هزینه بیمه تکمیلی فرهنگیان یک ریال هم افزایش نمی‌یابد + جزییات قرارداد جدید

دسامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

گودرز کریمی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اعلام اینکه قرارداد جدید بیمه‌ تکمیلی با شرکت آتیه‌سازان حافظ منعقد شد، گفت: با توجه به تورم و نوسانات قیمت‌ها تلاش ما این است که امسال در مسیر تکریم فرهنگیان گام برداریم و یکی از اقدامات ما در این زمینه ارتقای سطح مسائل رفاهی و بیمه تکمیلی فرهنگیان است.

وی افزود: در بحث بیمه تکمیلی بیشتر تعهدات درمانی جز یک تا دو مورد بدون سقف است و تلاش ما این بود در قرارداد جدید بیمه تکمیلی، رضایت نسبی معلمان را کسب کنیم.

هزینه بیمه تکمیلی همانند سال گذشته

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: امسال قرارداد جدید با همان تعهدات بدون سقف برای فرهنگیان شاغل انجام می‌شود و یک ریال افزایش تعرفه و سرانه نخواهیم داشت و قیمت همانند سال گذشته است.

کریمی‌فر ادامه‌داد: سال گذشته تعرفه بیمه تکمیلی فرهنگیان ۳۹هزار تومان بود، امسال نیز با همین رقم قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان را با شرکت آتیه‌سازان تمدید کردیم.

۲۰۰میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی فرهنگیان تزریق خواهد شد

وی بیان‌کرد: کسری بودجه موجود نیز با اهتمام وزیر آموزش و پرورش جبران می‌شود و از طریق سازمان برنامه و بودجه ۲۰۰میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی تزریق خواهد شد که باعث می‌شود تعهدات درمانی ما کاهش پیدا نکند، همچنین تأخیر پرداخت‌ها که در برخی موارد یک تا ۱٫۵ ماه بود به حداقل خواهد رسید، معلمان هم سرانه اضافه‌ای پرداخت نخواهند کرد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش در پاسخ به پرسش “آیا امسال هم همانند سال گذشته دو طرح الف و ب را برای بیمه تکمیلی فرهنگیان داریم؟” گفت: امسال همان طرح الف و ب که سال گذشته وجود داشت، پابرجاست؛ البته با همان قیمت سال گذشته.

عینک، آمبولانس و زایمان دارای سقف

کریمی‌فر متذکر شد: هزینه آمبولانس، عینک و زایمان دارای سقف است؛ هزینه آمبولانس به میزان ۲۰۰هزار تومان، عینک ۷۰هزار تومان و زایمان یک‌میلیون و ۵۰۰هزار تومان، سایر خدمات مانند ویزیت پزشکان، کلینیک، پاراکلینیک، جراحی، بستری، ارتز و پروتز و … بدون سقف است.

وی در پاسخ به این پرسش که معلمان  نسبت به تأخیر در واریز هزینه‌ها گلایه داشتند، افزود: ۵هزار مرکز طرف قرارداد داریم، اگر بیمه‌شدگان به این مراکز مراجعه کنند نیازی نیست هزینه‌ای پرداخت شود، اما اگر به مراکز دیگر که طرف قرارداد بیمه تکمیلی نیستند مراجعه کنند باید ابتدا خودشان  هزینه را پرداخت و اسناد را به بیمه تکمیلی ارائه کنند که پس از بررسی، پول خسارت پرداخت می‌شود؛ در گذشته برای واریز این خسارت‌ها حدود یک تا یک‌و نیم‌ماه تأخیر داشتیم وهم‌اکنون تلاش کردیم تا آن را به ۷ تا ۱۰ روز کاهش دهیم.

به گزارش تسنیم، بیمه تکمیلی فرهنگیان سال گذشته دارای دو طرح الف و ب بود.

نرخ حق بیمه در طرح اول ۶۸۵هزار و ۹۰۲ ریال است که تماماً از حقوق کارمند کسر می‌شد.

نرخ حق بیمه در طرح دوم نیز برای کارمندان رسمی‌مبلغ ۳۹۰هزار ریال و برای کارمندان قراردادی مبلغ ۴۹۰هزار ریال و برای افراد تحت تکفل از جمله والدین و همسران ۵۹۰هزار ریال به ازای هر نفر  بود.

طرح الف دارای شرایط زیر بود:

طرح “الف”، بیمه تکمیلی درمان به روش بیمه‌گری است و بازپرداخت هزینه‌کرد بیمه‌شدگان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پرداخت فرانشیز خدمات در طرح به میزان ۲۰درصد توسط بیمه‌شده و ارائه خدمات حداکثری به همراه تضمین در پرداخت اسناد هزینه‌شده به‌صورت آنلاین توسط شرکت طرف قرارداد است.

طرح ب نیز این شرایط را داشت:

طرح “ب” بیمه تکمیلی به روش صندوق درمان با جدول تعهدات مشابه سال گذشته است.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند