پرداخت‌۵۱ میلیارد ریال کمک هزینه درمان به بیماران خاص استان سمنان

اکتبر 21, 2019اخبار روز بیمه

حسن پیوندی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۵۱ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال سهم تعهدات سازمان تأمین اجتماعی هزینه‌های مربوط به بیماران خاص و پرونده‌ای تحت پوشش این سازمان در استان سمنان پرداخت‌شده است، ابراز داشت: این مبلغ برای هفت هزار و ۴۵۶ نسخه سرپائی بیماران خاص پرداخت‌شده است.

وی افزود: در حال حاضر یک هزار و ۳۰۵ بیمه‌شده در استان سمنان تحت عنوان بیمار خاص و پرونده‌ای شامل تالاسمی، هموفیلی، دیالیز، پیوندی، سرطان و ام‌اس از حمایت‌های درمانی سازمان در حوزه درمان مستقیم و غیرمستقیم بهره‌مند می‌شوند.

رئیس دفتر اسناد پزشکی استان سمنان بابیان اینکه به‌طور میانگین بابت هر نسخه هفت میلیون ریال پرداخت‌شده است، ابراز داشت: این مبلغ به مراکز درمانی و تشخیصی طرف قرارداد با سازمان شامل داروخانه، آزمایشگاه و سایر مراکز تشخیصی که با سازمان تأمین اجتماعی قرارداد همکاری و ارائه خدمت دارند، پرداخت می‌شود.

پیوندی در ادامه تصریح کرد: طبق دستورالعمل‌های سازمانی در برخی موارد، نسخه‌های درمانی بیماران مانند داروهای هورمون رشد، انسولین‌های قلمی‌و بسیاری داروهای دیگر باید توسط واحد تائید دارو دفتر اسناد پزشکی تائید شود که طی شش‌ماهه اول سال جاری دو هزار و ۲۱۹ مورد نسخه دارویی و پاراکلینیکی تائید شده است.

وی افزود: بیمه‌شدگان می‌توانند مدارک خود را به دفاتر کارگزاری تأمین اجتماعی تحویل دهند و در شهرهایی که کارگزاری رسمی‌تأمین اجتماعی وجود ندارد بیمه‌شدگان می‌توانند به مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی مراجعه و از راهنمایی‌های لازم بهره‌مند شوند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند