مقایسه شرایط بیمه عمر ایران و بیمه عمر کارآفرین

مقایسه شرایط بیمه عمر ایران و بیمه عمر کارآفرین

آگوست 14, 2020بیمه عمر

یکی از پرسش­های متداول متقاضیان بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ به جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر ایران را با شرایط بیمه عمر کارآفرین مقایسه نماییم.

در سال‌ها و به ویژه ماه‌های اخیر، اقبال متقاضیان بیمه، به بیمه آنلاین بیشتر شده است. لذا پاسخ به پرسش‌های متداول در زمینه بیمه عمر، به یکی از خدمات بیمه آنلاین تبدیل شده است. بنابراین متقاضیان خدمات بیمه آنلاین می‌توانند با مشاوره‌های آنلاین سایت بیمدان،پاسخ کلیه پرسش‌های خود را بیابند.

پیشتر در مطلبی به مقایسه بیمه عمر ایران و بیمه عمرر نوین پرداخته بودیم.

محدوده­ سنی بیمه شده

در بیمه عمر ایران، بیمه شده میتواند از بدو تولد تا پایان سن ۱۰۶ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که پس از پایان دوره، بیمه شده میتواند تا ۱۰۶ سالگی مستمری دریافت کند و تحت پوشش قرار گیرد. در بیمه عمر کارآفرین، بیمه شده می­تواند از بدو تولد تا پایان سن ۸۰ سالگی تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه­ نامه

در بیمه عمر ایران، مدت بیمه­ نامه می­تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۱۰۶ سالگی بیمه شده ادامه یابد. در بیمه عمر کارآفرین نیز مدت بیمه نامه میتواند از ۵ سال تا ۳۰ انتخاب شود.

روش پرداخت حق بیمه

در هر دو بیمه عمر مورد بحث، بیمه­ گذار می­تواند حق بیمه‌های خود را به پنج روش پرداخت کند. این پنج روش عبارتند از: ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا پرداخت کند.

پوشش سرمایه فوت به هر علت

مبلغ سرمایه فوت به هر علت در بیمه ایران، میتواند بین ۵ تا ۳۵ برابر حق بیمه سال انتخاب شود. در سالهای بعد بیمه­ نامه، سرمایه فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه سرمایه­ی فوت تعیین میشود. سقف سرمایه فوت به هر علت در بیمه ایران ۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دو میلیارد و پانصد میلیون) ریال است. سقف سرمایه فوت در بیمه عمر کارآفرین، ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است.

پوشش اضافی سرمایه فوت ناشی از حادثه

در شرکت بیمه ایران، پوشش­های اضافی حادثه به طور کامل ارائه می­شود. پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه در بیمه عمر ایران تا سقف سه برابر سرمایه فوت به هر علت ارائه میشود. این ضریب در بیمه کارآفرین تا سقف چهار برابر سرمایه فوت به هر علت است. سقف سرمایه فوت حادثه در بیمه ایران، مبلغ ۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است. این پوشش در بیمه کارآفرین با شرایط مشابه عرضه میشود، اما سقف این پوشش در بیمه کارآفرین ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است.

پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه

در بیمه ایران، پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه فوت حادثه ارائه میشود. این پوشش در بیمه عمر ایران به میزان ۱۰۰ درصد سرمایه فوت و تا سقف ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ارائه میشود. در بیمه عمر کارآفرین، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه ارائه نمیشود.

پوشش اضافی هزینه پزشکی ناشی از حادثه

پوشش هزینه پزشکی بر اثر حادثه نیز در بیمه ایران، به شرط خرید پوشش سرمایه فوت حادثه ارائه میشود. این پوشش در بیمه ایران به میزان ۲۰ درصد سرمایه فوت به هر علت تا سقف ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ارائه میشود. پوشش هزینه پزشکی بر اثر حادثه در بیمه عمر کارآفرین ارائه نمیشود.

پوشش اضافی امراض خاص

پوشش امراض خاص در بیمه عمر ایران برای انواع سرطان، سکته‌ها، عمل قلب باز و پیوند اعضا ارائه میشود. میزان این پوشش، ۲۵ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است. نحوه­ ارائه­ این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه ایران به میزان هزینه­های انجام شده از سوی بیمه شده است. پوشش امراض خاص در بیمه عمر ایران از سن یک تا شصت سالگی، ارائه میشود. امراض خاص در بیمه کارآفرین، ۳۰ درصد سرمایه فوت و تا سقف ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ارائه میگردد. نحوه پرداخت امراض خاص در بیمه کارآفرین، به شکل هزینه ای و با ارائه فاکتور است. این پوشش در بیمه کارآفرین از ۲۰ تا ۶۰ سالگی ارائه میشود.

معافیت از پرداخت حق بیمه عمر

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

در بیمه ایران پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، برای شخص بیمه شده ارائه میشود. در بیمه ایران، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه معاف میشود. این پوشش در بیمه ایران از کارافتادگی دائم و کامل بر اثر حادثه را شامل میشود. همچنین معافیت از پرداخت حق بیمه تا پایان دوره بیمه نامه خواهد بود. این پوشش در بیمه ایران، تنها حق بیمه­ پوششهای اصلی را شامل میشود و حق بیمه پوششهای اضافی را دربرنمیگیرد. همچنین تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه­ ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در بیمه ایران نمیشود.

در بیمه عمر کارآفرین، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، برای شخص بیمه شده ارائه میشود. این پوشش در بیمه کارآفرین، حق بیمه پوششهای اصلی را شامل میشود و حق بیمه پوششهای اضافی را در برنمیگیرد. همچنین در بیمه کارآفرین، تعدیلات سالانه حق بیمه مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه نمیشود.

وبسایتهای تخصصی بیمه ایران و بیمه کارآفرین در این حوزه در دسترس عموم قرار دارند.


پست های مرتبط

مقایسه بیمه ایران و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر ایران و بیمه عمر نوین

جولای 5, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسش­های متداول متقاضیان بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ به جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر ایران را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم. پیش …

ادامه مطلب
بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست
ویژگی های بیمه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه کارآفرین

دسامبر 21, 20190پسندیدنبیمه عمر, ,

یکی از مهم ترین پرسش‌هایی که همواره برای بیمه گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری مطرح است و نمایندگان و فروشندگان بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری با آن مواجه می‌شوند، این است که بیمه عمر و سرمایه گذاری در شرکت‌های مختلف چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و ویژگی‌ها و شرایط بیمه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند