هدفگذاری ایجاد ۲۳ هزار شغل در حوزه آب و فاضلاب

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در مراسم امضای قرارداد عاملیت بند الف تبصره ۱۸ بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور که با حضور اردکانیان وزیر نیرو در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: امیدوارم از ظرفیت بخش‌های خصوصی و تعاونی بهره برداری لازم صورت گیرد و از این طریق لایه‌هایی از اشتغالزایی فتح شود.

وی ادامه داد: یکی از آثار حضور خدمتگزارانه دولت در جامعه استفاده از ظرفیت دولت برای هم افزایی و همکاری مشترک بین دولتمردان است که یکی از نمونه‌های قابل بیان آن در این جلسه اتفاق می‌افتد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: وزارتخانه‌های نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی متناسب با مسوولیت‌هایشان در کنار هم می‌توانند اقدام موثری را در جهت جلوگیری از هدررفت منبع حیاتی و ارزشمند کشور و عرصه ایجاد اشتغال ایفا کنند که این خود اقدامی‌ارزشمند است.

شریعتمداری افزود: همواره حرکت پول و سرمایه به سمت فعالیت‌های زیربنایی به کندی صورت می‌گیرد ولی با استفاده از بسترهای آماده سازی دولت و به کارگیری برخی ساز وکارها در این عرصه می‌توان در جهت فعالیت‌های مربوط به کاهش مصرف آب بدون درآمد و هدر رفت منابع آبی، استفاده از کاهنده‌های مصرف آب و استقرار تانکرهای آب رسانی در روستاها حرکت کرد.

وی ادامه داد: اشتغالزایی در بخش تجارت بسیار مهم است، بنابراین باید سرمایه و اشتغال را به این سمت سوق دهیم تا هم اشتغال گسترده تر و هم از منابع متنوع سرمایه انسانی بهره برداری شود.

وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی تصریح کرد: به منظور توسعه اشتغال از ظرفیت صندوق توسعه ملی برای اعطای وامها و تسهیلات ارزان استفاده کردیم که موجب شد سهم اشتغال روستایی و بخش‌های زیر ۱۰ هزار نفردر سبد اشتغال از ۳ درصد به ۲۳ درصد افزایش یابد.

شریعتمداری استفاده از تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸را یکی دیگر از روشهای کمک به ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: ما با پرداخت وام و تسهیلات، کمک هزینه دستمزد، کمک هزینه بیمه فعالیتهای اشتغالزا در سطوح مختلف و کمک هزینه تخصیص یارانه و تسهیلات بانکی در بخشهای مختلف می‌توان بر این مشکل غلبه و در توسعه اشتغال و کارآفرینی موثر عمل کرد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند