پذیرش نکردن بیمه‌شدگان بیمه سلامت در مراکز دولتی تخلف است

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

کیومرث مظفری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بیمه شدگان این سازمان در قالب پنج صندوق بیمه شامل کارکنان دولت، روستاییان و عشایر، سایر اقشار، بیمه ایرانیان و بیمه همگانی رایگان تحت پوشش بیمه قرار دارند.

وی افزود: بخشی از این بیمه شدگان نظیر کارکنان دولت، سایر اقشار و بیمه ایرانیان چون حق بیمه می‌پردازند محدودیتی برای دریافت خدمات از تمام مراکز طرف قرارداد ندارند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه عنوان کرد: آن بخش از بیمه شدگانی که از یارانه دولت استفاده می‌کنند و معمولا آسیب پذیر هستند شامل بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر و بیمه همگانی رایگان، به دلیل اینکه هزینه کمتری بر آنها تحمیل شود، طبق مصوبه دولت باید از مراکز دولتی خدمات دریافت کنند.

مظفری خاطرنشان کرد: همچنین بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر از سیستم ارجاع استفاده می‌کنند به این گونه که در صورت نیاز از سوی مراکز بهداشتی و درمانی روستایی به مراکز دولتی از جمله کلینیک‌های ویژه و بیمارستان‌ها ارجاع داده می‌شوند.

این مسئول بیان داشت: بیمه شدگان صندوق بیمه همگانی رایگان در حال حاضر سیستم ارجاع ندارند با این حال می‌توانند مستقیما به مراکز درمانی دولتی سطح یک، دو و سه مراجعه کنند تا با حداقل هزینه نیازهای سلامتی آنها برآورده شود.

وی تصریح کرد: بیمه شدگان صندوق‌های بیمه روستاییان و عشایر و بیمه همگانی رایگان می‌توانند به کلینیک‌های ویژه دانشگاه، بیمارستانها ودرمانگاه‌های سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، بهزیستی، آموزش و پرورش با حداقل هزینه مراجعه کنند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه درباره عدم پذیرش برخی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های دولتی از پذیرش بیمه شدگان مذکور عنوان کرد: در بیمارستانها کارشناسان ناظر بیمارستان و بیمه سلامت حضور فیزیکی دارند که مردم به منظور طرح شکایت علاوه بر مراجعه به این کارشناسان می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۹۰  یا مراجعه به حوزه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی نسبت به طرح شکایت اقدام کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند