نسخه‌نویسی الکترونیک برای شهرهای گرمسار و دامغان در حال اجرا است

نوامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

رضا ممتحن در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که چه میزان دولت الکترونیک در اداره کل بیمه سلامت استان سمنان محقق شده است، ابراز داشت: بدون سیستم مکانیزه کار کردن امکان‌پذیر نیست و از سویی نتیجه مطلوب نیز عاید نخواهد شد لذا از شهریور سال گذشته برای رسیدگی به درخواست‌ها در قسمت بستری به‌صورت الکترونیک صورت گرفت که نزدیک ۳۰ هزار نفر هم‌پوشانی بیمه‌ای در استان سمنان از بین رفت به این معنا که با دادن کد ملی افراد می‌تواند پذیرش شوند نیاز به دفترچه نیست.

وی افزود: نسخه‌پیچی الکترونیک سرپایی در گرمسار شروع‌شده و هم‌اکنون شش پزشک در گرمسار ۱۰۰ درصد نسخه را الکترونیک می‌نویسند و از اواخر مرداد نیز در دامغان آغاز به کارکرد که این دو شهر به‌عنوان پایلوت معرفی و تا پایان سال ۹۹ کل کشور تحت پوشش خواهند رفت.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان بابیان اینکه طبق تفاهم‌نامه فی‌مابین بیمه سلامت و وزارت بهداشت می‌بایست تا پایان سال جاری در تمام بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی کشور پرونده سلامت بیماران الکترونیکی ایجاد شود، ابراز داشت: استان سمنان ازاین‌رو پیش رو بوده است به‌نحوی‌که این طرح تا پایان آذرماه سال جاری تا ۱۰۰ درصد انجام خواهد شد.

ممتحن ضمن بیان اینکه حذف دفترچه‌های کاغذی علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف کاغذ مانع از اشتباهات دارویی در نسخه‌پیچی نیز می‌شود، تصریح کرد: در این طرح در نظر داریم تا تعداد بیشتری از پزشکان نسخه‌های خود را الکترونیکی کنند که این گام تا پایان امسال طبق برنامه چشم‌انداز هدف‌گذاری شده است.

وی بابیان اینکه ۳۰ درصد جمعیت استان سمنان معادل ۲۰۵ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: سال گذشته ۱۲۷ هزار و ۹۰۲ نفر با هزینه ۶۷۵ میلیارد و ۳۲۲ میلیون ریال به‌صورت رایگان زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند