وضعیت بیمه خادمین ثابت مساجد اعلام شد

نوامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، سید ابوالفضل محمودی، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با بیان اینکه اوقاف‌ و امور خیریه در سه حوزه قرآن، اوقاف و بقاع متبرکه فعالیت می‌کند، به تشریح فعالیت‌های یک سال گذشته پرداخت و اظهار کرد: در حوزه بقاع متبرکه، دو مجموعه در شهرستان تایباد وجود دارد. بزرگترین مجموعه، مجموعه تاریخی مزار مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی است. اولویت اول ما در این مجموعه محوطه سازی و دیوار کشی ضلع غربی است که هم اکنون در حال انجام است. تا کنون ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده و هنوز پروژه با همکاری اداره میراث فرهنگی ادامه دارد.

وی افزود: در گام دوم، بعد از هماهنگی با شهرداری، ساماندهی ضلع جنوبی در دستور کار است، تا این مجموعه بزرگ تاریخی ساماندهی شود. همچنین ما به دنبال این هستیم که این فضا یک مجموعه فرهنگی شود و در این مسیر علاوه بر مشارکت شورا و شهرداری، نیازمند حضور خیرین هستیم، چرا که مزار مولانا بزرگترین شاخصه تاریخی شهرستان است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های تایباد و باخرز دومین بقعه متبرکه شهرستان را مزار شاهزاده قاسم در شهر مشهد ریزه نام برد و اظهار کرد: در این مجموعه نیز برنامه‌های عمرانی در نظر گرفتیم. در بخشی از آن به دنبال ایجاد یک موزه هستیم که هماهنگی‌های آن با شهرداری و میراث فرهنگی انجام شده است.

محمودی گفت: در حوزه موقوفات اقدام مهمی‌که در سال اخیر انجام شد، واگذاری تمام قراردادهای اجاره ای، با کارشناس رسمی‌دادگستری و مطابق نظر آنها بود. بروزرسانی تمام قراردادها در دست اقدام است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره موضوع تفاوت بین پرداختی بیمه خادمین مساجد قبل از سال ۹۸ با خادمین بیمه شده سال ۹۸ اظهار کرد: نرخ بیمه خادمان ثابت برابر ماده ۲۸ قانون تامین اجتماعی به میزان ۲۷ درصد و براساس حداقل دستمزد سالیانه مصوب شورای عالی کار است، ۲۰ درصد حق بیمه توسط دولت و هفت درصد آن از طرف خادم ثابت مسجد پرداخت می‌شود. تا کنون روال بیمه خادمین مساجد اینگونه بود که آنها پس از معرفی هیات امنا و تایید صلاحیت توسط اوقاف، به تامین اجتماعی معرفی می‌شدند. تا سال گذشته ۱۷۰ نفر خادم مسجد در شهرستان بیمه آنها به صورت گروهی پرداخت می‌شد. اما امسال این روال دو تغییر داشته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های تایباد و باخرز ادامه داد: نخست تفاوت در نوع پرداخت است که قبلا گروهی بود اما در سال جاری همه به صورت فردی می‌توانند برای پرداخت حق بیمه مراجعه کند. اما تفاوت دوم در حق پرداخت آنها است، در این خصوص خادمین بیمه شده قبل از سال ۹۸ فقط هفت درصد حق بیمه را پرداخت می‌کردند و ۲۰ درصد دیگر توسط دولت پرداخت می‌شد، اما خادمینی که در سال ۹۸ بیمه شدند، تمام ۲۷ درصد حق بیمه را پرداخت می‌کنند. بنابراین تفاوت پرداختی بین دو گروه در این است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند