نسخه‌نویسی الکترونیک برای شهرهای گرمسار و دامغان در حال اجرا است

نوامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

رضا ممتحن در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که چه میزان دولت الکترونیک در اداره کل بیمه سلامت استان سمنان محقق شده است، ابراز داشت: بدون سیستم مکانیزه کار کردن امکان‌پذیر نیست و از سویی نتیجه مطلوب نیز عاید نخواهد شد لذا از شهریور سال گذشته برای رسیدگی به درخواست‌ها در قسمت بستری به‌صورت الکترونیک صورت گرفت که نزدیک ۳۰ هزار نفر هم‌پوشانی بیمه‌ای در استان سمنان از بین رفت به این معنا که با دادن کد ملی افراد می‌تواند پذیرش شوند نیاز به دفترچه نیست.

وی افزود: نسخه‌پیچی الکترونیک سرپایی در گرمسار شروع‌شده و هم‌اکنون شش پزشک در گرمسار ۱۰۰ درصد نسخه را الکترونیک می‌نویسند و از اواخر مرداد نیز در دامغان آغاز به کارکرد که این دو شهر به‌عنوان پایلوت معرفی و تا پایان سال ۹۹ کل کشور تحت پوشش خواهند رفت.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان بابیان اینکه طبق تفاهم‌نامه فی‌مابین بیمه سلامت و وزارت بهداشت می‌بایست تا پایان سال جاری در تمام بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی کشور پرونده سلامت بیماران الکترونیکی ایجاد شود، ابراز داشت: استان سمنان ازاین‌رو پیش رو بوده است به‌نحوی‌که این طرح تا پایان آذرماه سال جاری تا ۱۰۰ درصد انجام خواهد شد.

ممتحن ضمن بیان اینکه حذف دفترچه‌های کاغذی علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف کاغذ مانع از اشتباهات دارویی در نسخه‌پیچی نیز می‌شود، تصریح کرد: در این طرح در نظر داریم تا تعداد بیشتری از پزشکان نسخه‌های خود را الکترونیکی کنند که این گام تا پایان امسال طبق برنامه چشم‌انداز هدف‌گذاری شده است.

وی بابیان اینکه ۳۰ درصد جمعیت استان سمنان معادل ۲۰۵ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: سال گذشته ۱۲۷ هزار و ۹۰۲ نفر با هزینه ۶۷۵ میلیارد و ۳۲۲ میلیون ریال به‌صورت رایگان زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند