واحدهای صنعتی توان پرداخت سهم بیمه به تامین اجتماعی را ندارند

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

علیرضا امیری درگفت وگوبا خبرنگارتسنیم در ساوه، با اشاره به ضرورت توجه دولت به جامعه بازنشستگان تامین اظهارداشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز معارفه تعهد دادند کمتر از یکسال سه خواسته جامعه بازنشستگان تامین از جمله احیای سه جانبه گری، همسان سازی حقوق بازنشستگان و برگرداندن بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را انجام دهند ولی متاسفانه تاکنون این وعده‌ها محقق نشده است.

وی افزود: تامین اجتماعی به سبب این که که واحدهای صنعتی بامشکل مالی مواجه هستند مشکل نقدینگی دارد، واحدهای صنعتی توان پرداخت سهم خود به تامین اجتماعی را ندارند و سهم خود را به صورت تقسیط پرداخت می‌کنند، هم اکنون سازمان تامین اجتماعی ماهیانه حدود دوهزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق با کسری بودجه مواجه است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: جامعه کارگری بیشترین حمایت ازدولت کنونی را به سبب وعده‌هایی که داده بودند داشتند اما علی رغم پرداخت نشدن، امروز هم بحث واگذاری اموال مطرح می‌کنند، دولت کنونی مدیون جامعه کارگری است.

امیری بیان کرد: ما حق مطالبه گری داریم، دولت به وعده‌های خود عمل نکرده همچنین تلاشی برای اجرای مصوبات مجلس نمی‌کند، دولت قرار بود سالیانه ۱۰ درصد بدهی خود را به تامین اجتماعی پرداخت کند اما نه تنها دست ما را نگرفت بلکه مراکز درمانی تامین اجتماعی با کمبود تجهیزات درمانی، پزشک متخصص و دارو مواجه هستند. 

امیری بیان کرد: دفترچه‌های تامین اجتماعی در بیشتر مراکز درمانی پذیرفته نمی‌شود و باید بصورت ازاد حق درمان پرداخت شود، کانون بازنشستگان تامین اجتماعی دراستان مرکزی ۱۵۰ میلیارد تومان به مراکز درمانی غیردولتی بدهکار است.

انتهای پیام/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند