مطالبات بیمه ای تیرماه بیمارستان های علوم پزشکی قزوین پرداخت شد

اکتبر 19, 2019اخبار روز بیمه

قاسم بهرامی‌به مناسبت فرا رسیدن هفته بیمه سلامت در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص گسترش پوشش بیمه سلامت گفت: اکنون با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی‌ملت سرافراز ایران می‌تواند به دستاوردهای حوزه بیمه سلامت از پوشش صد درصدی بیمه همگانی سلامت گرفته، تا افزایش سطح دسترسی به مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان، اجرای موفقیت آمیز طرح بیمه سلامت رایگان، طرح تحول نظام سلامت و طرح بیمه درمان روستایی و مددجویان کمیته امداد به طور رایگان در قالب نظام ارجاع و پزشک خانواده به خود ببالد.

وی اظهارداشت: در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده با عزمی‌که در میان مدیران بیمه سلامت وجود دارد امیدواریم بتوانیم با حذف دفترچه کاغذی و اجرای نسخه الکترونیک در کاهش هزینه‌های مردم نیز گام برداریم.

همایش بیمه سلامت ۸ آبان ماه در قزوین برگزار می‌شود

بهرامی‌در خصوص برگزاری همایش بیمه سلامت هم گفت: همایش هفته بیمه سلامت روز هشتم آبان ماه با حضور دفاتر پیشخوان دولت، مراکز درمانی طرف قرارداد و مسئولان استانی در محل دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: هفته بیمه سلامت از ۳ تا ۹ آبان ماه تعیین شده و برنامه‌های متنوعی برای این هفته پیش بینی شده و با اطلاع رسانی مناسب نسبت به آشنایی بیشتر مردم با مزایای بیمه سلامت اقدام خواهیم کرد.

بهرامی‌گفت: هفته بیمه سلامت فرصت مغتنمی‌است تا سیاست‌ها، اقدامات و فعالیتهای حوزه سلامت به ویژه سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان یکی از مهمترین ارکان وزارت بهداشت در طرح تحول نظام سلامت نزد آحاد جامعه بویژه مردم و نظام سیاست گذار و تصمیم گیر کشور اطلاع رسانی و تبیین شود.  

حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت/ اجرای نسخه الکترونیک

مدیرکل بیمه سلامت اضافه کرد: حذف دفترچه‌های کاغذی از طرح‌هایی است که زمینه کاهش هزینه‌های بیمه شدگان و تسریع در خدمت رسانی را مهیا می‌کند.

وی یادآورشد: راه اندازی پرونده سیستمی‌و رایانه ای در مطب‌ها و بیمارستانها از کارهای نوینی است که زمینه صرفه جویی در صدور دفترچه‌های کاغذی را محقق می‌کند و این طرح در برخی مطب‌ها، رادیولوژی‌ها و آزمایشگاه، عملیاتی می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین افزود: این طرح به صورت تدریجی اجرا می‌شود و با تکمیل زیرساخت‌ها و تقویت شبکه اینترنت در سالهای آینده به صورت کامل عملیاتی خواهد شد و شهروندان با کد ملی می‌توانند از خدمات پزشکی و بیمارستانی بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: نسخه نویسی الکترونیک گامی‌در راستای کنترل هزینه‌ها، جلب رضایت بیمه شدگان، کاهش خطاهای دارویی و فرصتی برای بهبود فرایند نسخ نویسی، کاهش عوارض ناخواسته تجویز دارویی و صرفه جویی در مصرف کاغذ و هزینه‌هاست و با این کار پرونده کاغذی بستری بیماران کنار گذاشته می‌شود.

بیش از ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت در استان قزوین

بهرامی‌در خصوص سطح پوشش بیمه ای استان هم گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان در صندوق کارکنان دولت، بیمه ایرانیان، بیماران خاص و سایر اقشار تحت پوشش بیمه سلامت هستند.  

وی گفت: از اول آبان ماه پوشش بیمه سلامت اجباری می‌شود و همه باید تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

 بدهی بیمارستانهای دانشگاههای پزشکی پرداخت شد

وی از پرداخت بدهی مراکز درمانی هم خبرداد و یادآورشد: بدهی مراکز درمانی دانشگاهی تا تیرماه امسال با پرداخت ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسویه شده است.

بهرامی‌اضافه کرد: برای پرداخت سند مرداد و شهریورماه فرصت داریم و سطح یک هزینه‌های بیمه سلامت هم تا مرداد ماه به مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی اظهارداشت: همچنین بدهی داروخانه‌های خصوصی در تیرماه و بخش‌های سرپایی تا خرداد ماه پرداخت شده است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند