پرداختی حق بیمه ۸۵ درصد از افراد زیرپوشش بیمه سلامت در استان فارس صفر است

اکتبر 21, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، فرهاد لطفی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته بیمه سلامت اظهار داشت: در حال حاضر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در استان فارس تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که حق بیمه ۸۵ درصد این افراد صفر است و قرار شده دولت حق بیمه پرداختی آنها را مشخص کند. 

وی گفت: براساس این آیین‌نامه افرادی که از تمکن مالی بیشتری برخوردار هستند، پس از مشخص شدن دهک درآمدی باید حق بیمه خود را پرداخت کنند و تمام افرادی که زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند، در سطح‌بندی دهک درآمدی از یک تا ۱۰ قرار می‌گیرند و دهک ۱ تا ۴ مشمول این قانون نمی‌شوند. لطفی با بیان اینکه افرادی که در دهک‌های یک تا سه قرار می‌گیرند، دولت همچون سابق سهم بیمه آنها را پرداخت می‌کند، بیان کرد: افرادی که درآمد ماهیانه آنان کمتر از ۴۰ درصد حداقل دستمزد تعیین شده دولت باشد، جزء دهک‌های یک تا سه قرار می‌گیرند. 

مدیرکل بیمه سلامت فارس با تاکید بر اینکه این سازمان بیمه‌ای تنها مجری این آئین‌نامه است افزود: از یکم آبان ماه به تدریج دهک‌بندی افراد تحت پوشش بیمه سلامت در کشور آغاز می‌شود. 

لطفی با اشاره به وضعیت مطالبات پزشکان، بیمارستان‌ها و پاراکلینیک‌ها گفت: با توجه به اختصاص بودجه به این سازمان توانسته‌ایم مطالبات آنها را به کمتر از ۲ ماه کاهش دهیم؛ ۵۴ بیمارستان دولتی زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان فارس داریم که سهم بیمه خرداد آنها تسویه شده و ۷۰ درصد از حق بیمه تیرماه را نیز دریافت کرده‌اند و به تعدادی از بیمارستان‌ها نیز در مرداد ماه علی‌الحساب پرداختی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه تا هفته آینده سهم بیمه مردادماه داروخانه‌های طرف قرارداد تسویه می‌شود، گفت: سهم بیمه پزشک خانواده شهری نیز تا مرداد ماه تسویه شده و تا هفته آینده سهم بیمه شهریورماه را هم پرداخت می‌کنیم همچنین سهم بیمه موسسات پاراکلینیک‌ها را نیز در صورت ارسال اسناد تا مردادماه امسال تسویه می‌کنیم.

مدیر کل بیمه سلامت فارس درباره عدم همکاری بیمارستان‌های خصوصی با بیمه سلامت گفت: آنها خواستار پرداخت‌های بدون سقف هستند که این مهم برای بیمه سلامت مقدور نیست، زیرا ما براساس بودجه‌های مشخص شده پرداخت‌ها را انجام می‌دهیم.

انتهای پیام/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند