وضعیت اشتغال در ۲ دانشگاه مهم صنعتی/ آمار اشتغال در دکتری و ارشد

اکتبر 21, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، امسال وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان سال‌های ۹۳-۹۴ به دو روش تجزیه و تحلیل اطلاعات ارسالی از دانشگاه‌ها (طرح پایش رصد اشتغال) و تجزیه و تحلیل براساس اطلاعات ثبتی (آمار استخراج شده از سامانه بیمه وزارت کار) مورد بررسی قرار گرفت و ۸۷ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در این طرح با وزارت علوم همکاری کردند.

در حال حاضر نتایج رصد اشتغال دانش آموختگان در مقاطع مختلف در ۲ دانشگاه علم و صنعت و خواجه نصیرالدین طوسی استخراج شده است.

آمارهای مستخرج از طرح پایش در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نشان می‌دهد که مقطع دکتری با ۹۶ درصد اشتغال در بالاترین رتبه قرار دارد در حالی که این عدد در آمار ثبتی که از وزارت کار استخراج شده، پایین تر و ۷۱ درصد است؛ دلیل این اختلاف آن است که نام این افراد در سامانه بیمه وزارت کار ثبت نشده است.

همچنین در مقطع ارشد ۸۳ درصد میزان اشتغال فارغ التحصیلان بوده که نسبت به دانشگاه علم و صنعت در وضعیت بهتری قرار دارد؛ میزان اشتغال دانش آموختگان علم و صنعت در همین مقطع ۷۷ درصد است.

نتایج رصد اشتغال دانش آموختگان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی براساس نتایج طرح پایش در سال ۹۸ به شرح زیر است؛

جدول زیر آمار اشتغال فارغ التحصیلان این دانشگاه را براساس آمار ثبتی نشان می‌دهد؛ 

برای اجرای طرح پایش رصد اشتغال حداقل ۳۰ درصد کل فارغ التحصیلان ۹۳-۹۴ دانشگاهها در نظر گرفته شد که بنا به گفته مدیر کل ارتباط با صنعت وزارت علوم ممکن است برای برخی دانشگاه‌ها ۴۰ درصد هم در نظر گرفته شده است.

نتایج رصد اشتغال دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت براساس نتایج طرح پایش در سال ۹۸ نشان می‌دهد که بیشترین آمار اشتغال مربوط به دوره دکتری است و دوره‌های ارشد و دکتری در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

نتایج رصد اشتغال دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت براساس نتایج طرح پایش در سال ۹۸ به شرح زیر است؛

آمار ثبتی فارغ التحصیلان دانشگاه علم و صنعت نشان می‌دهد که میزان اشتغال در دوره کارشناسی ۵۵ درصد بوده که نسبت به نتایج طرح پایش ۱۹ درصد فاصله دارد. در این آمار هم دوره دکتری با ۸۵ درصد بیشترین میزان اشتغال را داراست.

جدول زیر آمار اشتغال فارغ التحصیلان این دانشگاه را براساس آمار ثبتی نشان می‌دهد؛ 

آمار کلی اشتغال این دو دانشگاه صنعتی نشان داد که نرخ اشتغال علم و صنعت در مجموع ۷۷ درصد و نرخ اشتغال خواجه نصیرالدین طوسی ۸۱ درصد است که میزان اشتغال خواجه نصیر در وضعیت بهتری قرار دارد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند