نگهداری ۴۷ هزار نفر از معلولان و سالمندان در مراکز شبانه‌روزی

دسامبر 2, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید قبادی دانا در نشست با معلولان نخبه با ابراز امیدواری از اینکه در روز جهانی معلولان حقوق افراد دارای معلولیت پیگیری شود، گفت: خوشبختانه تصویب آیین نامه‌های مربوط به قانون حمایت از افراد دارای معلولیت نیازمند پیگیری بود  که وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تلاشهای ارزشمندی را به منظور تصویب آیین نامه‌های مذکور داشتند. همچنین برای اولین بار در بحث تخصیص اعتبار قانون حمایت از افراد دارای معلولیت هم  دچار مشکل بودیم که خوشبختانه با پیگیریهای ایشان تخصیص اعتبار مربوط به مهر و آبان انجام شد.

وی افزود: همچنین در اجرای ماده ۲۷ نیز با توجه به اعتبار تخصیص یافته برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که در دهک صفر، یک و دو سه درآمدی بودند  ۱۹۱ هزار و ۵۰۰ خانوار را شامل میشوند مبلغ ۳۶۰ هزار تومان تا ۴۸۰ هزار تومان هر سه ماه یکبار علاوه بر مستمری به آنان پرداخت خواهد شد  که در مهر، آبان و آذر ماه این مبلغ به آنان پرداخت شده است.

قبادی دانا تصریح کرد: در ارتباط با یارانه مراکز شبانه روزی که نزدیک به ۴۷ هزار نفر از قبیل سالمندان، معلولان ذهنی، معلولان دارای ضایعه نخاعی و جسمی‌و حرکتی را شامل می‌شود و حدود  ۸ هزار پشت نوبتی این  مراکز را داشتیم، خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده از طریق سازمان برنامه و بودجه و تامین اعتبار لازم، آنان نیز می‌توانند یارانه خود را دریافت کنند. یارانه ای که این مراکز در سال ۹۷ دریافت می‌کردند بالغ بر ۶۴۰ هزار تومان بود که در پایان سال ۹۷ به ۷۷۰ هزار تومان رسید و  در آبان ماه امسال این رقم به ۹۲۰ هزار تومان رسیده که البته برای افراد دارای هویت و یا مجهول الهویه این رقم به ۱ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی افزود: با توجه به اینکه پرداختها در سازمان بهزیستی متمرکز شده، همچنین دولت الکترونیک پیاده سازی شده این مبالغ بر اساس کد ملی به حساب کارت افراد یاد شده واریز می‌شود. همچنین همه مطالباتی که از جنس یارانه‌ای ، مستمری و امدادی است تا پایان آبان ماه تسویه شده است.

قبادی دانا افزود: در خصوص بررسی وضعیت ژنتیکی افراد دارای  معلولیت که مورد تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود نیز این موضوع در دستور کار قرار گرفت و اجرای این طرح در استانهای کشور از مهرماه آغاز شده است و همه معلولان تحت پوشش این سازمان و خانواده‌هایشان در طی چهار سال  بطور رایگان مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی افزود: همچنین اجرای برنامه غربالگری بینایی و شنوایی نیز با قوت در سازمان بهزیستی کشور ادامه خواهد داشت.

قبادی دانا افزود: در ارتباط با توانمند سازی و موضوع اشتغال نیز، آیین نامه ای که برای ماده ۱۲ و ۱۳ مصوب شد فرصت خوبی را برای کارفرمایان ایجاد می‌کند.

رییس سازمان بهزیستی کشور در خصوص اقدامات این سازمان در حوزه مسکن معلولان نیز یادآور شد: در حوزه مسکن معلولان قرار بود که در سال ۹۸ هفت هزار و ۵۰۰ واحد تسهیل شود که تا امروز ۹ هزار واحد مسکونی واگذار شد که از تعهدات خود جلوتر هستیم و امیدواریم این رقم تا  پایان سال به ۱۸ هزار واحد مسکونی برسد.

 وی افزود: در خصوص فراهم کردن تسهیلات برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید هم در حال مذاکره با بنیاد مستضعفان و .. هستیم.

وی حمایت از تشکل‌های مردم نهاد و استفاده از نظرات و دیدگاه‌های آنان را یکی از محوری ترین برنامه‌های سازمان بهزیستی عنوان کرد و گفت: جامعه معلولان جسمی‌و حرکتی ۳۹ درصد از جامعه معلولان را به خود اختصاص داده، همچنین جامعه معلولانی که دچار کم بینایی و نابینایی هستند نیز ۱۱ درصد از جامعه معلولان را شامل می‌شود. ناشنوایان و کم شنوایان نیز ۱۳ درصد از جامع معلولان کشور را به خود اختصاص داده است.  جامعه معلولان ذهنی حدود ۲۴ درصد و جامعه معلولانی که مشکل صوت و گفتاری دارند نیز حدود ۵ درصد جامعه معلولان کشور  را تشکیل می‌دهند، بنابراین تلاش می‌کنیم مطالبات همه این عزیزان را در محورهای پیشگیری، توانمند سازی و جنبههای حمایتی به موازات هم پیش ببریم.

قبادی دانا با اشاره به  کل اعتباری که در سال ۹۷ به افراد دارای معلولیت پرداخت شده بود، گفت: کل مبلغی که در سال ۹۷ برای مددجویان در کل کشور  برروی کارت آنان شارژ شد ۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود که این مبلغ در سال ۹۸ و با توجه به شرایط اقتصادی کشور به ۲ هزار و ۷۶ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که سر جمع هزار و ۶۰ میلیارد تومان به این مبالغ اضافه شد. همچنین سهم سازمان بهزیستی و کمیته امداد از محل مبلغ پرداختی برای هدفمندی یارانه‌ها در گذشته یک به سه بود که این سهم به یک به دو ارتقا پیدا کرد.

گفتنی است در ابتدای این نشست سه ساعت و نیم نمایندگان نخبه جامعه معلولان کشور به بیان مسایل و چالشهای این بخش پرداختند. موضوع بازنشستگی پیش از موعد جامعه معلولان، بحث پیگیری ساخت مسکن معلولان، موضوعات بیمه‌ای و درمانی معلولان، هزینه‌های توانبخشی، بخشودگی مالیات معلولان، مهارت‌آموزی، فروش محصولات تولید معلولان از جمله محورهایی بود که به بحث گذاشته شد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند