هزینه درمان در استان کرمان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد جعفری صبح امروز و در آخرین روز از هفته بیمه سلامت در همایش بیمه سلامت استان کرمان که با حضور علی‌اکبر حقدوست مشاور عالی سازمان بیمه سلامت کشور و محمدرضا پورابراهیمی‌نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی‌برگزار شد اظهار داشت: ۴۰ میلیارد تومان در ماه هزینه‌های سطح دو و ۱۱ میلیارد تومان هزینه‌های سطح یک بیمه سلامت در استان کرمان است.

وی با بیان اینکه در ماه ۳۳۵ هزار بار مراجعه به بیمه سلامت در استان داریم عنوان کرد: میانگین هزینه هر بار مراجعه در کرمان مبلغ ۱۶۱ هزار تومان کارشناسی شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با عنوان اینکه هزینه هر نسخه دارویی در کرمان چیزی در حدود ۵۳ هزار تومان است گفت: میانگین هزینه درمان در استان کرمان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه به‌ازای هر ۱۰ هزار نفر بیمه شده یک پرسنل در بیمه سلامت خدمات می‌دهد افزود: پروژه نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان کرمان در حال اجرا است و با اجرای این پروژه صرفه‌جویی اقتصادی بسیار خوبی شده است.

جعفری با بیان اینکه نظام ارجاع الکترونیک نیز جایگزین نظام ارجاع دستی شده و این طرح نیز در حال اجرا است گفت: ۷۰ درصد پوشش بیمه سلامت در استان کرمان جامعه روستایی را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۶۳ درصد از هزینه‌های مراجعه‌کنندگان و بیماران بیمه سلامت در حوزه بستری است بیان کرد: از سال ۹۳ که طرح بیمه سلامت در استان کرمان اجرا شده تاکنون هزینه‌های بیمه تقریبا ۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام/ح

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند