینده نزدیک خبرهای خوبی خواهیم داشت.

به گفته سالاری رضایتمندی بیشتر مردم از دریافت خدمات درمانی هدف نهایی همکاری‌های سازمان تأمین اجتماعی با وزارت بهداشت است و پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد ارتقاء خدمات این مراکز و افزایش اعتبار دفترچه‌های درمانی را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اصلاح فرآیندهای اداری مربوط به انتصاب مدیران این سازمان را از دیگر برنامه‌هایی برشمرد که با جدیت درحال پیگیری است و انتظار می‌رود که این تغییرات نیز منجر به ارتقاء سلامت اداری، بهبود خدمت رسانی واحدهای اجرایی و به دنبال آن افزایش رضایتمندی بیمه‌شدگان شود.

سالاری اصلاح برخی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی را یکی دیگر از راهکارهای افزایش رضایتمندی مردم و ارتقاء سلامت اداری برشمرد و گفت: در این زمینه تجمیع و تلخیص بخشنامه‌ها و همچنین انتشار آنها در سایت سازمان درحال انجام است تا عموم مردم و ذی‌نفعان سازمان تأمین اجتماعی با حقوق خود به خوبی آشنا شوند و بتوانند به بهترین وجه خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به ارزیابی فعالیت و خدمت رسانی دستگاه‌های اجرایی مختلف توسط برخی نهادهای قانونی کشور گفت: به نظر می‌رسد اصلاح برخی از شاخص‌ها و یا تعریف شاخص‌های جدید می‌تواند ارزیابی دقیق‌تری را به همراه داشته باشد.

سالاری افزود: سازمان تأمین اجتماعی در طول سال بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از بیمه شدگان و کارفرمایان حق بیمه دریافت می‌کند و معادل همین مبلغ را نیز برای خدمت به جامعه تحت پوشش هزینه می‌کند. خدمات این سازمان بسیار متنوع و جامعه تحت پوشش آن نیز بیش از نیمی‌از جمعیت کشور است.

سید ضیاء الدین شجاعی برهان، مشاور وزیر و رئیس کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه اظهار داشت: فعالیت صحیح و اثربخش این کمیته از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری می‌کند و از بروز برخی تخلفات همچون ارتشا و اختلاس پیش‌گیری می‌کند.

وی افزود: هدف ما این است که زمینه‌های بروز فساد در سیستم‌های اداری را شناسایی کرده و با انجام اصلاحات لازم گلوگاه‌های فساد را اصلاح کنیم. این موضوع را در تمامی‌سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جدیت پیگیری می‌کنیم.

محمدرضا احمدی، دبیر شورای اصلاح نظام اداری، سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: سازمان تأمین اجتماعی بیش از نیمی‌از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و خدمات متنوع بیمه‌ای و درمانی به این جمعیت ارائه می‌دهد.

وی افزود: آشنایی بیمه شدگان با قوانین و مقررات و تعهدات سازمان تأمین اجتماعی یکی از عوامل مهم در صیانت از حقوق مردم است که در این راستا تشریح قوانین و مقررات و همچنین انتشار دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌های جاری سازمان انجام می‌شود.

به گفته احمدی، توسعه خدمات غیر حضوری از دیگر عوامل موثر بر صیانت از حقوق مردم محسوب می‌شود که با این کار علاوه بر سهولت در دسترسی به خدمات از برخوردهای سلیقه‌ای در ایفای تعهدات نیز پیش‌گیری می‌شود.

دبیر شورای اصلاح نظام اداری، سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم سازمان تأمین اجتماعی از فعالیت منظم کمیته‌های استانی این شورا در سراسر کشور خبر داد و گفت: آسیب‌شناسی و پیشگیری از بروز مشکلات در اولویت فعالیت‌های این شورا قرار دارد و بر همین اساس با همکاری موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی بهترین راهکارها برای ارتقاء سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم پیگیری می‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند