واقعی شدن تعرفه های پزشکی امکان پذیر نیست

نوامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین قشلاقی، با اشاره به واقعیت‌های موجود جامعه از جمله تورم، اظهار کرد: تعرفه‌های پزشکی با میزان واقعی خود به شدت فاصله دارد و این مهم را می‌توان با دلایل و مستندات کافی به سیاستگذاران عرصه سلامت نشان داد.

وی افزود: سازمان نظام پزشکی روی این مبحث علمی‌کار کارشناسی انجام داده است و هزینه تمام شده و قیمت واقعی خدمات از سوی این سازمان اعلام خواهد شد اما اجرایی شدن آن جای سوال دارد زیرا هر ساله به بهانه‌های مختلف دولتمردان بسترهای لازم را برای افزایش تعرفه‌های پزشکی فراهم نمی‌کنند.

قشلاقی ادامه داد: در طی چند سال گذشته با چالش‌های متفاوتی از جمله افزایش قیمت ارز،تورم و جابه جایی وزیر بهداشت مواجه بودیم و سازمان نظام پزشکی نیز در فضای کنترل قیمت نتوانست آن چنان که انتظار می‌رود از حقوق اعضای خود دفاع نماید.

عضو شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه تعرفه‌های پزشکی در مقایسه با حقوق کارمندان از افزایش چشمگیری برخوردار نبوده است، تصریح کرد: امسال هم در فصل تعریف و تدوین تعرفه با گرانی بنزین مواجه شدیم و اصرار نظام پزشکی برای واقعی شدن تعرفه‌های پزشکی با توجه به شرایط اجتماعی جامعه خیلی امکان پذیر نیست اما سازمان نظام پزشکی در راستای اجرای وظایف خود باید از حقوق اعضای خود دفاع کند، هر چند که هر سال به بهانه‌های مختلف بسترهای لازم برای افزایش تعرفه پزشکی فراهم نمی‌شود.

قشلاقی تاکید کرد: به رغم این که قیمت واقعی خدمات به مراکز درمانی و جامعه پزشکی ابلاغ نمی‌شود ؛مردم باید بدانند که ویزیت پزشکی که به آن مراجعه می‌کنند، چقدر است اما در عمل اجرایی نمی‌شود.

وی ادامه داد:  در چند سال اخیر شاهد هجمه‌های فراوان و ناعادلانه ای علیه پزشکان بودیم و مردم باید بدانند که به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی ، پزشکان از آنها مبلغ واقعی تعرفه خدمات را دریافت نکرده و از جیب خود سوبسید پرداخت می‌کنند.

به گفته عضو شورای عالی نظام پزشکی، عدم اعمال تعرفه واقعی و حق واقعی درمانگر مطابق عرف و قانون ،تبعات قابل توجهی دارد از جمله این که شاهد افزایش دریافت‌های نامتعارف خواهیم بود که اثرات روحی و اجتماعی نامناسبی در جامعه ایجاد می‌کند.

قشلاقی با بیان اینکه تعرفه فقط در ویزیت خلاصه نمی‌شود، خاطرنشان کرد: کلینیک‌ها و پاراکلینیک‌ها که با تجهیزات کار کرده و نیازمند دستگاههای تشخیصی هستند ، باید به موقع تعمیر و سرویس شوند و اگر قیمت خدماتی که به بیماران ارائه می‌دهند ، واقعی نباشد با گذشت زمان نمی‌توانند دستگاههای خود را به روز و تجهیز کنند و طبیعی است که کیفیت خدمات نیز کاهش خواهد یافت.

وی یاد آور شد: با سلب اختیار تعرفه گذاری از سازمان نظام پزشکی باید قوانینی اعمال می‌شد تا ساختار و ترکیب امروزی شورای عالی بیمه سلامت نیز تغییر کند و عادلانه نیست که خریدار خدمت برای خود نرخ تعیین کند بلکه باید تعامل منطقی بین فروشنده و خریدار خدمت وجود داشته باشد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند