هرچه مشارکت بیشتر شود امنیت ملی ما بیمه خواهد شد

فوریه 18, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، در رابطه با آخرین آمار داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در چند مرحله انصراف داشتیم. در پایان مرحله اول حدود ۸۶۴ نفر انصراف دادند. مابقی دواطلبین وارد مرحله دوم و نظارت استان‌ها و شورای نگهبان شدند. حدود ۷۰۰ نفر انصراف دادند. در مجموع از ابتدای ثبت نام تا این هفته بیش از ۱۵۰۰ نفر انصرافی داشتیم که عمدتاً ناشناخته بودند و تعدادی هم از نمایندگان مجلس دهم بودند. در این هفته نیز تعدادی از نمایندگان فعلی انصراف دادند. فرد در هر مرحله‌ای می‌تواند انصراف دهد و آن را به ما اعلام کنند.

وی در رابطه با برآورد خود از میزان مشارکت عنوان کرد: حدود ۵۰ درصد از مردم اعلام آمادگی کردند که در انتخابات مشارکت کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور در رابطه با برنامه ریزی آب و هوایی روز انتخابات بیان کرد: سه دستگاه وزارت راه، نیرو و ارتباطات و دستگاه‌های ذی ربط و همچنین رئیس ستاد بحران را دعوت کردیم و شرایط را ارزیابی و بررسی کردیم. با استانداران گفتگو شد. امروز هم تماس گرفتیم و قول دادند تمام توان را بگذارند که راه‌ها باز شود. در راه‌های شهری مشکلی نیست عمدتاً راه‌های روستایی باید مدیریت شود. احتمال بهره مندی از نیروهای مسلح نیز وجود دارد. اگر آب و هوا برای پرواز اجازه دهد به مناطق صعب العبور هم صندوق ارسال می‌شود.

عرف در رابطه با اینکه افزایش مشارکت چه تأثیری در کشور دارد، افزود: باید به ماهیت جمهوری اسلامی‌که نظام مردم پایه است توجه کنیم. همیشه مردم مسائل را حل کردند. از مهار کردن توطئه گروهک‌ها تا سایر موارد. از ابتدا در ستاد انتخابات هدف گذاری که انجام دادیم و گفتیم باید به میانگین ده دوره برسیم.

وی تصریح کرد: تصور ما این است که ۵۰ و بالای ۵۰ هستیم. تبلیغات امروز تأثیر خواهد گذشت. هرچه مشارکت بیشتر شود امنیت ملی ما بیمه خواهد شد و مردم درک خواهند کرد بهترین قدرت، قدرت نرم است و حضور پای صندوق رأی.

رئیس ستاد انتخابات کشور بیان کرد: به موجب ماده ۶۵ قانون انتخابات از فردا ۸ صبح ممنوعیت تبلیغات در فضای مجازی و عینی وجود دارد و تبلیغات در هر دو ممنوع است و به عنوان تخلف رسیدگی خواهد شد. از حبس تا محرومیت و جزای نقدی مجازات متخلفین است.

باید با تخلفات برخورد شود

عرف در رابطه با سوال یک مخاطب مبنی بر اینکه آیا ارسال پیامک کانون بازنشستگی کرج و معرفی فردی توسط آنها تخلف محسوب می‌شود؟ گفت: اگر پیامک حاوی معرفی فرد باشد و این کانون از منابع دولتی استفاده می‌کند قطعاً تخلف است. بخشی از تخلفات هفته آینده بررسی خواهند شد و حتی اگر فرد رأی هم آورده باشد باز به تخلفات رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: اگر ماده ۶۵ قانون انتخابات را بررسی کنید خیلی روشن اشاره می‌شود که چه مواردی تخلف است و مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد. انجام هر فعالیتی از موارد نام برده شده از طریق فضای مجازی هم در این ماده مورد اشاره قرار گرفته است. تبصره این ماده هم مصادیق مجازات را مشخص کرده است. این جرایم اگر سنگین باشند یک یا دو دوره محرومیت را به همراه دارند.

رئیس ستاد انتخابات کشور در رابطه با تبلیغات نامتعارف کاندیداها و عدم تطابق آن با فرهنگ، پخش موسیقی و توزیع غذا و اینکه آیا به این موارد رسیدگی می‌شود؟ گفت: در همین ماده ۶۵ کارناوال هم ذکر شده است. ما باید در انتخابات ایجابی عمل کنیم یعنی نامزد باید برنامه‌هایش را بیان کند. متأسفانه تعدادی از نامزدها سراغ کارهای دیگری می‌روند.

وی ادامه داد: همه اینها مستند سازی می‌شود و هیئت مرکزی بازرسی به آنجا ارسال می‌شود. شورای نگهبان هم بازرسینی دارند و دنبال می‌کنند و این موارد مغفول نمی‌مانند. اما اینکه امشب تخلفی شود و فردا بررسی شود باید مستند سازی شود که به بعد از انتخابات موکول می‌شود.

عرف عنوان کرد: کسی که نامزد است و می‌خواهد در مقام تقنین و نظارت قرار گیرد اولین انتظار این است که خودش قانون را رعایت کند. لذا باید با تخلفات برخورد شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور بیان کرد: کد ملی برای رأی دادن کفایت می‌کند و فاقدین شناسنامه می‌توانند با شناسنامه المثنی رأی بدهند و امکانات فراهم است که هر زمان مراجعه کردند کارشان انجام شود.

فضای مجازی را رصد می‌کنیم

عرف در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه مقررات فضای حقیقی در فضای مجازی هم حاکم است گفت: ما در ستاد انتخابات فضای مجازی را رصد می‌کنیم و در زمان خود تخلفات و مستند سازی‌ها انجام و رسیدگی می‌شود.

وی در رابطه با قانون شفافیت مالی کاندیداها که اخیراً ابلاغ شد، تصریح کرد: منطق این قانون، پول‌های کثیف و مواردی بود که گفته می‌شد و مردم مطرح می‌کردند. ۱۴ بهمن توسط رئیس جمهور به ما ابلاغ شد و ما به فرمانداری‌ها ابلاغ کردیم. منابع مالی در قانون مشخص شده است. شماره حسابی از سوی کاندیدا معرفی و در سامانه ثبت می‌شود. در هفته آینده وضعیت گردش پول‌ها را بررسی خواهیم کرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر اینکه سقف هزینه کرد نمایندگان را باید وزارت کشور مشخص می‌کرد و به شورای نگهبان اعلام می‌کرد عنوان کرد: اما این سقف هنوز مشخص نیست، در نتیجه کمی‌در رسیدگی تأثیر دارد. اینکه در هر شهر چه اندازه هزینه کرد سقف است.

عرف در رابطه با برخی اظهار نظرهای مقامات خارجی و هدفشان گفت: موضوع تحریم، موضوع تازه ای نیست. در هر دوره‌ای که انتخابات داشتیم جریانی از خارج سعی داشتند مردم را دلسرد کنند. هر دوره هم سرشان به سنگ خورد زیرا مردم مشارکت کردند. این خطی است که مستمرا دنبال می‌کنند و در دولت ترامپ این صریح‌تر شده است.

وی افزود: ترور سردار سلیمانی که یک ترور وحشیانه و ترور دولتی است را چه کسی انجام می‌دهد؟ بخشی از متفکرین آمریکایی این اقدام را بدعت می‌دانند که کشور ثالث می‌تواند شما را بزند. برداشت ما این است که مردم ما فهیم‌تر از آن هستند که درگیر این بازی‌ها شوند.

عرف خاطرنشان کرد: در تشییع سردار سلیمانی همه آمده بودند حتی آنکه خیلی همراه نبود. چرا؟ چون ایشان را نماد ملی می‌دانستند؛ شاید همه ما غافلگیر شدیم. عرض من این است اگر امروز یا جمعه سردار سلیمانی بود چه می‌کرد؟ من فکر می‌کنم همه مردم همان کار ایشان را می‌کنند و اقدام درستی انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه در دولت ترامپ دشمنی‌ها خیلی صریح‌تر شده است، گفت: ترور سردار سلیمانی یک اقدام بسیار وحشیانه و از نوع ترور دولتی است. یک دولتی می‌آید و یک مقام نظامی‌رسمی‌را در کشور ثالثی ترور می‌کند؛ تقریباً یکی نماد ملی را ترور می‌کند.

نزدیک به ۳ هزار شعبه به شعبات گذشته در این دوره اضافه شده است

عرف افزود: بخشی از متفکرین امریکایی این اقدام را بدعت می‌دانند و می‌گویند شما که این کار را کردید توقع داشته باشید که یک کشور ثالث شما را هم بزند؛ این بازی است که انتها ندارد و می‌شود که شما را هم یک کشور ثالثی بزند. این مسیری است که امروز متأسفانه دولت ترامپ شروع کرده و برداشت ما این است که مردم ما فهمیده‌تر از این هستند که درگیر این بازی‌ها بشوند.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه در تشییع شهید سلیمانی همه مردم آمده بودند، گفت: زیرا ایشان را نماد ملی می‌دانستند. شاید من و شما توقع آن مقدار تشییع را نداشتیم؛ همگی غافلگیر شدیم. دلیلش این بود که سردار خالصانه و مخلصانه جان خود را برای مردم گذاشت و چشم داشتی هم از مردم نداشت. حرف من این است که امروز اگر سردار سلیمانی بود چه می‌کرد؛ اگر جمعه بود چه می‌کرد؛ همه مردم همان کار را خواهند کرد؛ یعنی مشارکت می‌کنند. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند یک انتخاب بسیار درستی انجام خواهند داد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در خصوص تعرفه‌ها و مشکلاتی که در گذشته وجود داشته است، گفت: این دوره تلاش کردیم آزمایشی انجام دهیم و در کنار شعبه‌هایی که تراکم داشتند به فرماندار اجازه داده‌ایم که شعبه جدیدی ایجاد کند؛ نزدیک به ۳ هزار شعبه به شعبات گذشته در این دوره اضافه شده است تا کار را تسهیل کند و مردم پشت صف نایستند و راحت‌تر رأی بدهند؛ در بحث تعرفه‌ها که ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار نفر واجد شرایط داریم و منطقی بوده که کمی‌بیشتر از این چاپ شده و برای همه حوزه‌ها ارسال شود؛ همه تعرفه‌ها الان در اختیار فرمانداری‌هاست و تمام لوازم مربوطه در فرمانداری است امروز بعد از ظهر یا امشب با حضور ناظر چک خواهد شد؛ دستگاه احراز هویت به روز خواهد شد زیرا دستگاه احراز هویت مربوط به یک شعبه یا حوزه است. گفته ایم برخی اقلام مثل تعرفه‌ها در جایی دپو شود تا هر وقت لازم باشد اعلام و در اختیارشان قرار بگیرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در خصوص اختلال در فرایند الکترونیکی انتخابات تصریح کرد: دو سه تست انجام شده است و دستگاه در اصطلاح زیر بار رفته است و عملیاتی بودن آن جواب داده است. بعید است مشکلی پیدا کنیم و هر دستگاهی اگر به مشکل بخورد یک پشتیبان دارد که جایگزین آن می‌شود و هر کدام از فرمانداری‌ها یک تعدادی ذخیره دارند تا اگر مشکلی پیش آمد سریع جایگزین بکنند. اگر به هر دلیلی دستگاه کار نکرد این اجازه داده شده است هم به ناظر و هم به نماینده ما در آنجا که اگر احساس کنند در یک زمان معین که توافق با شورای نگهبان ۱۵ دقیقه است اگر دستگاه نتوانستیم به مدار بیاوریم عوض خواهد شد.

وی در خصوص برکناری برخی از مسئولین به دلیل هواداری از کاندیدای خاص گفت: ستاد انتخابات کشور با شعار بی طرفی و قانون مداری کار خود را شروع کرد لذا ما در جلساتی که با فرمانداران و بخشداران داشتیم مستمر این را اعلام کردیم که هرگاه به این جمع‌بندی برسیم که فرماندار یا بخشداری بی طرفی را رعایت نکند بلافاصله برخورد خواهیم کرد تعارف هم نداریم؛ زیرا حق الناس است. چند مورد به این جمع‌بندی رسیدیم و گزارش‌هایی بود؛ امروز کسی گزارشی داد و بلا فاصله من به استاندارد ذی ربط منعکس کردم که در فلان جا بخشدار جانبداری کرده است که بلافاصله پاسخ داد. یک جای دیگر استاندار با من تماس گرفت و گفت بخشدار ما را باید به این دلیل تعویض بکنیم گفتم شما تعویض بکنید؛ کسی که بی طرفی را رعایت نکند با کسی تعارف نداریم و می‌خواهیم بی‌طرفی را رعایت کنیم و مردم باید به آن اعتماد کنند زیرا اگر اعتماد نکنند پای صندوق نمی‌آیند.

وی افزود: در جاهایی به این جمع‌بندی رسیدیم که فرماندار ما تجربه برگزاری انتخابات را ندارد و ما باید یک آدم باتجربه را کنار او بگذاریم؛ فرماندار خودش است اما یک معینی را کنارش بگذاریم.

عرف در خصوص شمارش آرا تاکید کرد: در این دوره نتوانسته توافق کنیم با شورای نگهبان و تمام مراحل به غیر از اخذ رأی الکترونیک است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شمارش آرا آیا الکترونیکی است؟، گفت: بله؛ تلاش خواهیم کرد که با دستگاه شمارش آرا و تجمیع که طبیعتاً به شکل الکترونیک صورت می‌گیرد کار انجام شود. فرد معمولاً تا ساعت ۱۲ سر پا ایستاده و بعد ساعت ۲ یا ۳ باید بگوید بزن اسم فلان، خوب اشتباه می‌کند؛ برای اینکه این اتفاقات نیفتد توافق کرده ایم تا جایی که می‌شود به شکل الکترونیک صورت بگیرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در خصوص اعلام نتایج، گفت: به تدریج اعلام خواهد شد تا کسی معطل نشود. ۱۷۴ حوزه تک نماینده داریم ما نباید آن را هم با حوزه‌ای که ۳۰ نفر را باید انتخاب کنند، اعلام بکنیم؛ که زمان بیشتری می‌برد.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند