هیئت‌های مذهبی باید به بحث کاهش آسیب‌ها ورود کنند

دسامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سعید احمدی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای هیئت‌های مذهبی که در محل تبلیغات اسلامی‌استان زنجان برگزار شد، گفت: هیئت‌های مذهبی باید در بحث بیانیه گام دوم انقلاب فعالیت کرده و حرکت موثری در راستای پویایی هیئت‌های مذهبی در دستور کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی به عنوان کانون متراکم جمعیتی هستند، افزود: مشابه هیئت‌های مذهبی نداریم و کانون‌های علمی، قومی‌و قبیله‌ای داریم اما همه این کانون‌ها کارکرد هیئت‌های مذهبی را ندارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان زنجان با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی جایی است که با همه اقشار مختلف جامعه ارتباط داشته و رده‌های مختلف سنی و جنسی در آن حضور دارند، ادامه داد: همه حول محور سیدالشهدا (ع) و اهل‌بیت و محبت اهل‌بیت جمع می‌شوند و ارادت خود را به اهل‌بیت (ع) نشان می‌دهند. دشمن در صدد از بین بردن کارکرد هیئت‌های مذهبی است وی با اشاره به اینکه ۷۰۰ هیئت مذهبی در سامانه طوبی ثبت شده و این هیئت‌های مذهبی ظرفیت خوبی هستند، گفت: در فتنه سال ۸۸ که از سوی دشمنان بر کشور تحمیل شد، این هیئت‌های مذهبی بودند که در مقابل فتنه دشمنان ایستادگی کرده و فتنه خاموش شد. مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان زنجان با بیان اینکه دشمن امروز خشمگین‌تر از گذشته شده است، تصریح کرد: در این میان هیئت‌های مذهبی وظیفه بسیار سنگینی دارند و این ظرفیت مهم به خوبی خود را باید نشان بدهد.  احمدی گفت: دشمن در صدد این است که ظرفیت مهم هیئت‌های مذهبی را خاموش کند ولی نمی‌تواند کارکرد این هیئت‌ها را از بین ببرد. وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید دارند، ادامه داد: هیئت‌های مذهبی باید به بحث کاهش آسیب‌های ورود پیدا کنند که در این خصوص تبلیغات اسلامی‌استان برنامه‌های ویژه‌ای در دست اجرا دارد. مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان زنجان بر استفاده از ظرفیت روحانیون در هیئت‌ها تاکید کرد و افزود: تربیت مبلغان مخصوص هیئت‌های مذهبی است که درهمین راستا ۶۰ طلبه جوان و توانمند در هیئت‌های مذهبی فعالیت خواهند کرد و در شهرستان‌ها نیز باید این برنامه اجرا شود.

احمدی با بیان اینکه دغدغه مقام معظم رهبری کاهش آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: اعتیاد، طلاق و بیکاری کارآمدی نظام را به چالش می‌کشد که در این زمینه برنامه‌های خوبی برای کاهش این آسیب‌ها پیش‌بینی شده است. وی با بیان اینکه در شهرستان ابهر منطقه حسین‌آباد و در شهر زنجان هفت منطقه آسیب‌پذیر شناسایی شده است، گفت: در این مناطق سازمان تبلیغات اسلامی‌از ظرفیت هیئت‌های مذهبی استفاده خواهد کرد. در استان زنجان از ظرفیت حسینیه اعظم استفاده نشده است مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان زنجان با بیان اینکه در استان زنجان از ظرفیت حسینیه اعظم زنجان استفاده نشده است، افزود: حسینیه اعظم تنها منحصر به یک دسته عزاداری نباشد؛ چرا که این مجموعه ظرفیت عظیمی‌دارد و باید کارکرد خود را به خوبی انجام دهد.

احمدی بر فعال کردن هیئت‌های مذهبی به خصوص هیئت‌های شاخص استان تاکید کرد و ادامه داد: هیئت‌های مذهبی باید از حالت کرختی در بیایند؛ چرا که امروز کار هیئت‌ها روزمره شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان زنجان با بیان اینکه امروز هیئت‌های مذهبی باید در بحث رفع مشکلات اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی وارد کار شوند، افزود: هیئت‌های مذهبی درگیر این مسائل شوند.

احمدی یادآور شد: برای هیئت‌های مذهبی هیئت اندیشه‌ورز باید ایده بدهد؛ چرا که با تحقق این موضوع می‌توان شاهد کاهش مشکلات اجتماعی و اقتصادی بود. وی با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی محل ارتقا و پویایی جامعه بوده و جوانان را بیمه می‌کند، افزود: جوانان از نظر فکری، عقیدتی و رفتار در هیئت‌های مذهبی تربیت پیدا می‌کنند. راه‌اندازی مجمع خیرین فرهنگ و قرآن در تبلیغات اسلامی‌زنجان مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان زنجان، از راه‌اندازی مجمع خیرین فرهنگ، قرآن و اهل‌بیت (ع) در این اداره‌کل خبر داد و افزود: نمونه این مجمع در شهرستان‌ها راه‌اندازی خواهد شد.

احمدی یادآور شد: فعالیت هیئت‌های مذهبی باید بیشتر از گذشته باشد؛ چراکه مطالبات کف میدان از ما زیاد است و باید با استانداری و اوقاف همکاری جدی داشته باشیم. وی خاطرنشان کرد: با ارگان‌های فرهنگی ارتباط زیاد داشته باشیم تا جبهه‌ای در حوزه فرهنگی ایجاد کنیم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند