معاون بیمه سلامت ایران: ۱۰ میلیون ایرانی هیچ‌گونه پوشش بیمه‌ درمانی ندارند

ژانویه 9, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، کورش فرزین ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: جمعیت بیمه‌شدگان بیمه سلامت در کشور حدود ۴۰ میلیون نفر است. براساس آماری که مرکز آمار ایران اعلام کرده است حدود ۱۰ درصد جمعیت همچنان فاقد پوشش بیمه‌ای هستند که به نظر می‌رسد حدود ۷ میلیون نفر در حال حاضر پوشش بیمه‌ای نداشته باشند.

وی افزود: این افراد ممکن است در مقاطعی بیمه بودند و بعد از پوشش خارج شده باشند. علاوه براین اگر مجموع جمعیت زیرپوشش سازمان‌های بیمه‌گر را محاسبه کنید شاید از جمیعت کل کشور بیشتر شود زیرا برخی افراد دارای دو یا سه بیمه هستند که همپوشانی داریم.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان سلامت ایران بیان داشت: در سازمان سلامت ۵ میلیون هم‌پوشانی با سایر بیمه‌ها داشتیم و سعی می‌کنیم این همپوشانی برطرف شود.

وی ادامه داد: از وظایف سازمان براساس قانون برنامه ششم امسال راه‌اندازی پایگاه جامع بیمه‌شدگان کشور است که باید اطلاعات همه بیمه‌شدگان در این پایگاه بارگذاری شود. امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در سازمان فراهم شده است، امیدواریم تا پایان سال همه سازمان‌های بیمه‌گر اطلاعات بیمه‌شدگان را در این پایگاه قرار دهند تا بتوانیم همپوشانی‌ها را برطرف کنیم.

فرزین درباره اجباری بودن بیمه سلامت هم گفت: در فاز نخست دولت اهرم سفت و سختی برای اجباری کردن بیمه نگذاشته و فقط ۱۰ روز دوره انتظار را جزو مکانیزم‌های این طرح پیش‌بینی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: حدود یک میلیون نفر از شروع این طرح در استان ثبت‌نام کردند که تاکنون اطلاعات مربوط به ۴۵۰ هزار نفر از سوی وزارت رفاه برای ما ارسال شده است. از این تعداد بیش از ۵۰ درصد این افراد از دهک‌های پایین جامعه هستند که از بیمه رایگان برخوردار خواهند شد.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهارداشت: در کشور ۴۰ هزار مرکز طرف قرارداد با این سازمان هستیم. همچنین براساس تخصیصی که به سازمان تعلق می‌گیرد مطالبات داروخانه‌ها تا شهریور، دانشگاه‌ها تا مرداد و پزشکان خانواده تا مهر و آبان ماه پرداخت شده است.

انتهای پیام/۵۸۲/ش

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند