واقعی شدن تعرفه های پزشکی امکان پذیر نیست

نوامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین قشلاقی، با اشاره به واقعیت‌های موجود جامعه از جمله تورم، اظهار کرد: تعرفه‌های پزشکی با میزان واقعی خود به شدت فاصله دارد و این مهم را می‌توان با دلایل و مستندات کافی به سیاستگذاران عرصه سلامت نشان داد.

وی افزود: سازمان نظام پزشکی روی این مبحث علمی‌کار کارشناسی انجام داده است و هزینه تمام شده و قیمت واقعی خدمات از سوی این سازمان اعلام خواهد شد اما اجرایی شدن آن جای سوال دارد زیرا هر ساله به بهانه‌های مختلف دولتمردان بسترهای لازم را برای افزایش تعرفه‌های پزشکی فراهم نمی‌کنند.

قشلاقی ادامه داد: در طی چند سال گذشته با چالش‌های متفاوتی از جمله افزایش قیمت ارز،تورم و جابه جایی وزیر بهداشت مواجه بودیم و سازمان نظام پزشکی نیز در فضای کنترل قیمت نتوانست آن چنان که انتظار می‌رود از حقوق اعضای خود دفاع نماید.

عضو شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه تعرفه‌های پزشکی در مقایسه با حقوق کارمندان از افزایش چشمگیری برخوردار نبوده است، تصریح کرد: امسال هم در فصل تعریف و تدوین تعرفه با گرانی بنزین مواجه شدیم و اصرار نظام پزشکی برای واقعی شدن تعرفه‌های پزشکی با توجه به شرایط اجتماعی جامعه خیلی امکان پذیر نیست اما سازمان نظام پزشکی در راستای اجرای وظایف خود باید از حقوق اعضای خود دفاع کند، هر چند که هر سال به بهانه‌های مختلف بسترهای لازم برای افزایش تعرفه پزشکی فراهم نمی‌شود.

قشلاقی تاکید کرد: به رغم این که قیمت واقعی خدمات به مراکز درمانی و جامعه پزشکی ابلاغ نمی‌شود ؛مردم باید بدانند که ویزیت پزشکی که به آن مراجعه می‌کنند، چقدر است اما در عمل اجرایی نمی‌شود.

وی ادامه داد:  در چند سال اخیر شاهد هجمه‌های فراوان و ناعادلانه ای علیه پزشکان بودیم و مردم باید بدانند که به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی ، پزشکان از آنها مبلغ واقعی تعرفه خدمات را دریافت نکرده و از جیب خود سوبسید پرداخت می‌کنند.

به گفته عضو شورای عالی نظام پزشکی، عدم اعمال تعرفه واقعی و حق واقعی درمانگر مطابق عرف و قانون ،تبعات قابل توجهی دارد از جمله این که شاهد افزایش دریافت‌های نامتعارف خواهیم بود که اثرات روحی و اجتماعی نامناسبی در جامعه ایجاد می‌کند.

قشلاقی با بیان اینکه تعرفه فقط در ویزیت خلاصه نمی‌شود، خاطرنشان کرد: کلینیک‌ها و پاراکلینیک‌ها که با تجهیزات کار کرده و نیازمند دستگاههای تشخیصی هستند ، باید به موقع تعمیر و سرویس شوند و اگر قیمت خدماتی که به بیماران ارائه می‌دهند ، واقعی نباشد با گذشت زمان نمی‌توانند دستگاههای خود را به روز و تجهیز کنند و طبیعی است که کیفیت خدمات نیز کاهش خواهد یافت.

وی یاد آور شد: با سلب اختیار تعرفه گذاری از سازمان نظام پزشکی باید قوانینی اعمال می‌شد تا ساختار و ترکیب امروزی شورای عالی بیمه سلامت نیز تغییر کند و عادلانه نیست که خریدار خدمت برای خود نرخ تعیین کند بلکه باید تعامل منطقی بین فروشنده و خریدار خدمت وجود داشته باشد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند