وضعیت نامطلوب دستگاه های دیالیز در گیلان/۶۳دستگاه دیالیز نیاز است

دسامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان سالاری عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: در نقشه‌های مختلف بهداشتی، درمانی و آموزشی گیلان جزو استان‌های کم برخوردار و در بسیاری موارد جزو ۱۰ استان آخر کشور است.

وی با اشاره به وجود شش مرکز خصوصی و ۱۷ مرکز دولتی دیالیز در استان گیلان، افزود: ۲۵۶ دستگاه دیالیز در استان گیلان برای استفاده ۱۳۰۰۰ بیمار دیالیزی وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه وضعیت دستگاه‌های دیالیز استان مساعد نیست، افزود: با پیگیری‌های انجام شده در طول شش ماهه گذشته ۲۰ دستگاه دیالیز از وزارت بهداشت خریداری شده است که ۵۰ درصد هزینه‌ها توسط وزارت بهداشت و ۵۰ درصد توسط دانشگاه علوم پزشکی پرداخت و به بیمارستان‌های استان گیلان تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه استان گیلان در مجموع به ۶۳ دستگاه دیالیز با بیش از ۴میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، ادامه داد: هزینه مصرف دارو دیالیز در ماه حدود یک‌ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و شرکت‌های بیمه پس از یکسال این مبلغ را پرداخت می‌کنند که سبب بروز مشکلاتی برای بیمارستان‌ها شده است.

متوسط مصرف سرانه برق خانگی در کشور ۳ برابر متوسط جهانی است

در ادامه این جلسه مدیر عامل برق منطقه ای گیلان با بیان اینکه ایران چهارمین کشور ثروتمند جهان از نظر ذخایر سوخت فسیلی است، اظهار کرد: بر اساس برآوردهای نهاد بین‌المللی کل ذخایر اثبات شده سوخت فسیلی ایران بیش از ۲./۴ تریلیون دلار است که بیشتر از همه کشورهای جهان بجزء عربستان، روسیه و چین است.

عظیم بلبل آبادی با تاکید بر اینکه میزان مصرف انرژی در ایران ۵ برابر جامعه جهانی است به دلایل پایین بودن بهره وری انرژی نیز اشاره کرد و گفت: نبودن قیمت انواع حامل‌های انرژی، به کارگیری فناوری‌های قدیمی، استفاده از ظرفیت کامل صنایع و کارخانجات، عدم حساسیت و اطلاع مصرف‌کنندگان انرژی نسبت به روش‌های صحیح مصرف منجر به افزایش مصرف انرژی می‌شود.

وی تصریح کرد: افزایش مصرف انرژی منجر به افزایش گرما،  آلاینده‌ها و در نتیجه نیاز بیشتر به نیروگاه‌ها و آثار زیان بار زیست محیطی و حوادث غیر طبیعی می‌شود.

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان با بیان اینکه رشد پیک مصرف استان گیلان در ۱۰ سال گذشته حدودا ۷ درصد است، افزود: برای تهیه هرکیلو وات ساعت برق هزینه ای بالغ بر ۵ هزار و ۵۰۰ تومان صرف می‌شود و نیاز شبکه افزایش تولید سالانه حدود ۴ هزار مگاوات بوده که برای تولید هر مگاوات برق به یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری نیاز است.

بلبل آبادی با بیان اینکه متوسط مصرف سرانه برق خانگی در کشور سه برابر متوسط جهانی است، ادامه داد: متوسط مصرف سرانه برق خانگی در ایران ۲ هزار و ۹۰۰ وات ساعت بوده در حالی که متوسط مصرف جهانی زیر ۱۰۰۰ کیلووات ساعت است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند