نایب رییس مجلس: بلاتکلیفی یارانه ۱۵گروه شغلی/ بانک اطلاعات نداریم

نوامبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، عبدالرضا مصری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی‌در ارتباط تصویری از استان کرمانشاه با استودیوی گفتگوی ویژه خبری دیشب گفت : گروه‌هایی بسیاری هستند که در بانک اطلاعاتی یارانه بگیران جایی ندارند مانند اصناف جزء که کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد دارند و متاسفانه از آنها اطلاعاتی در سامانه ثبت نیست.

او ادامه داد: تکلیف دستفروشان سطح شهر یا جستجوگران زباله‌های شهری دراین سامانه مشخص نیست. رانندگان و کارگران روزمزدی که بیمه نیستند .کارگاه‌های غیر بیمه ، کارمندان شرکت‌هایی که ماهانه ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار تومان دریافتی دارند و بیمه نیستند و جرأت شکایت هم ندارند هم در این طرح دیده نشده اند .

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی‌بااشاره به کارمندان حق الزحمه صدا و سیما که کمتر از یک میلیون تومان در آمد ماهانه دارند افزود: هیچکدام این کارمندان در هیچ سامانه ای ثبت اطلاعات نشده اند پس متغیرهایی که آقای میرزایی سخنگوی ستاد مشمولان حمایت معیشتی می‌گوید درست نیست . ضمناً ما بانک اطلاعاتی درستی در کشور نداریم و فقط شعار می‌دهیم، بانک اطلاعاتی هزینه ای که اصلا نداریم.

مصری گفت: شخصی را سراغ دارم که کارمند بازنشسته است و ماهانه ۵ میلیون تومان از محل بازنشستگی دریافت می‌کند و نمایشگاه خودرویی هم دارد که حدودا ماهانه ۱۵ میلیون تومان درآمد دارد و یارانه هم می‌گیرد از سوی دیگر برادر همین فرد بازنشسته نیست و ماهانه ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در آمد دارد ۲ بچه دانشگاه آزادی دارد اما یارانه نمی‌گیرد.

حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی در استودیو نسبت به گفته‌های نایب رئیس مجلس شورای اسلامی‌گفت: اجرای طرح ثبت اطلاعات یارانه بگیران تصمیمی‌است که گرفته شده و ما فقط وظیفه شناسایی افراد مشمول طرح را بعهده داریم، در این طرح کسانی که ساکن خارج کشور هستند و یا از سطح در آمدی بالاتری برخوردارند از لیست یارانه بگیران حذف شده اند.

عبدالرضا مصری در ادامه ارتباط تصویری با این برنامه گفت:اگر بانک اطلاعاتی درستی داریم پس چرا ۳ سال متوالی است درخواست حذف ۳ دهک پر در آمد را داریم اما این اتفاق نمی‌افتد، زیرا بانک اطلاعات در آمدی جامعی نداریم.

او ادامه داد: اگر خانه ای به لطف گرانی‌های متوالی از ۳۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد رسیده تکلیف چیست؟ آیا باید صاحب این خانه به قصد یارانه گیر شدن خانه اش را بفروشد؟

مصری ادامه داد: نباید جملات متناقض در دولت گفته شود. ما بدون حکم قضایی حق کنکاش دارایی‌ها و حساب‌های بانکی مردم را نداریم حالاچطور آقای میرزایی می‌گویند که اطلاعات آماری دقیقی از دارایی و در آمدهای مردم داریم.

نایب رییس مجلس تصریح کرد: درحال حاضر طبق اطلاعات به روز ۱۵ گروه شغلی در کشور هیچ گونه اطلاعاتی در بانک اطلاعات ایرانیان ندارند . دارایی نباید ملاک باشد زیرا ممکن است شخصی ۳ میلیون یا کمتر حقوق و در آمد داشته باشد اما به یمن گرانی‌ها خانه ۳۰۰ میلیونی اش به یک میلیارد ارتقاء یافته باشد. نباید این فرد را از لیست یارانه بگیری حذف کرد.

اخرین وضع طرح کمک معیشتی دولت

در ابتدای این برنامه تلویزیونی هم، حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: تا اولین شنبه آذرماه برای ۱۷ میلیون و هفتصد و بیست هزار خانوار حدود ۵۹ میلیون نفر مبلغ حمایت معیشتی واریز گردیده است.

او ادامه داد: مکانیزم USSD و وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار از طریق کد دستوری #۶۳۶۹* آن هم با شماره گیری از تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار باشد یکی از راه‌های ثبت درخواست رسیدگی به شرایط آن دسته از کسانی است که از حمایت معیشتی بی بهره مانده اند.

میرزایی تصریح کرد: تا این لحظه از تعداد کل ۷ میلیون نفر بی بهره از طرح حمایت معیشتی حدود ۴ میلیون نفر ثبت درخواست نموده اند.

او ادامه داد: افراد پس از ثبت درخواست باید منتظر دریافت پیامکی باشد که طی آن چند دسته پیامک برای افراد ارسال خواهد شد فقط یک بار سرپرستان خانوار مجاز به ثبت نام می‌باشند دسته بندی کسانی هستند که مشمول دریافت کد رهگیری می‌شوند و باید کد ملی کد رهگیری و کد امنیتی خود را در سامانه اینترنتی www.hemayat.mcls.gov.ir وارد نمایند سپس درخواستشان را در قالب ۲۰۰ کلمه ثبت می‌نمایند و درخواست آنها وارد سیکل رسیدگی خواهد شد.
میرزایی از ثبت ۶۰ هزار درخواست در سامانه فوق الذکر خبر داد.

زهرا کاویانی کارشناس مسائل اقتصادی در سوی دیگر گفتگو نسبت به سیاست‌های مطرح شده از سوی دولت برای ارزیابی و گزینشی یارانه بگیران گفت : در این گونه گزینش‌ها مهم این است که خط کشی‌ها بر اساس ویژگی‌های فردی خانوار باشد نه دارایی‌ها و درآمدهای افراد. زیرا وضعیت در آمدی دهک‌های ۶ – ۷ و ۸ چندان تفاوتی ندارد و فاصله‌ها بسیار نزدیک است و این وضعیت دهک ۶ که قرار است یارانه نگیرد با وضعیت دهک ۷ که قرار است یارانه بگیرد چندان تفاوت ندارد.

او ادامه داد: آنچه در کشور ما بعنوان تفاوت در آمدی مطرح می‌شود میان ۲ صدک بالا و ۲ صدک پایین جامعه قابل رویت است.
 

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند