ویزیت برخی پزشکان طب سنتی تحت پوشش بیمه قرار گرفت

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر نفیسه حسینی یکتا با اشاره به یکی از مصوبات جلسه هفتادوپنجم شورای‌عالی بیمه سلامت کشور که روز سه‌‌شنبه، سی‌ام مهر ماه با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس این مصوبه، ویزیت پزشکان متخصص طب ایرانی با تعرفه ویزیت متخصص طبق استانداردهای ابلاغی وزارت بهداشت، به‌مدت یک سال در تعهد سازمان‌های بیمه‌گر پایه قرار گرفت.

وی به نتیجه رسیدن این امر مهم را نقطه عطفی در روند توسعه طب ایرانی دانست و افزود: این اقدام، در راستای اجرایی شدن بند ۱۲ سیاست‌های کلی نظام سلامت ابلاغ‌‌شده از سوی مقام معظم رهبری که بر توسعه و نهادینه کردن طب سنتی ایرانی تأکید دارد، انجام می‌‌‌شود.

معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت تأکید کرد: کلید نهادینه کردن طب ایرانی، ادغام خدمات استاندارد این مکتب غنی درمانی در نظام سلامت کشور است و بیمه شدن خدمات، یکی از شاخص‌‌های ادغام از دیدگاه سازمان جهانی بهداشت به‌شمار می‌‌‌رود.

وی اضافه کرد: با این مصوبه، ویزیت بیماران توسط متخصصان طب ایرانی، تحت پوشش بیمه قرار می‌‌‌گیرد و تداوم این پوشش بیمه‌‌‌ای بعد از یک سال، منوط به مطالعه هزینه اثربخشی خدمت موردنظر است.

حسینی‌یکتا از در دستور کار قرار گرفتن تدوین بسته خدمات و حدود اختیارات متخصصان طب ایرانی بر اساس راهنماهای بالینی ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: اجرای مصوبه پوشش بیمه‌‌‌ای ویزیت متخصصان طب ایرانی، منوط به تدوین بسته خدمات و تعیین حدود اختیارات آنان است که توسط معاونت درمان و با همکاری سازمان غذا و دارو و متخصصان طب ایرانی، آماده و تا ۳۰ آبان ماه ابلاغ می‌‌‌شود.

معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، تصویب پوشش بیمه‌‌‌ای ویزیت متخصصان طب سنتی را دستاوردی بزرگ و ارزشمند برای توسعه و نهادینه کردن طب ایرانی دانست و ابراز کرد: این مصوبه سبب می‌‌شود که خدمت صحیح و استاندارد، با سهولت بیشتری در اختیار مردم قرار گیرد و عموم جامعه بتوانند از مشاوره تخصصی در حوزه طب ایرانی و آموزه‌های این مکتب غنی طبی، بهره‌مند شوند.

وی اظهار امیدواری کرد: این دستاورد، آغازی برای تسریع روند ادغام خدمات طب سنتی در سطوح ۲ و ۳ نظام سلامت است که با نظر مثبتی که معاون درمان وزارت بهداشت به این موضوع دارند، به‌سرعت انجام خواهد شد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند