معاون استاندار مازندران: بیمه کشاورزان جدی گرفته شود

دسامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، حسن خیریان‌پور صبح امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری مازندران اظهار داشت: مازندران استانی مهم در بخش کشاورزی و باغی است که در کنار تولید باید به کشاورز و باغدار در زمینه بیمه توجه شود.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه عشایر و روستایی در زمینه بیمه کارگران و کشاورزانی که نیمی‌از فصل را بیکار هستند اقدامات و تسهیلات لازم را صورت دهد.

خیریان‌پور در زمینه دریافت تسهیلات روستاییان، تصریح کرد: وقتی تسهیلات پرداخت می‌شود باید در قبال آن  تعهد اشتغال و نظارت و بازرسی از طریق بانک عامل و دستگاه مرتبط انجام شود.

تقویت کشت مجدد محصولات کشاورزی در مازندران

عزیزالله شهیدی‌فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز گفت: ضریب کشت استان ۱٫۷ است و ۷۰ درصد از اراضی زراعی استان حداقل دوبار زیرکشت مجدد می‌رود و بیشترین محصول برنج و گندم است. در بحث زراعت ۵۰ تا ۶۰ هزار هکتار سالانه گندم و ۲۲۰ هزار هکتار برنج در استان کشت می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه اراضی بدون کشت نداریم و کشاورز پس از برداشت برنج یا گندم به کشت جو، شبدر، یونجه و سبزیجات اقدام می‌کند.

شهیدی‌فر بیان کرد: مازندران ۲٫۳ دهم اراضی کشاورزی کشور را داراست و بدانیم تولید و اراضی مازندران نسبت به نقاط دیگر متفاوت است و کشاورز راضی نیست اراضی خود را بایر بگذارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: کارگران مشمول در بحث زراعت بیمه شدند  و برای ماه‌هایی که بیکار هستند نیز باید بیمه شوند و در زمینه تقویت این طرح کوشا باشیم تا تولیدکنندگان مشغول به فعالیت باشند.

طرح بیمه باغداران در مازندران تداوم دارد

علی اصغر محمودی در این جلسه اظهار داشت: طبق قانون بیمه اجباری یا اختیاری بوده و کارگاه‌ها مشمول قانون کار هستند. بیمه کارگران اجباری است و کارفرما در هر شرایطی باید کارگر را بیمه کند.

وی افزود: در صندوق عشایری و روستایی برای حمایت از اقشاری که توان پرداخت ندارند، بیمه افراد اختیاری است.

محمودی با بیان اینکه از مجموع ۵۶ هزار کارگر بیمه شده در بخش زراعت و باغ حدود ۳۴ هزار نفر در بخش زراعت مشغول به‌کار هستند تصریح کرد: در زمینه بیمه باغبانی مشکل نداریم اما آن بخش از زمین‌هایی که در شش ماه از سال کشت و کشاورزی می‌شود اما شش ماه بعد بیکار هستند برای استفاده از مزایای بیمه می‌توانند با انعقاد قرار داد اختیاری حق سهم خود را پرداخت کند.

محمودی گفت: کارگاه‌هایی که  یارانه دریافت می‌کنند ۲۰ درصد سهم کارفرما توسط دولت پرداخت می‌شود در این راستا راستی  آزمایی توسط دولت نیز صورت می‌گیرد.

مدیر بیمه روستایی و عشایری مازندران گفت: مازندران که استانی کشاورزی بوده و  نیمی‌از جمعیت استان در روستا زندگی می‌کنند باید بحث بیمه در این مناطق پررنگ‌تر شود.

محمد ابراهیمی‌افزود: امسال سهم بیمه استان، ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر بوده که به ۱۵ هزار تفر افزایش یافت و تاکنون ۱۳ هزار نفر در استان بیمه شدند تا از خدمات بهره‌مند شوند.

وی گفت: صیادان، ناجیان غریق، کشاورزان، کارگران فصلی و دیگر کارکرانی که در نیمی‌از سال تحت پوشش  بیمه نیستند می‌توانند از خدمات بیمه روستایی و عشایری استفاده کنند 

ابراهیمی‌بیان کرد: با توجه به حق بیمه‌ها، ساماندهی تسهیلات و خدمات در راستای ارائه خدمات به روستاییان و عشایر پررنگ‌تر عمل کنیم تا همه کشاورزان از خدمات بیمه استفاده کنند.

انتهای پیام/ ۶۸۲/ح

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند