هنر و انتقال فرهنگ نماز/ محتوای تولید شده باید تأثیرگذار باشد

دسامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

سید امیر مصباح در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نقش هنر و ابزارهای هنری در ترویج فرهنگ نماز با اشاره به اینکه امروز جامعه اسلامی‌به ویژه نسل جوان و نوجوان آن که آینده سازان این مرز و بوم هستند از سوی دشمنان با ترفندهای گوناگون مورد هجمه قرار گرفته اند، اظهار کرد: ما به عنوان متولیان امور فرهنگی و هنری باید زمینه اعتقادی و باورهای دینی نسل جوان را به گونه ای تقویت کنیم که در برابر این هجمه‌ها واکسینه باشند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید نیازهای امروز نسل جوان جامعه اسلامی‌از سوی مسئولان برای تصمیم گیری و اجرای برنامه‌ها درست و تأثیرگذار شناسایی شود، گفت: باید پشت اجرای کوچکترین برنامه در سطح جامعه به ویژه برای یک قشر خاص، تفکر، اندیشه و نگاه کارشناسانه وجود داشته باشد تا بتوانیم این نسل را در برابر هجمه‌ها بیمه کنیم.

مصباح با بیان اینکه زمانی می‌توانیم جامعه خود را از هرگونه آسیبی در امان بداریم که به مبانی دینی و اعتقادی چه در خانواده و چه در سطح جامعه توجه بیشتری شود، افزود: یکی از مبانی دینی که توجه به آن توصیه و تأکید شده است برپایی نماز به عنوان ستون دین اسلام است.

وی ترویج فرهنگ نماز در سطح جامعه را به فرموده پیامبر گرامی‌(ص) بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند باید بیشترین همت و تلاش برای اقامه نماز باشد؛ زیرا نماز بعد از اقرار به دین از مهم‌ترین مسائل اسلامی‌و پرچم، علامت و نشانه مسلمان بودن است لذا متولیان امر باید در این زمینه با توجه به توطئه دشمن برای دور کردن نسل جوان از باورهای دینی و اعتقادی تلاش بیشتری انجام دهند.

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان با تأکید بر نقش غیرقابل انکار هنر و ابزارهای هنری در انتقال و نهادینه کردن هر فرهنگی در سطح یک جامعه، گفت: به اذعان همگان یکی از تأثیرگذارترین و گویاترین ابزارهای انتقال هر پیام و فرهنگی در جوامع زبان هنر است.

وی با بیان اینکه انتقال پیام‌های فرهنگی و دینی نیز با بهره گیری از ظرفیت‌های هنری و هنرمندان قابل اجرا خواهد بود، گفت: فعالان حوزه هنری به دلیل مقبولیت فراوان در میان جامعه به ویژه نسل جوان می‌توانند از هنر خود برای نهادینه کردن یک فرهنگ به ویژه فرهنگ نماز استفاده کنند.

مصباح با اشاره به اینکه فعالان این حوزه می‌توانند با استفاده از همه بخش‌ها و ابزارها اعم از تئاتر، نمایش، موسیقی، فیلم کوتاه و مستند، سینما و سریال، عکس، هنرهای تجسمی، نقاشی و سایر موارد برای ترویج فرهنگ نماز گام بردارند، اظهار کرد: برای تأثیرگذاری بیشتر باید متحوای تولید شده مطابق با نیاز جامعه به ویژه نسل جوان و بهره گیری از زبان مورد قبول آنها باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید محتوای تولید شده در حوزه هنری برای نسل جوان قابل پذیرش باشد، ادامه داد: در حوزه فرهنگ دینی و انتقال آن به نسل جوان به ویژه اقامه نماز استفاده از بیان و شیوه هنری حائز اهمیت است. به طور مثال ساخت یک فیلم مستند و یا ارائه یک نمایش با محتوای غنی زمینه رشد و بالندگی یک جامعه را فراهم می‌کند.

مصباح تأکید کرد: باید از ابزارهای هنری برای تولید آثار معنوی در حوزه نماز استفاده کرده و آثار معنوی این فریضه الهی به جامعه به ویژه نسل جوان ارائه کنیم در آن صورت است که می‌توانیم جامعه را نسبت به آسیب‌های اجتماعی بیمه کنیم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند