هدفگذاری ایجاد ۲۳ هزار شغل در حوزه آب و فاضلاب

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در مراسم امضای قرارداد عاملیت بند الف تبصره ۱۸ بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور که با حضور اردکانیان وزیر نیرو در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: امیدوارم از ظرفیت بخش‌های خصوصی و تعاونی بهره برداری لازم صورت گیرد و از این طریق لایه‌هایی از اشتغالزایی فتح شود.

وی ادامه داد: یکی از آثار حضور خدمتگزارانه دولت در جامعه استفاده از ظرفیت دولت برای هم افزایی و همکاری مشترک بین دولتمردان است که یکی از نمونه‌های قابل بیان آن در این جلسه اتفاق می‌افتد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: وزارتخانه‌های نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی متناسب با مسوولیت‌هایشان در کنار هم می‌توانند اقدام موثری را در جهت جلوگیری از هدررفت منبع حیاتی و ارزشمند کشور و عرصه ایجاد اشتغال ایفا کنند که این خود اقدامی‌ارزشمند است.

شریعتمداری افزود: همواره حرکت پول و سرمایه به سمت فعالیت‌های زیربنایی به کندی صورت می‌گیرد ولی با استفاده از بسترهای آماده سازی دولت و به کارگیری برخی ساز وکارها در این عرصه می‌توان در جهت فعالیت‌های مربوط به کاهش مصرف آب بدون درآمد و هدر رفت منابع آبی، استفاده از کاهنده‌های مصرف آب و استقرار تانکرهای آب رسانی در روستاها حرکت کرد.

وی ادامه داد: اشتغالزایی در بخش تجارت بسیار مهم است، بنابراین باید سرمایه و اشتغال را به این سمت سوق دهیم تا هم اشتغال گسترده تر و هم از منابع متنوع سرمایه انسانی بهره برداری شود.

وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی تصریح کرد: به منظور توسعه اشتغال از ظرفیت صندوق توسعه ملی برای اعطای وامها و تسهیلات ارزان استفاده کردیم که موجب شد سهم اشتغال روستایی و بخش‌های زیر ۱۰ هزار نفردر سبد اشتغال از ۳ درصد به ۲۳ درصد افزایش یابد.

شریعتمداری استفاده از تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸را یکی دیگر از روشهای کمک به ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: ما با پرداخت وام و تسهیلات، کمک هزینه دستمزد، کمک هزینه بیمه فعالیتهای اشتغالزا در سطوح مختلف و کمک هزینه تخصیص یارانه و تسهیلات بانکی در بخشهای مختلف می‌توان بر این مشکل غلبه و در توسعه اشتغال و کارآفرینی موثر عمل کرد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند