نگرانی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از خدمات‌دهی اورژانس بیمارستان شهدای گمنام

نوامبر 29, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۹۷ هزار بیمه‌شده اصلی و ۳۲۰ هزار بیمه‌شده تبعی و با بیمه‌شدگان در استان‌های دیگر تا ۳۵۰ هزار نفر خدمات درمانی ارائه می‌کند.

صدرالله فرخیانی از ساکنان یاسوج به خبرنگار تسنیم گفت: اورژانس بیمارستان شهدای گمنام تأمین اجتماعی در یک فضای بسیار کوچک خدمات ارائه می‌دهد به‌گونه‌ای که اتاق پزشک ۱٫۵ در ۲٫۵ متر است.

وی با اشاره به اینکه تخت‌ها به هم چسبیده و در راهروی حدوداً ۴٫۵ در ۷ متر، هشت تخت مستقر شده است، افزود: در بیشتر اوقات اورژانس این بیمارستان مملو از بیمار بوده به‌گونه‌ای که برخی مجبور هستند در بیرون از ساختمان منتظر بمانند.

یکی دیگر از مراجعه‌کنندگان به اورژانس بیمارستان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از ارائه خدمات گلایه کرد و گفت: شب گذشته بچه‌ام را به این مرکز برای درمان آوردم ولی دارو را به‌دلیل عدم خدمات‌دهی داروخانه بیمارستان از داروخانه‌های دیگر تهیه کردم که از این کار خود پشیمان شدم زیرا نزدیک به ۲۰ هزار تومان کرایه تاکسی پرداخت کردم در حالی ویزیت پزشک مستقر در اورژانس سرپایی شهید بهشتی ۳۸۰۰ تومان بود.

مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اعلام اینکه “۹۷ هزار بیمه‌شده اصلی و ۳۲۰ هزار نفر بیمه‌شده تبعی داریم” گفت: بیمارستان شهدای گمنام یاسوج به‌عنوان تنها بیمارستان تأمین اجتماعی در استان به تمامی‌بیمه‌شدگان اعم از اصلی و تبعی و حتی مراجعه‌کنندگان از دیگر استان‌ها خدمات ارائه می‌کند.

عباس نورمحمدی با تأکید بر اینکه “موظف به ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان هستیم”، بیان کرد: بیمارستان شهدای گمنام در روز اول درمانگاه بوده که با پیگیری مسئولان و متولیان امر به بیمارستان ۳۲تخت‌خوابی و بعد به ۶۴تخت‌خوابی ارتقا یافت.

وی با ابراز اینکه “پیگیر ارتقای بیمارستان شهدای گمنام به ۹۵تخت‌خوابی هستیم”، اضافه کرد: هیچ بیمارستانی در استان به‌اندازه بیمارستان تأمین اجتماعی خدمت نمی‌دهد به‌گونه‌ای که عمل پروتز زانو به‌صورت مجانی انجام می‌شود در حالی تا ۳۰ میلیون تومان در دیگر مراکز هزینه دارد.

نورمحمدی تصریح کرد: بهترین تجهیزات روز دنیا اعم از سی‌تی‌اسکن، اندوسکوپی و کلونوسکوپی در بیمارستان تأمین اجتماعی یاسوج مستقر است به‌گونه‌ای که برخی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی از مسئولان استانی خواستار انتقال این تجهیزات به مراکز خود بوده‌اند.

مدیر روابط عمومی‌مدیریت درمان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه گفت: طبق قانون ۱۰ درصد تخت‌های مصوب هر بیمارستان باید اورژانس باشد که با این شرایط باید اورژانس بیمارستان ۶۴تختخوابی شهدای گمنام یاسوج دارای ۶ تخت باشد ولی هم‌اکنون ۱۴ تخت مستقر است.

گوهری با اظهار اینکه اورژانس بیمارستان شهدای گمنام یاسوج در فضایی به‌مساحت ۱۳۳ مترمربع دایر است، ادامه داد: داشتن اتاق پزشک در اورژانس درست نیست زیرا باید بر بالین تخت بیمار را معاینه کند.

وی با یادآوری اینکه “جامعه هدف تأمین اجتماعی در درمان قشر ضعیفی بوده که باید خدمات لازم را به آنان ارائه کنیم”، تصریح کرد: بیمار را نمی‌توانیم برگشت دهیم و مجبور هستیم از فضا بیشتر استفاده کنیم.

انتهای پیام/۵۴۱/ح+

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند