هدفگذاری اعزام ۵ هزار نیروی کار به خارج از کشور تا پایان سال

ژانویه 2, 2020اخبار روز بیمه

محمد اکبرنیا در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به هدفگذاری اعزام نیروی کار به خارج از کشور، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های بازار کار کشور و افراد جویای کار به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی، در سال آینده اعزام ۵ هزار نفر نیروی کار ایرانی جهت اشتغال به خارج از کشور، هدفگذاری شده است و در دستور کار قرار داد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۳۰ دفتر کاریابی خارجی، در کشور فعالیت دارند و سیاست وزارت کار این است که اعزام نیروی کار از طریق دفاتر کاریابی که مجوزهای لازم را دارند، انجام شود.

این مقام مسئول در وزارت کار افزود: کاریابی‌های خارجی در کشورهایی که پذیرش نیروی کار دارند، فعالیت و با کشورهایی که متقاضی نیروی کار هستند، ارتباط برقرار می‌کنند.

مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تأسیس دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار در کشورهای هدف، یکی از برنامه‌های وزارت کار در حوزه اعزام نیروی کار به خارج از کشور و حمایت از نیروی کار در کشورهای هدف است و در حال حاضر ۷ دفتر از طریق کاریابی‌های مجاز، تشکیل شده است.

اکبرنیا همچنین با اشاره به صدور گواهینامه شغلی برای ایرانیان شاغل در خارج از کشور، گفت: در سال ۹۴ سامانه بانک اطلاعات ایرانیان شاغل در خارج از کشور، راه اندازی شده که مشکل ایرانیان شاغل در خارج جهت تمدید و یا صدور گواهینامه شغلی برطرف می‌شود.

وی اضافه کرد: شرکت‌های صادرکننده خدمات فنی – مهندسی و نیروهای کار ایرانی شاغل در خارج، با ثبت نام در این سامانه می‌توانند پس از صدور گواهینامه شغلی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حمایت‌ها و موارد تشویقی از جمله معافیت از عوارض خروج از کشور، برخی از معافیت‌های گمرکی و مالیاتی بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند