معاون سازمان تامین اجتماعی:‌ هیچ فرد جدیدی در قالب قالیبافان، رانندگان و زنبورداران بیمه نمی‌شو‌د‌

نوامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور عصر امروز در کارگروه تأمین اجتماعی نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان که در این شهر برگزار شد، اظهار داشت: توجه به ملاحضات مدیریت استان‌ها، واحدهای تولیدی و کسب و کار یک حلقه مفقوده است که باید با همکاری وزارت کار مشکلات موجود برطرف و اختیارات به استانداران سراسر کشور داده شود.

وی افزود: پیمانکار نباید به دلیل مفاصا حساب درگیر مشکلات بسیاری شود و باید این موضوع توسط سازمان برنامه و بودجه حل و فصل شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور از آغاز تخصیص منابع هدف‌مندی وزارت کار خبر داد و گفت: این طرح به‌دلیل عدم شناسایی خانوارها در وزارت کار و رفاه اجتماعی به خوبی پیش نرفته اما امیدواریم با اقدامات جدید در راستای شناسایی خانوارها، گشایشی ایجاد شود.

مهرداد قریب، معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت پیگیری مشکلات مردم اظهار کرد: خوشبختانه تعامل سازمان تامین اجتماعی با فعالان اقتصادی در استان کردستان ستودنی بود.

وی با بیان اینکه اصلاح تعداد اعضای هیئت مطالبات ماده ۴۳ در کارگروه بیمه و تامین اجتماعی سنندج یک مطالبه به‌حق است، افزود: باید مجلس اصلاح این قانون را پیگیری کند.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی به تعداد آرای اعتراضات از ناحیه کارفرمایان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته از تعداد درخواست‌های انجام شده حدود ۲۶٫۴ دهم درصد تأیید اقدامات شعب سازمان تامین اجتماعی، حدود ۵۷٫۸ دهم درصد حذف شعبه سازمان تامین اجتماعی و حدود ۱۵٫۶ دهم درصد قرار برای بررسی مجدد بوده است.

وی بیان کرد: تعداد آرای تاییده شده استان کردستان ۲۲٫۹ دهم درصد بوده که ۶۰٫۸ دهم درصد حذف و ۱۶٫۳ دهم درصد قرار برای بررسی مجدد اعتراضات انجام شده است.

قریب گفت: سازمان تامین اجتماعی به‌عنوان نماینده کارفرما و نماینده کارگر به‌عنوان یک قاضی شرکت کرده و برنامه‌های آموزشی برای همه اعضای سراسر استان‌های کشور برگزار شده است.

وی با اشاره به مشکلات پرداخت نکردن حق مطالبات پیمانکاران اظهار کرد: پیمانکاران به‌دلیل طلب از دولت حق بیمه را پرداخت نکرده و در تامین اعتبار مشکل به‌وجود می‌آید در حالی‌که حل مشکلات این افراد سبب رونق تولید و اشتغال‌زایی می‌شود.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر ضرورت استمرار یارانه‌ای برای اشتغال‌های کم‌درآمد اشاره و یادآور شد: براساس تکالیف قوانین بالادستی، افراد جدید در قالب قالیبافان، رانندگان و زنبورداران و برخی از مشاغل دیگر بیمه نمی‌شوند.

عطاالله جویا، نماینده اتاق بازرگانی سنندج نیز در این نشست از اصلاح تعداد اعضای هیئت‌های مطالبات موضوع ماده ۴۳ قانون تامین اجتماعی از زوج به فرد خبر داد و اظهار کرد: مطالبات پیمانکاران اجرایی و مشاوره‌ای از بخش‌های دولتی یکی از مشکلات حوزه تامین اجتماعی بوده چراکه حق بیمه این قراردادها پرداخت نشده و اکنون مشکلاتی همچون عدم پذیرش لیست پرسنل و اخذ مفاصا حساب بار آورده است.

وی گفت: دستگاه‌های اجرای علی‌رغم ناتوانی در پرداخت مطالبات پیمانکاران، حداقل باید حق بیمه آنها را پرداخت کند و تخصیص یارانه به اشتغال‌های یازده‌گانه کم‌درآمد تداوم داشته باشد.

انتهای پیام/۴۸۴/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند