پذیرش نکردن بیمه‌شدگان بیمه سلامت در مراکز دولتی تخلف است

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

کیومرث مظفری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بیمه شدگان این سازمان در قالب پنج صندوق بیمه شامل کارکنان دولت، روستاییان و عشایر، سایر اقشار، بیمه ایرانیان و بیمه همگانی رایگان تحت پوشش بیمه قرار دارند.

وی افزود: بخشی از این بیمه شدگان نظیر کارکنان دولت، سایر اقشار و بیمه ایرانیان چون حق بیمه می‌پردازند محدودیتی برای دریافت خدمات از تمام مراکز طرف قرارداد ندارند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه عنوان کرد: آن بخش از بیمه شدگانی که از یارانه دولت استفاده می‌کنند و معمولا آسیب پذیر هستند شامل بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر و بیمه همگانی رایگان، به دلیل اینکه هزینه کمتری بر آنها تحمیل شود، طبق مصوبه دولت باید از مراکز دولتی خدمات دریافت کنند.

مظفری خاطرنشان کرد: همچنین بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر از سیستم ارجاع استفاده می‌کنند به این گونه که در صورت نیاز از سوی مراکز بهداشتی و درمانی روستایی به مراکز دولتی از جمله کلینیک‌های ویژه و بیمارستان‌ها ارجاع داده می‌شوند.

این مسئول بیان داشت: بیمه شدگان صندوق بیمه همگانی رایگان در حال حاضر سیستم ارجاع ندارند با این حال می‌توانند مستقیما به مراکز درمانی دولتی سطح یک، دو و سه مراجعه کنند تا با حداقل هزینه نیازهای سلامتی آنها برآورده شود.

وی تصریح کرد: بیمه شدگان صندوق‌های بیمه روستاییان و عشایر و بیمه همگانی رایگان می‌توانند به کلینیک‌های ویژه دانشگاه، بیمارستانها ودرمانگاه‌های سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، بهزیستی، آموزش و پرورش با حداقل هزینه مراجعه کنند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه درباره عدم پذیرش برخی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های دولتی از پذیرش بیمه شدگان مذکور عنوان کرد: در بیمارستانها کارشناسان ناظر بیمارستان و بیمه سلامت حضور فیزیکی دارند که مردم به منظور طرح شکایت علاوه بر مراجعه به این کارشناسان می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۹۰  یا مراجعه به حوزه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی نسبت به طرح شکایت اقدام کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند