مطالبات مؤسسات طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر پرداخت شد

اکتبر 19, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز رمضانی ظهر یکشنبه در نشست مسئولان بیمه سلامت با استاندار بوشهر اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد مطالبات مرداد این مؤسسات نیز به صورت علی‌الحساب پرداخت‌شده و اگر اسناد پزشکی مردادماه هم تحویل شود کامل هزینه‌ها پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر بیان کرد: مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان در سه ماه باقی‌مانده سال قبل پرداخت می‌شود.

رمضانی افزود: به‌طور میانگین ماهانه ۸۲ میلیارد ریال در درمان افراد تحت پوشش بیمه سلامت استان بوشهر هزینه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بیمه‌شدگان سلامت استان بوشهر سال گذشته دو میلیون و ۲۰۰ هزار بار به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند و ۳۲ هزار پرونده بستری تشکیل‌شده است.

 مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اجرای رفع هم‌پوشانی و اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت در استان اظهار داشت: با توجه به رشد ۱۲ درصدی تعرفه‌های درمانی ولی با اجرای این دو طرح در بیمه سلامت هزینه‌های درمانی سال قبل نسبت به سال ماقبل آن ۱۰ درصد کاهش یافت.

رمضانی بابیان اینکه با اجرایی شدن نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت ۳۰ درصد کل هزینه‌های درمانی کاهش‌یافته است گفت: مراجعات درمانی در برخی بیمارستان‌ها در اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت کاهش ۲۵ درصدی داشته است.

وی بابیان اینکه به‌طور میانگین ماهانه ۸۲ میلیارد ریال در درمان افراد تحت پوشش بیمه سلامت استان بوشهر هزینه می‌شود، اظهار داشت: اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی ضمن تسریع در ارائه خدمات درمانی مطلوب و جلوگیری از هزینه‌های اضافی از تداخل تجویز داروها و آزمایش‌های مختلف پیشگیری می‌کند.

حذف ۲۰ هزار دفترچه بیمه درمانی تکراری

رمضانی بیان کرد: در اجرای طرح رفع همپوشانی بیمه‌ها تاکنون ۲۰ هزار دفترچه بیمه درمانی تکراری حذف‌شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر خاطرنشان کرد: به مناسبت سالروز تصویب قانون بیمه سلامت همگانی و هفته بیمه سلامت در همایشی از پزشکان و مؤسسات و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد این بیمه تجلیل می‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند