همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی  اظهار کرد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطالبه به حق این قشر است و وزیر رفاه هم تاکید دارد که منابع لازم برای اجرای این موضوع را تامین کنیم، در این خصوص مقدماتی آغاز شده و مجلس نیز به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان توجه دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص حذف برخی داروها از پوشش بیمه گفت: این تصمیم شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که داروهای خارجی که مشابه ایرانی دارند از لیست بیمه خارج شوند تا ضمن صرفه‌جویی از تولید داخلی حمایت شود؛ این موضوع مختص سازمان تامین اجتماعی نیست و همه صندوق‌های بیمه‌ای باید این مصوبه را اجرا کنند.

وی افزود: در خصوص بیمه تکمیلی و پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد برنامه‌های خوبی در حال اجرا است و  تلاش می‌کنیم تاخیر به شرکت‌های بیمه نداشته باشیم؛ در مورد پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد نیز بر اساس تفاهم نامه با وزارت بهداشت حرکت می‌کنیم تا پرداخت‌ها به موقع انجام شود و تکریم و کیفیت خدمات برای بازنشستگان و بیمه شدگان نیز حفظ شود.

سالاری با تاکید براینکه در نظر است مطالبات طرف قرارداد مراکز درمانی تامین‌اجتماعی سر ماه و به‌موقع پرداخت شود، افزود: ماه جاری نیز تعهدات خود را در قبال وزارت بهداشت ایفا کرده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم کسری در این زمینه ایجاد شود و سعی می‌کنیم چنین رویه‌ای استمرار یابد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: سن بازنشستگی در ۳۰ سال گذشته کاهش پیدا کرده است و این مسئله در محاسبات بیمه‌ای صندوق‌های بیمه‌ای تاثیرگذار است. از دیگر عواملی که هزینه‌های این سازمان را افزایش داده است بیمه‌های حمایتی بوده است که البته توسط این دولت و این مجلس ایجاد نشده است.

وی گفت: گسترش دامنه مشاغل سخت و زیان و آور و وضعیت اشتغال در کشور نیز در محاسبات بیمه‌ای ما تاثیرگذار بوده و نرخ پشتیبانی را کاهش داده است  و خدماتی که این سازمان موظف به ارائه آن است با مدیریت بهینه ادامه پیدا می‌کند.

 انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند