همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی  اظهار کرد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطالبه به حق این قشر است و وزیر رفاه هم تاکید دارد که منابع لازم برای اجرای این موضوع را تامین کنیم، در این خصوص مقدماتی آغاز شده و مجلس نیز به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان توجه دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص حذف برخی داروها از پوشش بیمه گفت: این تصمیم شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که داروهای خارجی که مشابه ایرانی دارند از لیست بیمه خارج شوند تا ضمن صرفه‌جویی از تولید داخلی حمایت شود؛ این موضوع مختص سازمان تامین اجتماعی نیست و همه صندوق‌های بیمه‌ای باید این مصوبه را اجرا کنند.

وی افزود: در خصوص بیمه تکمیلی و پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد برنامه‌های خوبی در حال اجرا است و  تلاش می‌کنیم تاخیر به شرکت‌های بیمه نداشته باشیم؛ در مورد پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد نیز بر اساس تفاهم نامه با وزارت بهداشت حرکت می‌کنیم تا پرداخت‌ها به موقع انجام شود و تکریم و کیفیت خدمات برای بازنشستگان و بیمه شدگان نیز حفظ شود.

سالاری با تاکید براینکه در نظر است مطالبات طرف قرارداد مراکز درمانی تامین‌اجتماعی سر ماه و به‌موقع پرداخت شود، افزود: ماه جاری نیز تعهدات خود را در قبال وزارت بهداشت ایفا کرده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم کسری در این زمینه ایجاد شود و سعی می‌کنیم چنین رویه‌ای استمرار یابد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: سن بازنشستگی در ۳۰ سال گذشته کاهش پیدا کرده است و این مسئله در محاسبات بیمه‌ای صندوق‌های بیمه‌ای تاثیرگذار است. از دیگر عواملی که هزینه‌های این سازمان را افزایش داده است بیمه‌های حمایتی بوده است که البته توسط این دولت و این مجلس ایجاد نشده است.

وی گفت: گسترش دامنه مشاغل سخت و زیان و آور و وضعیت اشتغال در کشور نیز در محاسبات بیمه‌ای ما تاثیرگذار بوده و نرخ پشتیبانی را کاهش داده است  و خدماتی که این سازمان موظف به ارائه آن است با مدیریت بهینه ادامه پیدا می‌کند.

 انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند