نرخ بیکاری در ایلام به ۸.۷ درصد رسیده است

نوامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

الهه عبدالهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دولت مشوق‌های ویژه ای برای اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی ایلام ایجاد کرده است

وی تصریح کرد: طرح کارورزی، مشوق‌های بیمه کارفرمایی و یارانه دستمزد از جمله سیاست‌های بازار کار است و این طرح‌ها با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقاء سطح سرمایه کارگاه‌های فعال بخش خصوصی اجرا می‌شوند.

طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در ایلام

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: از زمان اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی تاکنون، یک‌هزار و ۹۳۱ قرارداد بین واحدهای پذیرنده و کارورزان منعقد شده است.

وی با بیان اینکه جذب کارورز توسط کارفرما پس از ۶ ماه مشمول طرح بخشودگی ۲۳ درصد می‌شود، گفت: در صورت جذب کارورز در این مدت، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا ۲ سال ۲۳ درصد سهم کارفرما را به تامین اجتماعی پرداخت می‌کند.

عبداللهی تصریح کرد: اکنون که این دوره به سه ماه کاهش یافته است، ۲۰ درصد سهم کارفرما توسط تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می‌شود کارفرما نیز از پرداخت سه درصد بیمه بیکاری معاف است.

وی ادامه داد: مقطع کاردانی قبلا جزء طیف کارورزی بود اما اکنون با اصلاحیه جدید این طرح از لیسانس با پرداختی پنج میلیون ریال، فوق لیسانس ۶ میلیون ریال و دکتری هفت میلیون ریال آغاز می‌شود.

کاهش نرخ بیکاری در استان

عبداللهی پور گفت: نرخ بیکاری استان تا پایان شهریور امسال به ۸.۷ درصد رسیده که این میزان در سال گذشته ۱۱.۹ درصد بوده است و کاهش ۳.۲ درصدی را در تابستان تجربه کرده است.

وی گفت: میانگین نرخ بیکاری کشور در تابستان امسال به ۱۰.۵ درصد رسیده است، اما نرخ آمار بیکاری استان با ۱.۸ درصد کاهش نسبت به میانگین کشوری به ۸.۷ درصد رسیده است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند