هزینه کرد ۹ هزار میلیارد تومانی تأمین اجتماعی برای بیمه شدگان

نوامبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، قائم موهبتی صبح پنج شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی اظهار داشت: وضعیت سازمان متاثر از شرایط عمومی‌کشور در برخی از موارد دچار سختی‌ها و مشکلاتی است.

وی با بیان اینکه حق بیمه از مردم برای مردم است، بیان کرد: اگر این حق بیمه از مردم  گرفته می‌شود در قبال آن خدمات دراز مدتی از جمله مستمری بگیری و خدمات درمانی دریافت می‌کند و اگر پرداخت نباشد از کدام منبع این خدمات ارائه شود؟.

معاون امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه تأمین اجتماعی می‌خواهد تسهیل کننده و تأمین کننده زندگی مردم باشد، عنوان داشت: کسانی که مایل به همراهی با این جریان نیستند مایل به تسهیل زندگی مردم نیستند.

کارفرمایان با پرداخت به موقع حق کارگر تأمین اجتماعی را همراهی کنند

موهبتی اضافه کرد: کارفرمایی که تمایل به همراهی در این زمینه ندارد تمایل به همراهی با طبقه کارگر و کسانی که دریافت کننده این خدمات هستند نیز ندارد چراکه این حق آن‌هاست.

وی با تأکید بر اینکه همه شرایط کشور، تولید و کارفرمایان که حق بزرگی بر رونق و توسعه امور کشور دارند را می‌دانیم و وظیفه داریم هر آنچه از دستمان بر می‌آید با آن‌ها همراهی و همکاری کنیم، افزود: اما به طور متقابل انتظار داریم آن‌ها نیز از طبقه ای که به عنوان نیروی انسانی برایشان کار می‌کنند، حمایت کرده و با پرداخت به موقع حق کارگر این صندوق را انجام تعهدات خود کمک کنند.

معاون امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه ماهانه ۹ هزار میلیارد تومان هزینه‌های سازمان است، بیان داشت: عمده این هزینه‌ها مربوط به پرداخت مستمری، مقرری‌ها و حقوق بازنشستگان است.

موهبتی با بیان اینکه وضعیت تأمین اجتماعی خرسان جنوبی در سال‌های اخیر بهتر شده است، عنوان داشت: در شاخص‌های مهم سازمان از سال ۹۳ تاکنون روند استان مثبت بوده و بالای نرخ مصوب سازمان است.

وی یادآور شد: البته در برخی موراد از جمله نظارت و بازرسی‌ها نیز نیاز به تلاش بیشتری داریم.

تأمین اجتماعی پوشش امن برای وضعیت جاری و آتی زندگی مردم است

به گفته معاون امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر بالغ بر ۸۱ درصد جمعیت شهری استان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند که نسبت به پوشش ۷۴ درصدی کشور وضعیت بهتری است.

موهبتی در ارتباط با افزایش تیپ استان به مرتبه بالاتر نیز گفت: مهمترین اصل در ارتقاء رتبه تعداد بیمه شدگان بوده و در این زمینه بررسی‌هایی انجام خواهد شد و اگر امکان ارتقاء باشد با نگاه مثبت این کار انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تأمین اجتماعی پوشش امن برای وضعیت جاری و آتی زندگی مردم است، عنوان داشت: برای برخورداری از مجموعه امکانات و مزایایی که سازمان برای بیمه شده خود دیده نیاز است مردم نیز در این زمین همراهی کنند.

معاون امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی بیمه اتباع خارجی یکی از زمینه‌های افزایش سطح پوشش بیمه است، بیان کرد: به لحاظ ملاحظات انسانی تبعه ایرانی و خارجی برای سازمان تفاوتی ندارد و به استناد قانون تبعه ساکن در استان با دو شرط اقامت و اشتغال باید پوشش بیمه اجباری پیدا کند.

موهبتی در مورد بیمه قالیبافان در استان نیز گفت: کسانی که واقعا قالی باف هستند و کارگاه دارند به طور حتم از خدمات سازمان بهره مند می‌شوند.

وی در ارتباط با کمبود پزشک متخصص در مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان نیز اظهار داشت: تأمین کننده پزشک متخصص وزارت بهداشت است و اگر وزارت بهداشت این نیروها را تأمین کند سایر تجهیزات و امکانات توسط سازمان تأمین می‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند