موافق معافیت مالیاتی بیمه های عمر نیستیم

نوامبر 29, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، امیدعلی پارسا امروز یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸ در حاشیه دیدار با شرکت‌های بیمه در پاسخ به سوالی مبنی بر اخذ مالیات از بیمه‌های عمر و زندگی و احتمال کاهش ضریب نفوذ بیمه در کشور گفت: همه به دنبال معافیت‌های مالیاتی هستند و این طور نمی‌توان کشور را اداره کرد. رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: موضوع مالیات و بیمه مسائلی در هم تنیده هستند و همانطور که صنعت بیمه ما مشکلات خاص خود را دارد نظام مالیاتی کشور نیز مسائل خاص خود را پیش رو دارد.

این در شرایطی است که کل مالیات اخذ شده کشور ۸ درصد کل درآمدهای مردم است که با این میزان از مالیات اداره کشور ممکن نیست.

وی تصریح کرد: در کل، مالیات اخذ شده در تمامی‌رشته‌ها رقم مناسبی برای اداره کشور نیست و تمام واحدهای اقتصادی به دنبال معافیت از پرداخت مالیات هستند.

به گفته پارسا قانون گذار در صنعت بیمه حمایت‌های لازم را به عمل آورده اما هم اکنون در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم که در مجلس در حال بررسی است، پیشنهاد شده تا بیمه‌های عمر و زندگی مشمول پرداخت مالیات شوند.

وی ادامه داد: ما موافق معافیت مالیاتی بیمه‌های عمر و زندگی نیستیم.

پزشکان نمی‌توانند از پرداخت مالیات فرار کنند

پارسا در خصوص اخذ مالیات از پزشکان خاطرنشان کرد: تمامی‌پزشکان مکلف به نصب دستگاه کارتخوان در مطب‌های خود هستند و کسانی که آن دستگاه‌ها را نصب نکرده باشند به طور قطع مشمول جرایمی‌خواهند شد.

پارسا با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی از منابع اطلاعاتی خود دسترسی به میزان درآمدهای پزشکان خواهد داشت، گفت: در خرداد ماه سال آینده که اظهارنامه‌های مالیاتی پزشکان به سازمان امور مالیاتی ارائه شود ما آن را با منابع اطلاعاتی خود تطبیق داده و در صورت تناقض جرایم سنگینی بر آنها اعمال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه ای تغییراتی که به طور نسبی در بیمه‌های عمر و زندگی در نظر گرفته شده در قالب یک پکیج کامل از اصلاح معافیت‌های مالیاتی است چرا که دولت قصد دارد مسائل بودجه ای کشور را حل کند.

درآمد مالیاتی کشور در هشت ماهه، ۸۹ هزار میلیارد تومان

پارسا مجموع درآمد هشت ماهه کشور را از قبل دریافت مالیات ۸۹ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ۹۴ درصد از برنامه مالیاتی محقق شده است.

وی ادامه داد: برنامه ای برای اعمال معافیت مالیاتی سیگار نداریم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند