معاون وزیر کشور در بوشهر: ملوانان از مزایای بازنشستگی و بیمه درمانی بهره‌مند می‌شوند

ژانویه 9, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری  تسنیم از گناوه، بابک دین‌پرست بعدازظهر امروز در بررسی وضعیت بنادر شهرستان گناوه با بیان اینکه نتایج این بازدیدها برای حل مشکلات بنادر و گمرکات در راستای بهبود معیشت مرزنشینان بررسی می‌شود اظهار داشت:همه موارد عینی در بنادر استان بوشهر که بررسی‌های اولیه در تهران انجام شده و  همه مستندات آن آماده بود از نزدیک مشاهده شد و روند  اجرایی مصوبه هیت وزیران در بنادر بررسی می‌شود.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه پس از بازدیدها از دیگر بنادر کشور، روز یکشنبه هفته آینده حسب دستور وزیر کشور نشستیبرگزار خواهد شد خاطرنشان کرد: در این نشست آنچه در بازدیدها مشاهده شد و بررسی نظرات مسئولان دستگاه‌های مرتبط  تصمیمات لازم ارائه می‌شود.

وی با تاکید بر کمک معیشت و رونق کسب و کار ساحل نشینان تصریح کرد:در نشست یاد شده  اگر مصوبه هیئت دولت نیاز به اصلاح برای کمک به معیشت، رونق  کسب و کار و رفاه حال مردم استان‌های جنوبی باشد محقق می‌شود.

دین‌پرست با تاکید بر جلوگیری از قاچاق  و اقدام‌های غیرقانونی گفت: موضوع کول‌بران در استان‌های غربی و شمال غربی کشور که مورد بررسی قرار گرفته و هفته گذشته دولت و با حمایت اعضا به‌خصوص رئیس جمهور مصوبه‌های  خیلی خوب اتخاذ و بسیاری از ابهامات  موجود برای اجرایی کردن تصویب نامه قبلی برطرف شد که بخشی از آنان مشمول ملوانان در استان‌های جنوبی هم می‌شود.

معاون اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه امروز در شهرستان گناوه از ۳ پروژه اقتصاد مقاومتی شامل شهرک شیلاتی، تولید جوجه یک روزه و کشتارگاه طیور صنعتی و اسکله بندرریگ  بازدید شد افزود: هیئت دولت در ۲ سال گذشته برنامه‌های منظم و مشخصی در حمایت و حل مشکلات معیشتی مردم در استان‌های مرزی کشور داشته است.

وی با تاکید بر اجرایی شدن ضوابط و مقررات و قوانین تصریح کرد:در ارتباط با معیشت ملوانان استان‌های جنوبی مصوبه‌های خیلی خوبی در هیئت وزیران اتخاذ شده است.

دین‌پرست با اشاره به اینکه وزیر کشور به عنوان نماینده رئیس جمهور در ستاد مبارزه قاچاق کالا و ارز است خاطر نشان کرد: در ۱۳ آبان امسال  جلسه بسیار خوبی باحضور مسئولان دستگاه‌های ذیربط  تشکیل و تسهیلات و معافیت‌هایی که در مصوبه هیئت وزیران برای ملوانان اعطا شد مورد بررسی قرار گرفت.

معاون اقتصادی وزیر کشور افزود: در ۲ ماه اخیر پیگیری‌های جدی برای رفع موانع و مشکلات در مسیر اجرای مصوبات شده است .

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین بندهای مصوبه هیئت دولت، کالای همراه ملوان مربوط به موتورلنج‌ها با تناژ  زیر ۵۰۰ تن و ملوانان آنها بود که در هر سال شش  بار و در هر  سفر به مقدار ۱۵ میلیون تومان معافیت ملوانی اختصاص یابد.

وی با تاکید بر این نکته که  ملوانان باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند افزود:در مصوبه هیئت دولت تصریح شده که ملوانان از مزایای بازنشستگی، بیمه درمانی و حتی عیدی پایان سال بهره مند شوند.

معاون اقتصادی وزیر کشوربا تاکید بر توجه به معیشت مرزنشینان و ساحل نشینان گفت: یکسری الزامات مشخص  و مهمی‌برای دستگاه‌های اجرایی  تعیین شده که امکان اجرای برخی از آنان به سبب نبود زیرساخت‌ها وجود ندارد.

انتهای پیام/۱۹۰/ ع

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند