همدان| هزینه‌های درمانی با درآمد مردم همخوانی ندارد

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، مهدی قنادی ظهر امروز در همایش گرامیداشت هفته بیمه سلامت با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت در ابتدا با نام بیمه خدمات درمانی از سال ۷۴ شروع به کار کرد، اظهار داشت: فراز و نشیب‌هایی در مسیر این بیمه وجود داشت اما خدمت‌رسانی خوبی انجام شده و ۴۰ میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی با بیان اینکه امنیت و سلامت دو نعمتی است که اگر از دست ندهیم قدر آن‌ها را نمی‌دانیم، افزود: تا زمانی که بیمار نشویم قدر نعمت سلامتی را نمی‌دانیم.

قنادی با تأکید بر اینکه هزینه‌های درمانی در بسیاری از مواقع با درآمدهای مردم همخوانی ندارد و گاهی زندگی را به مرحله فروپاشی می‌کشاند، گفت: اما این دفترچه بیمه سلامتی که در دست ۴۰ میلیون نفر است به نوعی آسایش و آرامش را برای مردم به ارمغان می‌آورد که در صورت نیاز خدمات پزشکی دریافت کنند.

مدیرکل نظارت بر خدمات بیمه سلامت با اشاره به اینکه از ۴۰ میلیون نفر بیمه شده بیمه سلامت ۳۳ میلیون نفر به صورت رایگان بیمه شده‌اند، بیان کرد: بودجه این بیمه شدگان از سوی دولت تأمین می‌شود و بزرگترین افتخار ما خدمت‌رسانی است.

 

قنادی با بیان اینکه چالش بزرگی که همیشه با آن روبه رو هستیم عدم توازن منابع و مصارف و تامین مالی پایدار است، عنوان کرد: علی‌رغم دیدگاه مناسب نسبت به بیمه سلامت از چند سال گذشته طرح تحول سلامت شاخه‌های بهداشت را در برگرفت اقداماتی نیز در جهت بهبود خدمات بیمه سلامت انجام شد.

وی‌ با تأکید بر اینکه مدیران با کمترین بودجه‌ای که در اختیار داشتند خدمات را به روستاها نیز بردند، تصریح کرد: متاسفانه افرادی فرصت طلب کمبودهایی را مطرح می‌کنند اما در مجموع خدمت‌رسانی خوب بوده و ۹۹ درصد بیمه شدگان سرویس‌دهی انجام شده است.

مدیرکل نظارت بر خدمات بیمه‌ سلامت با اشاره به اینکه چالش عدم توازن منابع و مصارف به فردی خاصی مربوط نمی‌شود، ابراز کرد: در سال‌های گذشته اقداماتی نیز در این راستا انجام شده است و مجلس نیز برای رفع این مشکل همکاری داشته است.

قنادی با بیان اینکه بیمه سلامت برای همه است و مربوط به دستگاه خاصی نیست، اظهار داشت: همه از این بیمه سود می‌برند و سود و افتخار ما خدمت‌رسانی به مردم است.

وی با تأکید بر اینکه از دیگر اقدامات استقرار سازمان الکترونیک است که در گام‌های مختلفی در حال اجرا است، افزود: سازماندهی الکترونیک در راستای حذف دفترچه و مصرف کمتر کاغذ و قطع کمتر درختان باید اجرا شود.

مدیرکل نظارت بر خدمات بیمه سلامت با اشاره به اینکه ازدیگر فواید سازماندهی الکترونیک بیمه سلامت این است که بیماران با بیان مراجعه به پزشک با بیان کدملی خدمت دریافت کنند، گفت: هدف اصلی راحت سازی خدمات است.

قنادی با بیان اینکه در حال حاضر در ۶۰۵ بیمارستان طرح استحقاق سنجی پیاده شده است که ۸۰ درصد خدمات نیز توسط این بیمارستان‌ها ارائه می‌شود، بیان کرد: در ۲۳۳ شهر نسخه نویسی الکترونیک در حال اجرا است.

وی با تأکید بر اینکه سازمان‌دهی الکترونیک دست نیروها را باز می‌کند تا به بالین بیمار بروند و نیازها ضعف او را بسنجند، عنوان کرد: سامانه ۱۶۶۶ به صورت کشوری و شبانه‌روزی سامانه‌ای برای ارائه مشاوره به بیمه شدگان و نظارت است.

مدیرکل نظارت بر خدمات بیمه سلامت با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۰ درصد خدمات بستری و ۷۰ درصد خدمات سرپایی توسط بیمه سلامت با تعرفه دولتی محسوب می‌شود، تصریح کرد: بیمه سلامت شامل ۵ هزار و ۱۰۰ نوع خدمت، ۲ هزار و ۴۰۰ قلم دارو و ۵۰ هزار قلم تجهیزات پزشکی می‌شود.

قنادی با بیان اینکه توسعه برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع را با همکاری دانشگاه‌ها در دستور کار داریم، تأکید کرد: جمعیت بیمه شدگان روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت ۲۸ میلیون نفر است که از این تعداد ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمه شده روستایی هستند.

وی با تأکید بر اینکه اعتبار بیمه سلامت روستائیان در کل کشور ۲۸ هزار میلیارد ریال بوده است، اظهار داشت: ۳ هزار و ۹۴۶ مرکز سلامت، ۶ هزار و ۷۵۰ پزشک، یک‌هزار و ۸۰۰ دندان پزشک و ۵ هزار و ۴۵۰ ماما به بیمه شدگان بیمه سلامت خدمات ارائه می‌کنند و ۱۲ نوع خدمت نظیر ویزیت پزشک، دندان پزشک، دارو، رادیولوژی، آزمایشگاه و غیره ارائه می‌شود.

مدیرکل نظارت بر خدمات بیمه سلامت با اشاره به اینکه پوشش اجباری بیمه‌ها از سوی دولت ابلاغ شد، افزود: این طرح فرصت مناسبی است که ۱۰ درصد از افراد جامعه که بیمه ندارند و اقشار بی بضاعت هستند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند